Dzień dobry wszystkim :)

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qmike
Posty: 0
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:39

Dzień dobry wszystkim :)

Post autor: Qmike »

Witam wszystkich forumowiczów, na wstępie chciałem się przywitać i przedstawić.
Nazywam się Michał.
Dwa zdania o mnie i o modelach... Od dawna zajmuje się dla przyjemności modelami. Zaczynałem od modeli plastikowych, papierowych między czasie po wakacjach w Anglii przerzuciłem się na Warhammer'a i Warhammer'a 40k, następnie dołożyłem do tego budowę makiet i różnego rodzaju konstrukcji. Wszystko to w wolnym czasie - wiele go nie mam, ponieważ na co dzień pracuje na budowie :)

Od jakiegoś czasu śledzę forum i przymierzam się do modelu z drewna. Wiem już na pewno że dzięki temu forum będę wstanie uzupełnić brakującą wiedzę i nie ukrywam że liczę na pomoc kolegów z większym doświadczeniem.

Na początek chciałbym się zmierzyć z parowcem Western River który projektuje Pan Wojtek Sos (w chwili obecnej przygotowuje dokumentację). Z pewnością usłyszę dużo rad, sugerujących wybór czegoś prostszego... spokojna głowa Panowie - wychodzę z założenia "3 razy pomyśl, 2 razy pomierz i 1 to zrób dobrze" :)

Jestem pod dużym wrażeniem ludzi i rzeczy jakie oni tu robią. Z czasem miło by było dołączyć do tej społeczności.

Pozdrawiam
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Post autor: myszor »

Witaj.
Witając się z Nami już dołączyłes .
Ruszaj z budową a będziesz pierwszy na forum z relacją WR.
Powodzenia i czuj się tu dobrze i swobodnie.
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Post autor: Borek »

Witaj
Przywitałeś się jak należy, a ostatnio coraz mniej osób się do tego stosuje, więc już masz plusa u użytkowników. Jeszcze tylko jaki model zbuduj i będzie ok :) Oczywiście że wszyscy poradzą Ci coś prostszego niz WR, nie dlatego że w Ciebie wątpią, ale warto poznać zasady miziania drewienka :D Tak, czy inaczej życzę powodzenia w budowie .
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Post autor: Andrzej1 »

"Chopaki ze Szczecina som nad wyraz kurturarne, to i KuMike też".
Witamy na pokładzie i baw się dobrze razem z nami.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 537
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Post autor: Jarek »

Witam i ja na pokładzie Kogi.
Western River wbrew pozorom wcale nie jest trudnym modelem. Prosta archaiczna bryła, płaski kadłub, nadbudówki proste, ładne ornamenty dekoracyjne. Całość konstrukcji drewniana, więc duże pole do popisu w struganiu. Napisz tylko w jakiej skali planujesz i co to ma być: wystawowy, RC pływający ?
ODPOWIEDZ