Witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek.k
Posty: 21
Rejestracja: 01 gru 2011, 12:35

Witam

Post autor: Tomek.k »

Witam.
Mam na imię Tomek (lat 44)
Moja przygoda z modelarstwem zaczęła się hmm ... wiele wiele lat temu w szkole podstawowej.
Interesowałem się lotnictwem więc zaczynałem od sklejania samolotów z MM.
Następnie przyszła kolej na sklejanie z tworzywa ale zawsze były to tylko samoloty.
Gdy przyszły studia - praca - rodzina to modelarstwo poszło ....
Zawsze jednak mnie korciło - no i po stabilizacji w domu i zagrodzie postanowiłem wrócić.
Było to ok. 5 latek temu.
Zakupiłem modele , sprzęt , narzędzia i trzeba było wygospodarować mnóstwo czasu na czytanie forów.
Po powrocie zacząłem co sklejać ? ....oczywiście samoloty :)
Pewnego czasu na forum zajrzałem na dział pojazdów wojskowych i bardzo mi sie podobało co wyczyniają inni. Ponieważ lubię wyzwania postanowiłem spróbować zbudować czegoś innego ..... i tak stałem się na parę lat "pancerniakiem".
Jezeli ktoś chciały by zobaczyć to podaję linki do forum gdzie są zdjęcia jednych z pierwszych 2 moich modeli.
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=27239
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=25977

To tyle z historii a teraz czasy obecne...
Zawsze gdy oglądałem żaglowiec wykonany z drewna to budził mój zachwyt.
Pomyślałem, że nigdy takiego sam nie wykonam bo jestem "za cienki w uszach" i nawet się za to nie brałem.
Minęło sporo czasu a ,że jak pisałem lubie wyzwania, postanowiłem spróbować czegoś w dziedzinie wogóle mi nie znanej czyli pracy z drewnem.
Całe szczęście , że są fora bo można się wiele nauczyć podpatrując innych.
A to co Wy tu na forum wyrabiacie w drewnie to wielki szacun.
Niestety za radą forum nie poszedłem i nie zacząłem od dżonki :)
Długo myslałem nad wyborem modelu dla mnie aby się nie zniechęcić i go skończyć ucząc się jak najwięcej.
Zakupiłem model Santa Maria AL 1:65 i nie żałuję. Postanowiłem go jednak usprawnić gdzie się da.
Jedną z głównych zmian jest fornir poszycia - orzech amerykański który daje firma był dla mnie nie do przetrawienia więc zastąpiłem go mahoniem zakupionym u Mirka.
Tak więc stosuję zmiany gdzie moge i tak aby mi się podobało.
Prace nad kadłubem jakoś idą bezproblemowo ale gdy się zaczną schody z linkami to na pewno będę potrzebował Waszej pomocy.
Prace rozpoczęte w połowie grudnia 2011 tak wyglądają na dzisiaj.

Obrazek

Obrazek

Sorki za tak długi post.
pozdrawiam wszystkich
Tomek
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: myszor »

Witam Cię serdecznie wśród Nas ( drewniaków :lol: ).
No widzę że jak na pierwszy model " drewniaka' to ładnie i czysto Ci to wychodzi .
Cieszy mnie to że zdecydowałeś się na wymianę tego orzecha , tylko szkoda że na mahoń ;) .
Jest wiele fajnych naszych krajowych fornirów ( olcha , brzoza , grusza) ale z czasem Sam poznasz o co biega .
Jak byś mógł to daj jeszcze trochę fotek z innych stron .
Czuj się u Nas dobrze i jak problemy to pisz a postaramy się pomóc .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Tomek.k
Posty: 21
Rejestracja: 01 gru 2011, 12:35

Re: Witam

Post autor: Tomek.k »

Dzięki Andrzej za przywitanie.
Załączam jeszcze 2 fotki z dzisiaj.
Tak jak pisałem jest to mój pierwszy model więc szału nie ma.

pozdrawiam
Tomek

SM1.jpg

SM2.jpg
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam

Post autor: mirek »

No jak na pierwszy model z drewna to naprawdę ładnie to wyszło , można tylko liczyć ,ze reszta też będzie na takim poziomie.
Ale powinieneś przenieść wszystko do innego działu bo w przywitalni to nie nie miejsce na prezentacje modelu
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ