Drewniana Dżonka

Pierwsze kroki w modelarstwie lub fajna przygoda z modelem
Awatar użytkownika
Psyduck
Posty: 72
Rejestracja: 03 lut 2011, 22:41

Re: Drewniana Dżonka

Post autor: Psyduck »

susanoo... nie spiesz sie z tym projektem. Plany dzonki pirackiej w komplecie powinienem miec jeszcze przed koncem lutego. Wygladaja ludzaco podobnie do tych z ktorych Ty korzystasz i widzac czesc skanow sa to plany konstrukcyjne krok po kroku. W kazym razie jesli do mnie dotra a predzej czy pozniej powinny napewno sie podziele z Toba nimi.
Załączniki
junkplan1.JPG
junkplan1.JPG (24.95 KiB) Przejrzano 3854 razy
www.george-psyduck.blogspot.com
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Drewniana Dżonka

Post autor: grzegorz75 »

Witaj Susanoo . Koledzy proponowali , byś jednak zaczął od żonki kogowej . Nie mylą się moim skromnym zdaniem , ale widać , przekonać się nie dasz . Użyłeś choć przy montażu jakiejkolwiek najprostszej "stoczni" ? Mam obawy , że nie .... Cóż , zobaczymy co z tego Ci wyjdzie . Oby nie samo z siebie . I nie chodzi mi tu , o to czy plany są dokładne czy nie , tylko o Twoje doświadczenie w kształtowaniu modelarskiej materii . Ten kadłub trzeba będzie poszyć rozumiem jakimiś listewkami , a i sam model wbrew pozorom nie jest taki prosty . Kogowa żonka w sam raz na rozgrzewkę . Zrobisz jak zechcesz , ale pamiętaj , że pierwszym który powie "a nie mówiłem " tylko w bardziej dosadny sposób, będę ja , kiedy Ci nie wyjdzie :lol: Scenariusza , jakim zakończy się ten projekt , na razie pisać nie będę ....

Druga sprawa . Bardzo konstruktywna krytyka . Mistrzem fotografii nie jestem i nie mam zielonego pojęcia , o wszelkich sztuczkach i mykach , ale każdy przeciętny człowiek jest w stanie zrobić normalne zdjęcie przy pomocy współczesnego aparatu . Kup kawałek "niebowego" kartonu , albo choć narządź jakiekolwiek jednobarwne tło do zdjęć . Tymczasem mamy firanki z jakimś bajzlem i blat stołu , w którym majaczy sklejkowy szkielet .... Pokazujesz ( będziesz pokazywał ) swoją pracę szerokiemu gronu widzów , a fotografowanie przy okazji modelu dywanów , cerat ,wykwintnych firan , doniczek kwiatów na parapetach kuchennych z chlebakami obok itp itd jest delikatnie powiem słabe . Czasem sobie człowiek strzeli na szybko jakąś fotkę "wprost ze stołu" , ale warto się przyłożyć odrobinkę , żeby zdjęcia wyglądały ciekawie , a i pewność mieć będziesz , że nie spotkasz się z moimi szyderstwami na ten temat.

... Ale byłem przemiły :lol: Czuję się jakoś "nieswojo" :?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2011, 16:52 przez grzegorz75, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Drewniana Dżonka

Post autor: Tomasz_D »

Pod powyższymi opiniami Grzegorza podpisuję się oburącz. Ze swojej strony dodam, że wieloletnie obserwacje i uczestnictwo w internetowych forach modelarskich udowodniło że w 99,9% przypadków sposób zaprezentowania swojej pracy jest wprost proporcjonalny do jej jakości. To co widzę powyżej potwierdza tylko moją teorię.
Mimo wszystko sukcesów jednak życzę.
Awatar użytkownika
susanoo
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:59

Re: Drewniana Dżonka

Post autor: susanoo »

Za krytyczne uwagi dotyczące zdjęć dziękuję(straszydła zaraz usunę) i postaram się aby moje zdjęcia prezentowały lepszą jakość i były przyjemniejsze w odbiorze.
Fakt stoczni nie posiadam...w ferworze tworzenia umknął mi ten "szczegół", także zanim zabiorę się do dalszych prac zbuduję ją
grzegorz75 pisze: ale pamiętaj , że pierwszym który powie "a nie mówiłem " tylko w bardziej dosadny sposób, będę ja , kiedy Ci nie wyjdzie :lol:

Mam nadzieję, że nie będziesz miał okazji to powiedzenia tego :)
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Drewniana Dżonka

Post autor: bartes123 »

jakbyś jeszcze avatara zmienił, bo straszy to już byłoby cacy kompletnie ;)
Awatar użytkownika
susanoo
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:59

Re: Drewniana Dżonka

Post autor: susanoo »

Mam nadzieję, że już nic nie straszy :)

Zapomniałem wcześniej napisać, że jeszcze nie kleiłem elementów :) (pewnie stąd uwaga Grzegorza odnośnie stoczni)
Pozdrawiam
Mariusz
ODPOWIEDZ