sprowadzenie dużego kadłuba RC z Anglii do Polski

czyli FAQ
ODPOWIEDZ
Kamo
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2019, 01:13

sprowadzenie dużego kadłuba RC z Anglii do Polski

Post autor: Kamo »

Czołem!
Chcę zamówić kawał sporego kadłuba do celów RC i mam duży problem. Firma mieści się w Anglii, a paczka ma wymiary 212x32x30cm. Pisałem do koleżanki, która przyjeżdża do Polski, czy mogłaby mi przywieźć ale nie zmieści jej do auta. Szukam od dwóch dni kuriera ale nigdzie nie mogę znaleźć firmy, która przywiezie tak dużą paczkę. Firma oferuje transport ale trochę boję się cła i innych opłat, nie mam pojęcia ile bym za to zapłacił. Czy możecie coś na to poradzić? Z góry dzięki, Kamil
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: sprowadzenie dużego kadłuba RC z Anglii do Polski

Post autor: futaba »

A potrzebujesz ten konkretny kadłub czy dowolny duży kadłub?
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 33
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: sprowadzenie dużego kadłuba RC z Anglii do Polski

Post autor: Jakub_RC »

Dużo zamawiam na firmę przechodząc całą procedurę od wielu lat. Jestem też świeżo po imporcie z UK jako osoba prywatna.

Cła raczej nie doliczają na nasze zabawki, szczególnie jeśli nie ma w zestawie elektroniki.
VATto 23% ceny produktu i wysyłki. Do tego w zależności od firmy transportowej zostanie naliczone opłata za obsługę celną.
W przypadku DHL to około 85zł, UPS coś koło 60zł.

Od 1 lipca tego roku nie ma jakichkolwiek szans na uniknięciu VAT-u przy imporcie przesyłki spoza UE pocztą lub kurierem. Jedyną radą jest samemu, lub właśnie przez koleżankę przewiezienie przez granicę.

Możesz powiedzieć od kogo zamawiasz?
Pozdrawiam ciepło :)
Jakub z
rcshipyard.com
modelepodwodne.pl
Kamo
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2019, 01:13

Re: sprowadzenie dużego kadłuba RC z Anglii do Polski

Post autor: Kamo »

Fleetscale ;) tak, chciałem zamówić ten konkretny kadłub. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam 😁
ODPOWIEDZ