Zdzisław HMS Enterprize

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Witam
Właśnie dzisiaj otrzymałem plik z dekoracjami od Bartka Kłyszyńskiego, a teraz liczę jeszcze na pomoc Matiego.
W między czasie trochę grzebię przy modelu. Nic cholera nie pasuje.Wszystko po kilkanaście razy przymierzam, szlifuję, przymierzam, szlifuję i w końcu przyklejam. Robię galeryjki i rufę. No i coś tam w końcu wychodzi. Załączam zdjęcia.
Pozdrawiam Wszystkich
Załączniki
nie umiałem się oprzeć pokusie przymierzenia
nie umiałem się oprzeć pokusie przymierzenia
8.JPG
7.JPG
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Jarcio »

Zdzisławie, fajnie to wygląda, ale wydaje mi się, że wkradł Ci się drobny błąd. Deski na rufie powinny być raczej wygięte łukiem ku dołowi, zgodnie z krzywizną górnej krawędzi lustra rufy. U Ciebie wydaje się, że ich zewnętrzne końce są skierowane ku górze, chyba, że to złudzenie optyczne wynikające ze sposobu zrobienia fotki, albo na Enterprize tak miało być. Bardzo podoba mi się Twój kolorek galerii rufowej. Taki odcień niebieskiego przydałby mi się do malowania Victory. Możesz zdradzić jakiej użyłeś farby? A przymierzanie i pasowanie to w końcu element żmudnej pracy modelarskiej :)
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Jarcio w wycinance shipyardu deski na rufie są proste i u mnie też tak jest, a to że wygląda inaczej to złudzenie optyczne. A farba to pactra A4 French Blue(G). Co do przymierzania i pasowania to masz całkowitą rację.
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Slawek Kromer »

w wycinance jest trochę inaczej-deski biegną po łuku
27 A3 card - Kopia - Kopia kopia.jpg
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Chciałem trochę pobujać w obłokach i posiedzieć za kierownicą bolida F1, to zaraz ściągnęliście mnie na ziemię i przesadziliście do gokarta. Oczywiście żartuję.
Jarcio i Sławcio czy taki układ desek może być?
Jarcio tym razem pomalowałem pactrą A5 Sea Blue (G), mogę ją potraktować jako podkład i zamalować poprzednią, którą zostawiłem w dolnej części. Która lepiej pasuje ?
Załączniki
11.JPG
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Slawek Kromer »

nie wiem dlaczego gubisz ugięcie-na fotce zaznaczyłem linie (może to tylko takie ujęcie)
ale z drugiej strony gubisz szerokość desek-po lewej stronie fotki zaznaczyłem dwie szerokości deski
11a kopia.jpg
11a kopia.jpg (87.47 KiB) Przejrzano 4964 razy

może to jest przyczyna
w wycinance masz cały czas ugięcia
27 A3 card - Kopia kopia.jpg

35 A4 paper-gloss paper - Kopia kopia.jpg

na Twoim miejscu ja bym zmienił bo przy tej skali to będzie widać
ale to Twój model i decyzja należy do Ciebie
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Cześć
Sławek to tylko takie złudzenie. Ja nie potrafię robić takie zdjęcia jak Ty czy Mati.
Zapewniam Cię, że wszystko jest równe i deski też są jednakowej grubości. Jak to przykleję to będzie wyglądało inaczej. Zachowany jest też łuk na dole. Zdobienia też będą inne, to jest tylko atrapa zdobienia.
Przed ostatecznym przyklejeniem jeszcze to trochę dopieszczę, na razie to stan surowy. A co sądzisz o kolorze farby, który jest lepszy? Ten czy poprzedni?
Może na tym zdjęciu będzie lepiej widać.To zdjęcie nie oddaje prawidłowego koloru ale lepiej widać kształty.
Załączniki
12.JPG
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: myszor »

Zdzisiu , czy aby Ty się nie za bardzo spieszysz ?
U Ciebie jest 6 desek a w wycinance 7 .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Masz rację Andrzej
Zobaczyłem to dopiero po naklejeniu ostatniej deski, ale już drugi raz nie będę tego zrywał.
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Witam
Pogrzebałem co nieco przy modelu, przy galeryjkach rufowych. Chcę to wcześniej pokazać, bo jeśli znowu coś spartoliłem, to chciałbym żeby poprawianie przebiegło bez większej demolki. Chcę też powiedzieć, że budowa drewnianego modelu, gdzie wcześniej musisz wykonać szablon a następnie na jego podstawie jakiś element, to zupełnie coś innego niż budowa z gotowych elementów. Ale i frajda z tego powodu dużo większa.
Załączam zdjęcia
Załączniki
15.JPG
14.JPG
13.JPG
ODPOWIEDZ