witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kejsi
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:51

witam

Post autor: kejsi »

Witam wszystkich i pozdrawiam. Jestem tu nowy, więc kilka słów o sobie. Na imię mam Kazimierz lat 57. Mieszkam w Województwie Warmińsko - Mazurskim. Od dzieciństwa interesowałam się sklejaniem zaczynając od pisma dla dzieci Miś. Później był Mały Modelarz. Kilka lat temu znalazłem Wasz portal. Zainspirowały mnie wasze dokonania. To dopracowanie detali i duża wiedza o budowie żaglowców. Odżyły we mnie dawne zainteresowania, ale już tylko do modelarstwa szkutniczego. Skleiłem już kilka łatwiejszych modeli drewniano - fornirowych takich jak: Nina, Santa Maria, Pinta, Koga, Smok. Do trudniejszych mogę zaliczyć fregatę Santa Leocadię i traktuję to jako wstęp do modeli, jakie jeszcze będę chciał zbudować. Te najtrudniejsze jeszcze czekają. Obecnie w stoczni remontowej czeka Lexinton na wymianę bukszprytu oraz kończę budowę HMS Bounty. Czytając forum można zauważyć, że wielu młodych ludzi chce jako swój pierwszy model zbudować, HMS Victory. Ja uważam, że modelarstwem trzeba się delektować i najsmaczniejszy kąsek zjeść na końcu. Kilka zdjęć moich modeli znajdziecie w galerii. Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: witam

Post autor: Kazek »

Witam ziomala no nareszcie ktoś w bliskosci na rzut kamieniem ( np. z Ribe i malowanym :D) no dawaj kilka zdjęc swoich modeli tutaj w przywitalni nie bedziemy ich szukać w galeri no i czekam na relacje z budowy .
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
kejsi
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:51

Re: witam

Post autor: kejsi »

Bardzo się cieszę, że na rzut kamieniem mieszka osoba tak aktywna na forum i gratuluję wykonania trudnych modeli. Chciałbym przestawić kilka zdjęć swoich modeli.
Załączniki
nina tył.jpg
Santa Maria.jpg
Pinta.jpg
koga.jpg
smok.jpg
Santa Leocadia.jpg
Lexington.jpg
bounty.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: witam

Post autor: Andrzej1 »

Witaj

Poważnego człowieka poznać zara. Pomyliłem się o dwa lata (in minus)
co do Twojego wieku. Właź na pokład i czuj się jak Kazimierzowi na Kodze przystało.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
kejsi
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:51

Re: witam

Post autor: kejsi »

Od września 2010 r. budowałem okręt HMS BOUNTY. Kiedy zalogowałem się na portalu prace były już zaawansowane dlatego nie było relacji. Na dzień dzisiejszy została do wykonania figura galonowa. W najbliższym czasie zamierzam rozpocząć budowę HMS Bellona. HMS BOUNTY prezentuje się tak.
Załączniki
DSC_0115.JPG
DSC_0112.JPG
DSC_0100.JPG
Awatar użytkownika
Seb77
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:54

Re: witam

Post autor: Seb77 »

Witam Bardzo serdecznie.
po pierwsze - pięknie Ci te modele wychodzą, naprawdę jestem pełen uznania i podziwu.
po drugie - pisałeś że modelarstwem trzeba się delektować i najsmaczniejszy kąsek zostawić na końcu. Moim takim kąskiem jest HMS BELLONA którą ty będziesz budował. Chciałbym powiedzieć że Twoją relację z budowy ów tej jednostki będę obserwował ze szczególnym zainteresowaniem, mam nadzieję że już nie długo będziemy mogli wszyscy podziwiać rezultaty Twojej pracy przy tak pięknym modelu - przynajmniej dla mnie.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Ukończone: - "Dżonka" - Projekt Koga.
W trakcie prac: - "Santa Maria" - Projekt Koga.
W dalekiej przyszłości : - "Karl und Marie" - Projekt Koga.
Awatar użytkownika
kejsi
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:51

Re: witam

Post autor: kejsi »

Witam serdecznie.

Dziękuję za przychylne posty i zapraszam do " STOCZNI - ŻAGLOWCE " na relację z budowy brytyjskiego
dwupokładowca HMS BELLONA 1761 r.

Z pozdrowieniami Kejsi.
ODPOWIEDZ