Darek wita

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Darek wita

Post autor: darczello5 »

Witam wszystkich.
Na forum zarejestrowałem się już jakiś czas temu i chyba należało by się w końcu przedstawić :oops: .
Mam na imię Dariusz, 37 wiosen za sobą, żonę, dwójkę dzieciaków i mieszkam w Czarnowąsach koło Opola. Pracuję jako elektroenergetyk w systemie zmianowym więc z czasem u mnie nie najgorzej :) .
Modelarstwem zaraził mnie mój ojciec. Na początku były to plastikowe modele samolotów, potem wciągnąłem się w kartonowe okręty i plastikowe samochody. Trochę tego zbudowałem ale w końcu przyszedł czas na wyprowadzkę z domu rodzinnego. Niestety w nowym mieszkanku było za ciasno i musiałem modele zostawić pod opieką rodziców (wynieśli wszystko na strych a tam kurz i wysoka temperatura zrobiły swoje :( ).
Potem długo nic ale ciągle kusiły mnie drewniane żaglowce. Wreszcie jak dzieci podrosły i zmieniłem ciasne mieszkanko na dom zacząłem realizować swoje marzenie :) .
Wziąłem się za budowę Dwunastu Apostołów ;) i na dzień dzisiejszy wygląda to tak:
Obrazek
Niestety DA leci sobie ostatnio w kulki bo już prawie dwa miesiące nic nie przyszło :evil: .
Z nudów postanowiłem więc porwać się na model Karl und Marie, pobrałem rysunki i rozpocząłem budowę (to co widać jest złożone na sucho):
Obrazek
Jeżeli dostrzegacie, że coś idzie nie tak to poprawcie.
W drewnie robię pierwszy raz i wiedzę w tym temacie mam nie wielką ale zapału i cierpliwości mi nie brakuje :) . Nie wiem jak to wszystko się skończy i kiedy ale jestem dobrej myśli no i liczę na waszą pomoc.
Jeżeli chodzi o Dwunastu to relacja jest na SHIPMAN (darczello5) i myślę, że nie ma sensu jej tutaj powielać . Co do KuM to mam problem ponieważ brak mi odpowiedniego sprzętu (mam tylko narzędzia ręczne i mini wiertarkę) a przydały by się w najbliższym czasie listewki. Myślę o zakupie porządnej piły ale do tego jeszcze trochę czasu upłynie i na razie chciałbym listewki nabyć. Często czytałem rekomendację Mirka ale nie bardzo wiem gdzie szukać :oops: (może gdzieś nie doczytałem na forum).

PS.
Jeżeli będę popełniał błędy w nazewnictwie to walcie w pysk :D

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Dariusz
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Darek wita

Post autor: Andrzej1 »

I ja witam Darka.
Baw się z nami dobrze, ale najprzód oczyść ze spalenizny (po paleniu laserem) wszystko
co wklejasz w model. Wiele razy to już pisano, nawet ja się nauczyłem.
Taki węgiel pozostawiony na elementach skutecznie odseparuje każdy klej od
materiału, który chciałbyś przykleić. A skutki dadzą fatalne rezultaty.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Darek wita

Post autor: darczello5 »

Andrzeju czytałem o tym i w miejscach łączeń oczyściłem wszystko do golutkiego drewna. To co widać jest oszlifowane jak na razie z grubsza i usunę to przy trasowaniu. Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ