Occre Albatross - rozdziewiczenie modelarskie :)

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Zet
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2021, 14:12
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Occre Albatross - rozdziewiczenie modelarskie :)

Post autor: Zet »

Ahoj droga kogowa społeczności.

Parę miesięcy temu udało mi się zbudować OcCre Albatros, zrobiłem sporo błędów, po czym ze smutkiem wyjechałem objęcia mórz i oceanów.
Dla nie wtajemniczonych model wygląda cudownie a i mnie się podoba, ale nie rzecz w tym.

Na ubiegłe święta dostałem OcCre Bukanier.
Mam parę pytanek odnośnie mojego skończonego modelu oraz przyszłego którego zacznę niebawem psuć :) .

1. Planów bukaniera nie znalazłem, z obrazków widać jakby było tam kilka odbojnikow,  poszywanie kadłuba przecież stosuje się od odbojnika do stewy, bądź na odwrót ale słowo klucz to odbojnik...
Mi się wydaje, że będę poszywac kadłub od niższego pokładu "działowego" , tam gdzie bukszpryt/ Dziób  zaczyna się wydłużać , ma to sens? .

2. Na oglądałem się filmów, naczytałem książek i teraz pytanko do doświadczonych, czy jestem w stanie określić gdzie dokładnie będę musiał użyć stealar-sa bądź drop plank?.  Wiem, że powinien być poniżej bądź w najgorszej opcji blisko Lini wodnej.

3. Listewke którą będę zwężać używając plank fan, to trzeba przykleić do poprzedniej częścią cięta czy nie ciętą a może jest to bez różnicy?.

4. Czy z listewek zestawowych można zrobić poprawnie poszycie (zakładając że mają 5mm szerokości).
Jeżeli nie to gdzie można zakupić ów deseczki bo w sklepach modelarskich to ciut drogi interes się robi (10 deseczek chyba 20 zł) . Ewentualnie jeżeli możecie powiedzieć jakich szerokości szukać skoro planów i skali brak.

5. Przejrzałem chyba wasze wszystkie posty o zabezpieczaniu modelu, ale tu też mam problem.
Na chwilę obecną kadłub (fornirowy) Albatrosa nie jest niczym pokryty, zakupiłem nawet tung Oil, ale to cholerstwo jest tłuste od paru dni (próbne testy na fornirze robione) . A u mnie dość często model idze w łapki ciekawskich.
Czy olej 3v3 będzie lepszy w tym przypadku i calkowicie wyschnie? A może pokost? Może jakiś matowy werniks.. .
Z tego co wyczytałem można pomalować bejca i później zabezpieczyć olejem, bez ujemnego wpływu na wartość modelu.
Może lepszy jakiś inny środek użyć ?.

6. Czy po za olejowaniu pokładu będę w stanie przykleić coś na niego, chociażby za pomocą CA, wyczytałem tutaj, że z tym różnie potrafi być.

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Poniżej zapraszam do galerii i odrazu przepraszam za jakość zdjęć oraz ilość mankamentów, następny model bedzie należycie sfotografowany i lepiej zbudowany, oby ;).

Pozdr
Paweł
Zet
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2021, 14:12
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Occre Albatross - rozdziewiczenie modelarskie :)

Post autor: Zet »

...
Załączniki
Alabatros1-1.jpg
Alabatros2.jpg
Alabatros3.jpg
Alabatros6.jpg
Alabatros7.jpg
Alabatros8.jpg
Alabatros9.jpg
Alabatros16.jpg
Alabatros18.jpg
Alabatros20.jpg
Alabatros21.jpg
Alabatros23.jpg
Alabatros24.jpg
Alabatros27.jpg
Alabatros33.jpg
Alabatros36.jpg
Alabatros39.jpg
Alabatros58.jpg
Alabatros60.jpg
Zet
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2021, 14:12
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Occre Albatross - rozdziewiczenie modelarskie :)

Post autor: Zet »

Ciąg dalszy...
Załączniki
Alabatros62.jpg
Alabatros63.jpg
Alabatros65.jpg
Alabatros68.jpg
Alabatros72.jpg
Alabatros75.jpg
Alabatros74.jpg
Alabatros77.jpg
Alabatros78.jpg
Alabatros84.jpg
Alabatros84.jpg (137.92 KiB) Przejrzano 1520 razy
ODPOWIEDZ