Dżonka (Ta Pierwsza moja )

Pierwsze kroki w modelarstwie lub fajna przygoda z modelem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Poszukajacy
Posty: 0
Rejestracja: 22 lis 2012, 23:06

Dżonka (Ta Pierwsza moja )

Post autor: Poszukajacy »

Witam

Zaczynam swoja pierwsza relacje .Ten modelik jest dla mnie małym testem wiedzy i umiejetności jakie posiadam na początku.Przy tym modelu chce się nauczyć jak prawidłowo wykonać model.


Podkład zrobiłem z forniru Brzoza Fińska,pociełem go na listewki szerokości 5mm.Po miedzy listewki przyklejałem paseczek czarnego bloku techniczego.
Podkład zrobiłem z forniru Brzoza Fińska,pociełem go na listewki szerokości 5mm.Po miedzy listewki przyklejałem paseczek czarnego bloku techniczego.

nr2.png

MR 3.jpg

4.jpg
Załączniki
Położone deseczki wycyklinowałem  ,wyrównałem powierzchnię za pomocą żyletki oprawiona blaszką .<br /><br />Kolor forniru  Czereśnia Amerykańska ,nie dostałem zbyt dobrego forniru wiec zmienie kolor za pomocą lakiero bejcy
Położone deseczki wycyklinowałem ,wyrównałem powierzchnię za pomocą żyletki oprawiona blaszką .

Kolor forniru Czereśnia Amerykańska ,nie dostałem zbyt dobrego forniru wiec zmienie kolor za pomocą lakiero bejcy
mensajero
Posty: 0
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:01

Re: Dżonka (Ta Pierwsza moja )

Post autor: mensajero »

Super, czekam na wiecej. Powoli ucze sie tworzenia modeli i musze sie zwierzyc, ze podpatrywanie innych bardzo mi pomaga.
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 200
Rejestracja: 17 lut 2012, 08:47

Re: Dżonka (Ta Pierwsza moja )

Post autor: muli9 »

Fajnie, że zacząłeś od tego modelu bo do nauki w sam raz.
Pierwsze spostrzeżenia to za szybko starasz się iść do przodu - zauważ, że linie gdzie planki stykają się czołami są nierówne (każda przekrzywiona w inną stronę) oraz linie podziału też nie do końca sie pokrywają, - musisz więcej uwagi i staranności przykładać do tego - bo na większym modelu skończy się to zrywaniem pokładu i robotą na darmo.
Nie zniechęcaj się tym i spróbuj zrobić ten pokład jeszcze raz tym razem wolniej i dokładniej.
ODPOWIEDZ