Działo 36 funtów - Mantua

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
Awatar użytkownika
Cygi
Posty: 0
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:55

Re: Działo 36 funtów - Mantua

Post autor: Cygi »

Witam :)
Jak postanowiłem tak działem.
Pokład z lipowych listewek 2x5 mm.
Pokład z lipowych listewek 2x5 mm.

Niestety wieczorna selekcja listewek trochę się nie udała stąd różnice w odcieniach. W rzeczywistości nie jest to aż tak widoczne, jednak obróbka zdjęcia spowodowała takie wyraźne kontrasty barwne.
p106.jpg

p109.jpg

Aktualnie trwa zabawa w małego chemika, czyli oksydowanie wszystkich metalowych detali.

Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz :)
Awatar użytkownika
Cygi
Posty: 0
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:55

Działo 36 funtów - Mantua

Post autor: Cygi »

Witam :)
Efekt zabawy w małego chemika i wieczornego dłubania. Okucia wycięte z miedzianej blachy 0,1 mm. Okazała się trochę za miękka, ale w końcu za kilkunastym razem się udało. ;)
Standard może daleki od "Kogowego", ale jak na pierwszy raz i użyty materiał jestem zadowolony. W końcu trzeba się ciągle uczyć nowych rzeczy.
p111.jpg

Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz :)
Awatar użytkownika
Cygi
Posty: 0
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:55

Działo 36 funtów - Mantua

Post autor: Cygi »

Witam :)
Małe postępy w pracy.
Gotowa lufa. Pokryta podkładem, następnie czarną matową farbą akrylową.
Gotowa lufa. Pokryta podkładem, następnie czarną matową farbą akrylową.

Bloczki 3 i 4 mm od Pana Mirka. Nic tak nie dodaje uroku modelowi jak takie dopracowane detale.
Bloczki 3 i 4 mm od Pana Mirka. Nic tak nie dodaje uroku modelowi jak takie dopracowane detale.

Zabawa z linkami.
Zabawa z linkami.

Powiązane elementy tali do lawety działa. Zastosowane bloczki 4 mm. Haki wykonane z drutu 0,4 mm.
Powiązane elementy tali do lawety działa. Zastosowane bloczki 4 mm. Haki wykonane z drutu 0,4 mm.

Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz :)
Awatar użytkownika
Cygi
Posty: 0
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:55

Działo 36 funtów - Mantua

Post autor: Cygi »

Witam :)
Linki i bloczki powiązane wiec pora poskładać to w całość. Trzeba jeszcze kilka detali dopieścić i przygotować kilka dodatków co by zbyt pusto nie było. Muszę też poczekać, aż przyjdzie amunicja.

Ma ktoś jakieś praktyczne rozwiązanie na zwijanie cienkich linek co by jakoś wyglądały na pokładzie? Z grubymi sobie poradziłem, ale za te nie wiem jak się zabrać. :?: Czy wystarczy rozcieńczony "Vikol" i rolowanie po okręgu?
p114.jpg

p115.jpg

p116.jpg

Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz :)
Awatar użytkownika
Piotras
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2011, 21:43

Re: Działo 36 funtów - Mantua

Post autor: Piotras »

Witam,
Przy moich wycinkach robiłem tak jak piszesz z cienkimi linkami. Na taśme papierową układam linke w słoneczko jak juz ułożę to pokrywam to wikolem , jak wyschnie odklejam przekręcam i mam gotowe słonko co się nie rozplącze.
P>S> Dziś raczej nikt więcej Ci nie odpisze bo chleją, a mnie tam nie ma :cry:
Awatar użytkownika
Cygi
Posty: 0
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:55

Działo 36 funtów - Mantua

Post autor: Cygi »

Witam :)
Dziękuję Piotras Tobie i Sławkowi Kromer za poradę. Słoneczko to rewelacyjne rozwiązanie. Dodatkowo łatwe w stosowaniu i ogarnianiu cienkich linek. :D
Dziś przyszły stalowe kulki łożyskowe, które posłużą za kule armatnie.
p117.jpg

A to już ostateczny wynik moich modelarskich interpretacji. Skala mniejsza, ale przez to frajda samodzielnego wykonania znacznie większa. No i udało mi się odrobinę bardziej przybliżyć do prawdy historycznej niż było to w zestawie.
p118.jpg

Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz :)
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Działo 36 funtów - Mantua

Post autor: ostry_gl »

Gratuluję modelu i konsekwencji w podejściu do tematu.
Pozdrawiam,
Łukasz.
ODPOWIEDZ