Piła taśmowa

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Piła taśmowa

Post autor: Zbyszek »

No niezła ta piła ci wyszła, żeby było ciszej to proponuję pokryć koła czymś co trochę wytłumi hałas piły na kołach metalowych no a szczególnie na kole napędowym żeby była lepsza przyczepność, no chyba że faktycznie chodzi dobrze bez tych ulepszeń. Piszesz że przy łożyskach jest hałas to wyobraź sobie jak masz z boku wkręty. No jeśli możesz to wstaw fotkę zbliżenia tego łożyskowania taśmy jak to rozwiązałeś.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Piła taśmowa

Post autor: Paliwiak1 »

Witam wszystkich

Nie wiedziałem, że moja piła wzbudzi takie zainteresowanie:woohoo: .
Zbyszku koło napędowe jak i pozostałe dwa koła są oklejone gumą z dętki od roweru, co bardzo je wyciszyło. Jutro przyniosę Ci zdjęcia prowadzenia taśmy po zdjęciu osłon i wskaże Ci gdzie powstaje największy hałas spowodowany brakiem idealnego wyosiowania kół prowadzących z napędowym (wiadomo tak jest jak nie posiada się wszystkich odpowiednich maszyn i urządzeń).

A maszynę stworzyłem tylko i wyłącznie w mojej głowie bez żadnych planów opierając się na zdjęciach znalezionych w necie i oglądając markowe maszyny w dobrych sklepach z narzędziami. Pyzatym wszystkie moje maszyny tak robie końcu jestem już prawie inż. Na wydziale mechanicznym hihihihih:silly: .
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Piła taśmowa

Post autor: Paliwiak1 »

Jak obiecałem Zbyszku wstawiam zdjęcia prowadzenia taśmy. Elementy łożysk są zrobione w taki sposób, że łożysko 1 zamocowane jest na stałe tak samo jak łożysko pod stołem z tej strony, łożysko 2 jest przyspawane do blachy, która jest włożona w puszkę jak pokazuje kontur zarysowany czarną linią. Blacha jest zamocowana na osi 4 i dociskana do taśmy śrubą 3.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strzałka wskazuje gdzie taśma ociera o koło wywołując tarcie, co skutkuje piskiem. A mam problem żeby taśma nie dotykała tego rantu.
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Piła taśmowa

Post autor: Budrys »

Paliwiak1 napisał:
Strzałka wskazuje gdzie taśma ociera o koło wywołując tarcie, co skutkuje piskiem. A mam problem żeby taśma nie dotykała tego rantu.
Obrazek


Jeśli taśma rzeczywiście mocno trze tylną krawędzią (bez zębów) o wystąp ograniczający koła napędowego i przez to piszczy to oznaczać może złe ustawienie łożyska oporowego. Taśma prawdopodobnie jest zbytnio cofnięta i opiera się nie tyle o łożysko co o tylną krawędź koła. Jeśli można, to należałoby przesunąć łożysko lekko do przodu, korygując inne niezbędne ustawienia.;)
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Piła taśmowa

Post autor: msaar »

Witam
Temat samodzielnej budowy pilarki taśmowej zainteresował mnie, jest mi potrzebna może nie koniecznie tylko do budowy modeli.
Znalazłem puki co plany budowy pilarki tasmowej zamieszczane swego czasu w czasopismie Młody Technik
Wydaje mi się , że zamieszczane na łamach naszego forum jest (chyba?) prostszy i jakby pewniejszy.
A, że jak już wspomniałem planuję budowę, postaram się znalęść inne rozwiązania amatorskie - tak dla porównania.
Polecam strone www.mlodytechnik.pl dział archiwum- na warsztacie (grudzień 1984r.). Kopalnia pomysłów.

Pozdrawiam, Mieczysław
Stanisław
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Piła taśmowa

Post autor: Stanisław »

Witam

Podziwiam ludzi, co chcą sami wszystko robić. Ale dlaczego nie kupić tanio i w miare dobry produkt. Wychodzi w sumie taniej. www.morar.nazwa.pl/sklep/product_info.php?cPath=2_41&products_id=138. Tam można kupić dobrze i tanio.
Ostatnio kupiłem piłkę włosową i powiem że jest rewelacyjna, jak i „miniszlifierke”.

Pozdrawiam Stanisław
ODPOWIEDZ