Witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Witam

Post autor: PiotrekM »

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich Kogowiczow. Nazywam sie Piotrek, mam 62 lata (za miesiac ide na rente, to bede mial troche wiecej czasu tez i na modele). Mieszkam od ponad 30 lat w Niemczech w Jülich.To taka dziura w okolicy Koloni i Düsseldorfu. Koge podgladam pasywnie od kilku lat, od 2 lat jako zameldowany uzytkownik, ala jakos nie moglem sie na to zdobyc, zeby wyjsc z ukrycia. Ale jak przed kilku dniami Mirek mnie "zgwalcil" wstawiajac zdjecia moich wypocin to nie pozostalo mi nic innego jak sie ujawnic. Majsterkowanie mnie zawsze pasjonowalo, mam to chyba w genach (dziadek byl stolarzem). Szkutnictwem zajmuje sie od kilku lat. Möj pierwszy model to byl galeon San Francisco firmy Artesania Latina w skali 1:90
San Francisco
San Francisco

Potem przyszly nastepne: Bombarda La Candelaria od Occre 1:85, Bombarda Granado od Caldercraft 1:64 i bryg Oneida od Lumberyard 1:48
Oneida
Oneida

Bryg Mercury Victory Models
Mercury
Mercury

Oczywiscie byla tez szalupa wg planow ANCRE 1:36
Szalupa
Szalupa

Dzialo Le Fleuron 1:24 od Mirka
Dzialo Le Fleuron
Dzialo Le Fleuron

W tej chwili dlubie sobie przy Brygu Niagara 1:64 wg planow Model Shipways. W przygotowaniu ogolnie znana La Belle ANCRE 1:24. To chyba wystarczy na poczatek.
Obiecuje poprawe jesli chodzi o aktywnosc. Aha, jeszcze jedno; nie mieszajcie mnie z blotem za alfabet, pracuje nad tym ale to moze przy moich znajomosciach PC troche potrwac.
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Witam

Post autor: RomekS »

Witaj Piotrze.
Będzie można się od Ciebie wiele nauczyć.
Tylko rób fotki z postępów prac, lubimy coś podejrzeć z "Warsztatu".
Piękny dorobek.
Na Kodze czuj się pewnie i nie zwracaj uwagi na
drobne "wojenki" jakie czasami prowadzimy.
Potem i tak się godzimy,
a na Zjazdach zaprzyjaźniamy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: kagra »

Witaj Piotrze.Jest na co popatrzeć.Teraz będziesz miał nieco więcej czasu aby się zaprezentować bardziej szczegółowo.Sądząc po dorobku dziadek przekazał Ci niezłe geny :).Pozdrawiam.Kazimierz.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: myszor »

Witaj .
Piekny dorobek.
Moj Dziadek tez byl stolarzem w Wolnym Miescie Gdańsk ale nie bylo mi dane odziedziczyć genów po Nim.
A szkoda :(
Czuj się tutaj jakbyś był tu od zawsze.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: rychenko »

Witaj Piotrze , aż miło popatrzeć na taka kolekcje , co prawda nie znam się na budowie tego typu modeli ale cieszą oko , mam nadzieję ze będziesz na Kodze stałym gościem i jeszcze nie jeden Twój model będziemy mogli oglądać !
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: Kazek »

Witaj Piotrze wspaniała kolekcja i na znakomitym poziomie . Mam nadzieje że założysz relacje z tego co aktualnie budujesz . Czuj się dobrze w naszym gronie .
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: Witam

Post autor: PiotrekM »

Po pierwsze, bardzo dziekuje za mile i cieple przyjecie na forum. Po drugie, w ramach uzupelnienia jeszcze kilka fotek wyzej wymienionych jednostek:
La Candelaria
La Candelaria
Granado
Granado
i jeszcze raz Granado
i jeszcze raz Granado

A to jest miejsce zbrodni gdzie popelniam swoje wyczyny czyli moj warsztat:
Podreczny sklad drzewa
Podreczny sklad drzewa
kilka maszynek do obrobki drzewa
kilka maszynek do obrobki drzewa

Zaloze tez nowy watek "Niagara" gdze bede sie staral podzielic sie z Wami moimi postepami w pracy.
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: Karrex »

Witam na pokładzie.
Wspaniała kolekcja, zazdroszczę warsztatu jak i narzędzi do obróbki drewna.
Powodzenia
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam

Post autor: jerry_bee »

Piotrku eM, myślę że Koga nie bardzo jest Ci potrzebna do szczęścia. za to odwrotnie, Ty na Kodze jesteś wręcz niezbędny.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam

Post autor: krzysztof »

Witaj Kolego, kolekcja do pozazdroszczenia, zwłaszcza, że są w niej dwa moje wymarzone modele. Mam nadzieję, że następny model będzie pokazany w szczegółowej relacji.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
ODPOWIEDZ