witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ptah
Posty: 19
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:21

witam

Post autor: Ptah »

Mam na imie Darek
Pierwsze kroki rozpoczolem w modelarstwie oj lat temu ..... ale karton
pozniej dluga przerwa i teraz jak czlowiek sie w jakis sposob ustabilizowal powraca temat
Drewno - to mnie interesuje . znalazlem wasze forum i sledze rozne relacje z ogromnym zainteresowaniem . Ja mam za soba juz model Hms Impedence - gotowy skladak i szczerze mowiac jesetem zazenowany jakoscia materialow . I postanowilem zbudowac cos wiekszego i co wzne samemu . przegladajac fora i rozne zdjecia , mierzac sily na zamiary i patrzac na swoj wolny czas wybor padl na Royal William 1719 r. Zdobylem juz plany i jestem na etapie zbierania pozostalych materialow i poszerzenia swojego warsztatu o precyzyjna pile ( wybor padl na Proxxona) Z pasja sledze zmagania kolegi Oksala jak i Ryszardw ktorzy buduja te jednostki .Moja skala podla na 1/48 ( dlaczego? bo zawsze to wieksze detale) no i idac tropem kolegow zza wschodniej granicy i tu na forum obecnych budowe kadluba bede robil na kopycie . Oczywiscie jak rozpoczne budowe zaloze watek z budowy i mam nadzieje ze bede mogl liczyc na doswiadczenie kolegow i pomocne slowa .
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: witam

Post autor: PanLipazMiodem »

Witaj na pokładzie.
W pierwszej kolejności bardzo by się wszyscy ucieszyli, jeżeli Twój post napisany byłby w języku polskim (chodzi o polskie znaki).
Co do modelu to życzę powodzenia w budowie bo to dość poważne przedsięwzięcie. Dobrze by było jeśli pokazałbyś zdjęcia okrętu z zestawu jaki już popełniłeś.

Życzę powodzenia w budowie i miłych chwil spędzonych w kogowym towarzystwie.

Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Mirek77
Posty: 537
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: witam

Post autor: Mirek77 »

Witaj.Ogrom pracy przed Tobą.Z tego co napisałeś wnioskuję, że wiesz co z czym się je ;) .Czekam na relację i tak jak kolega chętnie zobaczę zdjęcia wcześniej wykonanego modelu.
Pozdrawiam.

Mirek.
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: witam

Post autor: RomekS »

Ptah pisze:...Ja mam za soba juz model Hms Impedence ...


Witaj.
Szczerze mówiąc to nie znam tego modelu, znaczy się o tej nazwie...
To okręt współczesny czy historyczny ?
A może chodzi o podobny do K&M szkuner o podobnej nazwie (Independence).

Nowy model okrętu, który wybrałeś do budowy (Royal William) to duże wezwanie .
Oby tylko na zapowiedziach się nie skończyło,
chociaż wiele ślubów poprzedzają zapowiedzi...
W relacji pokazuj jak robisz.

P.S. No i daj fotki jak ten "niezidentyfikowany" w nazwie model wygląda
Ostatnio zmieniony 18 gru 2011, 13:29 przez RomekS, łącznie zmieniany 1 raz.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: witam

Post autor: myszor »

Witaj .
No i giciolo ! Buduj na kopycie , sama przyjemność , miód-malina .
Nie ma się czego bać , a ze nie wyjdzie za pierwszym razem , no trudno .
Ja w przeciwieństwie do Kolegów nie potrzebuje fotek Twojego poprzedniego modelu .
Chcesz budować to buduj , ja też nie mam żadnej praktyki w tym hobby i jakoś się męczę z tym wszystkim .A buduje prawie ze ze zdjęć ( tylko kadłub z planów).
Jak zaczniesz to dziel się z Nami Twoją walką z drewnem, bo tak to trzeba nazwać . Zobaczysz co to za wspaniały materiał .
Nie wypowiadam się na temat wybranej jednostki . Dla mnie to jeszcze daleko do takiego modelu .
Powodzenia .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Ptah
Posty: 19
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:21

Re: witam

Post autor: Ptah »

Dziekuje za przywitanie
Jesli chodzi Polskie znaki nie mam mozliwosci za co przepraszam . Obecnie mieszkam w Niemczech i kozystam niestety z niemieckiej klawiatury . Kolego masz racje popelnilem dopatrujac sie teraz literowki ten model ktory wykonalem to Independence . Wiem ze Royal William to duze by nie powiedziec olbrzymie wyzwanie ale pozwoli mi tez "zabic" nadmiar wolnego czasu . Ale podpatrujac prace kolegow ktorzy go buduja i napewno maja wieksze doswiadczenie , kozystac z ich pomocy . Czemu skala 1/48 - zawsze to wieksze elementy no i warunki mi na to pozwalaja .
Awatar użytkownika
korasonek
Posty: 101
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: witam

Post autor: korasonek »

Ptah pisze:Dziekuje za przywitanie
Jesli chodzi Polskie znaki nie mam mozliwosci za co przepraszam . Obecnie mieszkam w Niemczech i kozystam niestety z niemieckiej klawiatury . .....

Witam na forum
Jakiej kolega przeglądarki używa? Zawsze można spróbować doinstalować słownik:
http://www.youtube.com/watch?v=uwUOh8J3jCg
Pozdrawiam
Piotr

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi." (Albert Einstein)
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: witam

Post autor: Leon27 »

Przyłączam się do kolegów odnośnie chęci zobaczenia wykonanego przez Ciebie wcześniej okrętu
ODPOWIEDZ