Pozdrowienia z Sopotu :)

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fluto
Posty: 0
Rejestracja: 22 gru 2015, 23:14

Pozdrowienia z Sopotu :)

Post autor: Fluto »

Witam serdecznie wszystkich użytkownikow forum. Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i postanowiłem się zarejestrować, żeby nie być anonimowy i czasem podpytac doświadczonych kolegow :) Jestem pod ogromnym wrażeniem jakie cuda mogą wyczarować ręce sprawnych modelarzy. Wielka klasa i szacunek panowie, bo wiem, ze wszystko od razu nie przychodzi i są to setki godzin spędzone przy budowie tych małych dzięł sztuki.
Kilka słów o mnie: mieszkam od urodzenia w Sopocie, zawód wykonywany to tatuażysta od 15 lat, ojciec dwóch ślicznych córek. Jeżeli chodzi o modelarstwo, to w podstawówce sklejałem modele z Małego Modelarza, przeważnie okręty. Jeżeli chodzi o szkutnictwo to jestem totalnym żółtodziobem. Dostałem w prezencie od Małżonki zestaw firmy OcCre Bryg Corsair. Zdaję sobie sprawę, ze to dość trudny model na początek mojej szkutniczej przygody, ale kto nie probuje nic nie osiąga. Także skompletowałem większość potrzebnych narzędzi i w ramach treningu, zbudowałem mini warsztacik modelarski - również z zestawu. ( zdjęcie w załączeniu ) Niebawem zaczynam budowę i jestem pełen optymizmu licząc na wsparcie doświadczonych kolegów. Nie wiem, czy odważę się na fotorelację...czas pokaże. pozdrawiam Maciek
Załączniki
image.jpeg
Ostatnio zmieniony 23 gru 2015, 20:11 przez Fluto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Pozdrowienia z Sopotu :)

Post autor: Leon27 »

Przywitanie bardzo ładne. Regulaminowe. A ja nieregulaminowo krzyczę - DAWAJ FOTORELACJĘ !!! To Cię zdopinguje do jeszcze intensywniejszych wysiłków. Co Cię nie zabije to Cie wzmocni. "Prawdziwa sztuka krytyki się nie boi". Moja Pani się śmieje ze mnie że na co mi zestaw skoro i tak wszystko wyrzucam i zastępuję a ja jej wtedy mówię: dla planów i drobnicy na którą nie miałbym zdrowia do dłubania. Zobaczysz sam na co Cie stać. Pamiętaj, że świecący się mosiądz jest ble, że są inne metody mocowania desek do wręg i niekoniecznie trzeba nalać tam tony gwoździ i że wszystko na tym forum jest albo już było poruszane tylko wystarczy poszukać albo zwyczajnie zapytać. Zawsze się ktoś wyrwie z odpowiedzią. Ja w każdym razie zasiadam w pierwszym rzędzie i dopinguję. Pamiętaj, że jak załapiesz bakcyla to to już nie uleczalne i Twoje życie będzie się określało ilością okrętów jakie jeszcze zdołasz do jego końca zbudować. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fluto
Posty: 0
Rejestracja: 22 gru 2015, 23:14

Re: Pozdrowienia z Sopotu :)

Post autor: Fluto »

Dzięki Leon za powitanie i motywujące wsparcie. Mimo, że modelu jeszcze nie zacząłem to myśle o tym codziennie, czytam forum i porównuje różne techniki. Jak ruszę z pracą to wstawie fotorelacje. Masz racje konstruktywna krytyka zawsze mile widziana. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Pozdrowienia z Sopotu :)

Post autor: Zdzisław »

Witaj
Niczego się nie bój, bierz się za model i pokazuj foty. Na pewno tak jak każdy z popełnisz błędy ale tym się nie przejmuj, bo modelowanie na tym polega żeby się uczyć i poprawiać ewentualne błędy. Jak napisał Leon co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Ważne żeby Ci to sprawiało frajdę. Na pewno kiedyś wypracujesz swoją własną metodę modelarską, bazując oczywiście na doświadczeniu kolegów z kogi. Modelarstwo to wspaniała sprawa, ja żałuję tylko że tak późno zacząłem tę zabawę. A więc do roboty i pokazuj co potrafisz.
Pozdrawiam serdecznie Zdzisław
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Pozdrowienia z Sopotu :)

Post autor: krzysztof »

3Miasto pozdrawia.
Czekam na relację. Warsztacik zacny, planowany model również, choć literówkę w nazwie bym poprawił.
Czytaj relacje Kolegów, wiedz, że najlepiej uczyć się na błędach innych.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
Fluto
Posty: 0
Rejestracja: 22 gru 2015, 23:14

Re: Pozdrowienia z Sopotu :)

Post autor: Fluto »

Witajcie Zdzisław i Krzysztof. Dziękuję za miłe powitanie. :) Warsztat już praktycznie cały skompletowany i niedługo ruszam z relacją. Teraz gorąca atmosfera przedświąteczna, więc przy okazji wszystkim Kogowiczom Wesołych Świąt! Literówki Krzysztof zdarzają mi się, piszę na telefonie a paluchy grube....ale będę starał się poprawić. To do spisania już w mojej relacji ;)
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Pozdrowienia z Sopotu :)

Post autor: ostry_gl »

Witaj na Kodze.
Fajnie, że zaczynasz od śledzenia poczynań kolegów i tworzenia warsztatu. Sam niedawno zaczynałem i wiem jaka to frajda.
Czekamy na relacje z Twojej budowy.
Pozdrawiam,
Łukasz
Awatar użytkownika
Fluto
Posty: 0
Rejestracja: 22 gru 2015, 23:14

Re: Pozdrowienia z Sopotu :)

Post autor: Fluto »

Witaj Łukasz. dzięki za powitanie do spisania w mojej relacji z budowy ;)
ODPOWIEDZ