Witam modelarzy z Kogi,

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Witam modelarzy z Kogi,

Post autor: jarekwo »

mam na imię Jarek, mam 37 lat, mieszkam w Gdyni.
W młodości (trochę dawno to było :) ) zajmowałem się modelarstwem kartonowym i plastikowym.
Udało mi się zbudować parę modeli okrętów (Nina, ORP Błyskawica, lotniskowiec Mińsk) parę samolotów (Orlik, Mirage 2000, Łoś, Ryś, RWD 5 bis) oraz sporo czołgów i dział samobieżnych niemieckich i rosyjskich,Renault FT-17.
Było tego jeszcze trochę ale wszystko przepadło w przeszłości i po paru przeprowadzkach. Niestety fotek nie posiadam.
Jak każdy nowy na forum wziąłem się za budowę Victory :)

Skusiła mnie reklama w telewizji, zadziałała na wyobraźnię i pobudziła dawne pasje. Czasem zdarzy się jakiś wolny wieczór przed telewizorem więc siedzę i dłubię przy modelu. Budowa nie idzie mi szybko, ponieważ czasu dużo nie ma a już parę razy stwierdziłem, że nie podoba mi się to co zrobiłem i zrywałem wszystko wracając dwa kroki do tyłu.
Dopiero po jakimś czasie od rozpoczęcia budowy zacząłem zaglądać na różne fora i dowiedziałem się, że budowa Victory nie jest raczej dla początkującego w drewnie. Teraz może nie prenumerowałbym też zestawu (DeAgostini) tylko robiłbym według planów (tym bardziej, że i tak dużo zmieniam po swojemu) ale skoro połowę kolekcji już mam to muszę dalej w to brnąć.
Myślę jednak, że kiedyś ją skończę, nigdzie mi się nie śpieszy :)
W najbliższym czasie zacznę własną relację i może ktoś z Was zechce rzucić na nią okiem.

Dodam jeszcze, że przez parę ostatnich lat zajmowałem się bardziej rzeźbieniem w stali więc drewno to bardzo miłe odprężenie :) Nic się nie wbija w skórę, nie parzy i można działać w nocy przy stole :) podoba mi się.

Pozdrawiam Kogę
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 01:17 przez jarekwo, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam,

Post autor: Karrex »

Witam na pokładzie kolegę z Gdyni.
Od jutra, przez cały łikend (29 - 01 lipca) jest okazja do spotkania w Gdyni w muzeum Marwoju (III SHIPREPLICA 2012).
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: Witam,

Post autor: jarekwo »

Dziękuję za informację :) kiedy kolego zamierzasz się tam pojawić? Z chęcią spotkałbym osobiście budowniczych wspaniałych modeli z Kogi ale oczywiście nie mam jeszcze niczego do pokazania więc nie próbowałbym się wygłupiać z moimi "zaczątkami" :)
Pozdrawiam
Jarek
ODPOWIEDZ