USS Constitution

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
Awatar użytkownika
Tomaszz
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Tomaszz »

Dziękuje za uwagi,
tak myślałem z tymi balkonami, spróbuję je podkleić paskami forniru.

Na stewę dziobową i kil oraz całą burtę poniżej lini wodnej będę jeszcze nakładał szpachlę samochodową gdyż chce to wszystko wyrównać.
Potem chcę to okleić paskami miedzi.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Jarek »

Witam.
Model jak na razie nieźle wygląda. Oczywiście wymaga dopieszczenia. Zwróciłem uwagę na poprzedniej stronie na zdjęcie z balkonami. Tuż przed nimi masz tak brzydko porysowany kadłub. Warto by to doszlifować. Na stewę dziobową też zwróciłem uwagę i już miałem pisać, ale kolega powyżej mnie wyręczył. Lecz skoro masz zamiar przykryć to miedzią to jest OK.
Awatar użytkownika
Tomaszz
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Tomaszz »

Przed pomalowaniem lakierem burt, przetrę jeszcze raz papierem ściernym 500 wszystko żeby trochę to wyrównać.
Awatar użytkownika
Tomaszz
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Tomaszz »

Balkony już poprawione i pomalowane lakierem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

O:USS Constitution

Post autor: Hadżi »

Witam!

Tomaszz napisał:
Balkony już poprawione i pomalowane lakierem.
Obrazek


Nie wiem jak to na planach wygląda ale ta galeria budzi moje wątpliwości. Chodzi mi tu o pochyłości tych okien. Wydaje mi się, że powinny być proste mimo wszystko ale możliwe, że się mylę. Zanim zacząłem pisać ten post szukałem jakiegoś zdjęcia w necie. Nie znalazłem dobrego zbliżenia ale zobaczyłem, że te okna są ze szprosami na sześć szybek a nie na cztery. Jeżeli galeria jest już sklejona to mam pytanie: jak masz zamiar wykonać oszklenie tych okien? Myślę, że wygodniej byłoby to zrobić jeszcze przed sklejeniem.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:USS Constitution

Post autor: Tomek Aleksinski »

Hadżi napisał:
Zanim zacząłem pisać ten post szukałem jakiegoś zdjęcia w necie. Nie znalazłem dobrego zbliżenia ale zobaczyłem, że te okna są ze szprosami na sześć szybek a nie na cztery.

Pozdrawiam

"Hadżi"


Masz racje - kazde okno powinno byc podzielone na szesc (6) mniejszych szybek, a nie cztery.
http://img248.imageshack.us/i/025starboardquartergall.jpg/

Zreszta, w tym modelu sa jeszcze inne, powazniejsze bledy, o ktorych tu nie bede pisal... Ewidentnie, autor jest poczatkujacym modelarzem szkutnikiem, a porwal sie na bardzo skomplikowany model - jestem ciekaw, jak poradzi sobie dalej z takielunkiem?
Awatar użytkownika
Tomaszz
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Tomaszz »

Miedziowanie zakończone, jak na pierwszy raz nawet mi się podoba :), teraz czas powalczyć z mocowaniem karonad.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomaszz
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Tomaszz »

Jedna już stoi, cholernie małe to wszystko :) mam nadzieję że każdą następną uda mi się lepiej przymocować.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomaszz
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Tomaszz »

Prace trwają bardzo powoli, ale trwają :)

Artyleria już zrobiona, mimo że ją mocno uprościłem trochę przy tym pracy było,
Do zrobienia szalup użyłem metalowych odlewów, jako kopyto które były w zestawie, jak na pierwszy raz się dla mnie może być, do zrobienia zostały jeszcze dwie.
Świetlik nad kabiną kapitańską też musiałem zrobić samemu ponieważ w zestawie był płaski odlew którego ni w oko ni w ... przykleić na pokład się nie dało, wyszedł nie najlepiej ale strasznie małe to jest i postanowiłem zostawić taki jaki wyszedł za którymś tam razem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomaszz
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Tomaszz »

Aha, za tło przepraszam, póki co innego nie mam, więc narazie musiała być prowizorka.
ODPOWIEDZ