Przemka Dżonka

Pierwsze kroki w modelarstwie lub fajna przygoda z modelem
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Przemka Dżonka

Post autor: PanLipazMiodem »

Witajcie.
Od ok 2 lat przeglądam KOGE i w końcu wziąłem się na odwagę i z Waszą pomocą chciałbym stworzyć Dżonkę a tym samym rozpocząć przygodę z modelarstwem szkutniczym.
Przy budowie chciałbym posłużyć się dżonką Pana Sławka Kromera ponieważ wydaje mi się najbardziej obrazowa i czysta. Nie wiem czy wyjdzie mi podobna lub czy w ogóle wyjdzie ale jestem dobrej myśli.
Niestety warunki w jakich będę wykonywał moje hobby są strasznie ubogie i niewygodne ponieważ wynajmuje pokój w domku u takiej starszej kobiety (pani Stasi :) ), ale może za jakiś czas porozmawiam z nią i udostępni mi jakąś klitkę w piwnicy. Mój sprzęt też nie jest zbyt różnorodny i fachowy...standardowe nożyczki, nożyki, parę pincet (czy jak się to pisze:blink: ), linijka...myślę że z upływem czasu arsenał narzędziowy się powiększy.
Nie posiadam jak na razie forniru ale za chwilę będę zamawiał w naszym sklepiku lub na allegro dobry sklepik znalazłem.
Proszę o komentarze do mojej pracy, bardzo będę cenił każdy, nawet ten najbardziej krytyczny...
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Przemka Dżonka

Post autor: PanLipazMiodem »

Czas zacząć.
Wydrukowane elementy szkieletu nakleiłem na 2 mm tekturę klejem butapren (mam zaufanie do tego kleju) i wyciąłem większość nożykiem od linijki a niekiedy nożyczkami
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Przemka Dżonka

Post autor: PanLipazMiodem »

Coś z kolejnością zdjęć się porobiło :-/
Ale domniemam że trzeba je wrzucać "od końca" a jak spytam was jak zrobić żeby pomiędzy zdjęciami wstawić tekst to napiszecie pewnie żebym sobie poszukał gdzieś na forum :sick: :-)
Mój internet od owocowego operatora nie zachwyca tutaj prędkością więc proszę o link w miejsce gdzie mogę poczytać o montowaniu tutaj zdjęć bo szukając samemu zastanie mnie zima następna :-)
Wracają do mojego "dzieła"...
Wycięte elementy pokleiłem glutem tak jak w pierwowzorze, więc może nie będę się zbytnio rozpisywał.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Przemka Dżonka

Post autor: mirek »

Myślę ,że przewodnik Romka ci pomoże , a z czasem nabierzesz wprawy

http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,23559/catid,533/
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Przemka Dżonka

Post autor: wurcelstock »

Fajnie Ci idzie. Oby tak dalej!

W prawym dolnym rogu masz przycisk "Edytuj"
Jak go klikniesz - wrócisz do swojego postu i będziesz mógł robić z tekstem i obrazkami, co tylko zechcesz.
Jak w dowolnym edytorze tekstów.
Drobna rada:
Nadawaj zdjęciom/obrazkom własne nazwy np: "szkielet 1", albo jakoś tak...
Silnik Kogi jakimś niepojętym sposobem miesza kolejność zamieszczanych zdjęć, a czasami zmienia ich nazwy jeśli nazwane są "DSC 00958" lub podobnie, tzn nie maja liter w nazwie.
Wtedy trochę ciężko połapać się przy edycji...

T.
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Przemka Dżonka

Post autor: PanLipazMiodem »

Panowie dziękuje.
Dopiero co godzinę temu zacząłem tutaj pisać a już widzę odpowiedzi do moich pytań...
To bardzo motywuje do dalszej pracy, to że ktoś interesuje się moimi wypocinami. Chciałbym tylko abym do końca poprowadził budowę tego dzieła a nie jak bardzo często się spotyka tutaj nieskończone projekty.
Jeszcze raz dziękuję a te dwie odpowiedzi strasznie mnie ucieszyły.
Nie wiem czy wstawie jeszcze dziś jakieś zdjęcia bo ciemno już a mój aparat znajduje się w telefonie, który to nie posiada lampy.
Zobaczymy co da się zrobić
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Przemka Dżonka

Post autor: PanLipazMiodem »

Fornir już zamówiony ale nie wiem kiedy nastąpi kontynuacja projektu ponieważ do kurortu Ustka przyjeżdża dzisiaj kobieta Przemka :-) i zostaje na parę dni także będę leżał na koi :-)...oby tylko od bujania nie nabawić się choroby morskiej :laugh:
Do zobaczenia
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Przemka Dżonka

Post autor: PanLipazMiodem »

Witajcie.
Miły Pan listonosz przyniósł dzisiaj niewielką paczuszkę w której znajdowało się zamówione przeze mnie drewienko. Zamówiłem sobie niewielkie kawałki, ok 20x30cm po 2 szt no i nie wiem czy nie za mało.
Kompletnie nie znam się na drewnie i na fornirze także nawet nie wiem który jest który. Wiem tylko że 2 od góry to mahoń sapeli. Jest jeszcze jesion ciemny, buk i czereśnia.
Chcę pokład zrobić z tego pierwszego od góry (jakkolwiek się on nazywa ten fornir:laugh: ) a burty i dno mahoniowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Przemka Dżonka

Post autor: mirek »

Forniry posiadasz takie :
Obrazek

Moim zdaniem czereśnia i jesion odpadają ze względu na zbyt wyraźny rysunek słoja
Pozdrawiam Mirek Rybus
Hefajstos
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Przemka Dżonka

Post autor: Hefajstos »

No z tych czterech na pokłady to buk .
ODPOWIEDZ