listewki

To co nie pasuje do żadnego z forów
Awatar użytkownika
Marcinello
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

listewki

Post autor: Marcinello »

Dopiero zaczynam przygodę ze szkutnictwem więc witam wszystkich. Mam takie pytanie czy da się jakoś zrobić listewki na statek nieużywając cyrkularki?Bo nie posiadam.Jaki one powinny mieć kształt ,bo raczej nie mogą być na całej dł takiej samej szerokości .Już sie o tym dowiedziałem usiłując przykleić 3 listewkę :P. Mam już wypiankowany i wyszpachlowany model a dokładnie pinte nawet 2 bo jedną kleje z zapałek ale co do nich nie mam narzazie pytań.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 967
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:listewki

Post autor: ataman »

Budujesz model z listewek (1,5 - 2 mm grubości) czy z forniru (0,6 mm )??
A co to jest ta cyrkucos? ja do cięcia używam krajzegi samoróbki z wiertarki (poszukaj na forum, w spisach tematów, ew pod Złota Łania w stoczni, pierwsze strony)
Co do szerokości listewek, to wycinamy proste, równe, a potem dopasowujemy, generalnie listewki powinny być ścieniowane przy dziobie.. Zobacz jak to robił Stefan przy Jacinthe.. policzył ile listewek określonej szerokości wchodzi na najszersze miejsce burty.. i potem taką ilość odkładał na poszczególnych wręgach.. i wychodziła mu szerokość listewki przy dziobie i przy rufie
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:listewki

Post autor: rczarnec »

A nie prościej jest kupić listewki zamiast je strugać bo wiesz cyrkularka (mam nadzieje że myślisz o pile tarczowej) trochę kosztuje i w ogóle przelicz sobie ile za to możesz mieć drewna w dowolym wymiarze a drewno możesz kupić w Kogowym sklepiku Mirek wytnie Ci co będziesz chciał i w wymiarach Tobie potrzebnych o poszyciu i dopasowywaniu szerokości listew poszycia czytaj (szukaj) w wielu artykułach / postach forum Jarek (jerry_bee) przygotował listę technik opisanych na forum to narzazie

PS.: A teraz zastanów się czy nie lepiej by Ci się czytało gdybym powstawiał kropki i przecinki? Wiesz, to takie znaki przestankowe oddzielające zdania i jego części. Przyjamniej dla mnie niechlujny sposób pisania postów jest wyrazem braku szacunku dla ewentualnych adresatów wypowiedzi. Myślę, że dla pozostałych Kogowiczów również. Powodzenia.
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
Awatar użytkownika
Marcinello
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:listewki

Post autor: Marcinello »

Listewki 2mm .Właśnie wpadłem na taki pomysł i zrobiłem se pełno listewek. W ziołem deskę sosnową i nożem rozdzieliłem sobie na listewki gr 1 słoja prawie wychodzi 2 mm i taki fajny ciemny kolorek. a co do układania deseczek to chyba zrozumiałem .Piłę tarczową posiadam do tego wyrzynarkę tylko z piłą jest mały problem, mam 14 lat i mam rodziców:P i raczej mi nie pozwolą sie nią bawić.Czy te listewki z sosny będą dobre??I tu jeszcze takie pytanko jak mój statek ma dł 30 cm to jakie szerokie powinny być deseczki i czy deseczka powinna przechodzić przez cała dł statku??
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:listewki

Post autor: Budrys »

Marcinello napisał:
Listewki 2mm .Właśnie wpadłem na taki pomysł i zrobiłem se pełno listewek. W ziołem deskę sosnową i nożem rozdzieliłem sobie na listewki gr 1 słoja prawie wychodzi 2 mm i taki fajny ciemny kolorek. a co do układania deseczek to chyba zrozumiałem .Piłę tarczową posiadam do tego wyrzynarkę tylko z piłą jest mały problem, mam 14 lat i mam rodziców: i raczej mi nie pozwolą sie nią bawić.Czy te listewki z sosny będą dobre??I tu jeszcze takie pytanko jak mój statek ma dł 30 cm to jakie szerokie powinny być deseczki i czy deseczka powinna przechodzić przez cała dł statku??


UFFF! co za bełkot! :S Dyslekcja? 14 lat, circa 7 klasa, za chwilę może gimnazjum, zawodówka, technikum czy coś tam jeszcze!:ohmy:
Robert już unaocznił potrzebę i zalety stosowania interpunkcji! Podejrzewam, że autor nie zrozumiał w ogóle o czym Robert pisał!? :evil: A to jak nazwać? Chyba jednak niechlujstwem językowym i lekceważeniem czytających. Bo można chociaż starać się! Wystarczy sprawdzić co i jak napisało się zanim naciśnie się klawisz [Dalej].:dry: Jeśli tak zaczniemy pisać to po co to czytać?:(
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
Marcinello
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:listewki

Post autor: Marcinello »

to ja tu chyba nie pasuje:blush:
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:listewki

Post autor: jerry_bee »

Budrys, wybacz, ale to żadna pedagogika zmieszać młodego człowieka z błotem...
daj mu przykład pozytywny, pokaż jak coś zrobić, tym go na pewno bardziej zachęcisz do zabawy. powiedz mu, że nic nie potrafi to może wyląduje w budzie z piwem. co wolisz?
żeby utemperować nastroje daję Ci żółtą kartkę (a co, Stefanowi rura zmiękła, a nas łapka swędzi ;))
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

O:listewki

Post autor: Borek »

Pasujesz nie martw sie. Jesli interesujesz sie modelarstwem szkutniczym i chcesz kleić, tworzyć coś, to nie martw sie:) tylko postaraj sie pisać ciut staranniej i wszystko bedzie ok:)A co do starszych kolegów to wszystkich jak najbardziej tutaj szanuje, ale żeby aż tak na nowego użytkownika forum naskakiwać to niezbyt ładnie:unsure:
Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:listewki

Post autor: rczarnec »

Ja na nikogo nie naskakiwałem. Odpowiedziałem co myślę o samodzielnej obróbce drewna, coby oszczędzić człowiekowi niepotrzebnych kłopotów a może i rozczarowań. Zwróciłem jedynie uwagę na sposób pisania postów.
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:listewki

Post autor: stefan »

O jejku! ktos kartke dostał? ale jaja!!! to nie ja:D
ODPOWIEDZ