Model do renowacji - czy ktoś rozpozna co to za żaglowiec?

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
mario1275
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2023, 14:42

Model do renowacji - czy ktoś rozpozna co to za żaglowiec?

Post autor: mario1275 »

Witam wszystkich
Wpadł w moje ręce mocno zniszczony model żaglowca. Chciałbym przywrócić mu świetność, ale mam problem z ustaleniem co to za żaglowiec - być może ktoś z Was będzie mógł mnie naprowadzić na trop.
Przyznam, ze jestem początkujący ale z pewnym (makiety) doświadczeniem i szkoda zrobiło mi się czyjejś wcześniej włożonej pracy w ten żaglowiec.

Z tego co niekoniecznie widać na zdjęciu (przepraszam jeśli coś pomylę w nazewnictwie) - trzy maszty, na fok i grotmaszcie 6 żagli rejowych, na bezanmaszcie 5 żagli rejowych, do bezanmasztu zamocowany jeszcze żagiel bermudzki (trójkątny)
Z przodu trzy sztaksle zamocowane do bukszprytu. Wszystkie maszty złożone z kolumny, stengi i bramstengi. W miejscach wszystkich połączeń marsy przez które przechodziło olinowanie want.
Z rzeczy (wydaje mi się) charakterystycznych - żaglowiec posiadał śrubę okrętową, malowanie od dołu: zielony, biały, czarny.
Na dziobie i rufie dodatkowy (górne?) pokłady. między fok i grot masztem trzy szalupy, kolejne dwie między grot a bezanmasztem.
Załączniki
364537216_804716721158410_7103344224611974878_n.jpg
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Model do renowacji - czy ktoś rozpozna co to za żaglowiec?

Post autor: Jarek »

Zrób więcej fotek. Przód kadłuba. Czy tam nie ma w okolicy bukszprytu jakiejś rzeźby galionu. Łatwiej by było rozpoznać .
mario1275
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2023, 14:42

Re: Model do renowacji - czy ktoś rozpozna co to za żaglowiec?

Post autor: mario1275 »

postaram się po południu coś wstawić, choć już zdemontowałem żagle. Przy bukszprycie nic nie było. Nie był też śladu, że coś było tam zamocowane. Bukszpryt podobnie jak maszty był łączony.
ODPOWIEDZ