Witam Wszystkich

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mar_123
Posty: 26
Rejestracja: 02 sie 2011, 20:16

Witam Wszystkich

Post autor: Mar_123 »

Cześć

Jestem Marek, mam 17 lat i pochodzę z okolic Bielska – Białej. Modelarstwo szkutnicze od zawsze mnie fascynowało jednak dopiero od ok. pół roku, gdy trafiłem na Kogę zacząłem myśleć o tym poważniej. Mam za sobą Mayflowera którego robiłem z kartonu na planach MM z 89r. (siedziałem nad nim aż 2 lata). Oprócz tego ok. 5 lat temu zacząłem Santa Marię ale dobrnąłem tylko do kadłuba (więc ledwie zacząłem), robiłem go z pewnym znajomym ale kontakt się tak jakoś urwał i nie dokończyłem bo to nie ja miałem plany :). Fotkę SM wrzucę jutro.
Tyle o mnie, teraz pragnę zająć się działaniem z drewna. Myślałem o jakiejś Pince (z floty kolumba albo Pince ''Żółty Lew''), ale zapał ostudziła mi półroczna lektura tegoż forum. Ostatecznie zacznę od Dżonki.

Pozdrawiam i liczę, że wyciągnę jak najwięcej z najbliższych planów i Waszych prac drodzy Kogowicze.
Załączniki
To mój Mayfolower.
To mój Mayfolower.
mayflower na forum.jpg (42.32 KiB) Przejrzano 5546 razy
Awatar użytkownika
Mar_123
Posty: 26
Rejestracja: 02 sie 2011, 20:16

Re: Witam Wszystkich

Post autor: Mar_123 »

To jest moja zaczęta SM, myśle że nawet fajnie sie zapowiadała ale niestety jej niedokończę :(
Pokład robiony z patyczków od lodów :D jeszcze nieoszlifowany, a poszycie od początku przygotowywane było pod szpachle.
Załączniki
IMG_6143 na forym.jpg
IMG_6143 na forym.jpg (37.08 KiB) Przejrzano 5464 razy
IMG_6147 na forym.jpg
IMG_6147 na forym.jpg (43.78 KiB) Przejrzano 5464 razy
IMG_6148 na forum.jpg
IMG_6148 na forum.jpg (43.88 KiB) Przejrzano 5464 razy
Awatar użytkownika
Stojgniew
Posty: 104
Rejestracja: 09 lip 2011, 14:17

Re: Witam Wszystkich

Post autor: Stojgniew »

Witaj serdecznie :-). Skoro zacząłeś robić z patyków od lodów to resztę dokończ lodami - joke ;-). Zaraz zjawi się ktoś z oldbojów i dostaniesz ochrzan na powitanie - ale tym wogóle się nie przejmuj. Tylko konstruktywna krytyka, dobre rady i podpatrywanie roboty tutejszych mistrzów się liczą.
W trakcie budowy: Golden Hind (Szkutnik)
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam Wszystkich

Post autor: jerry_bee »

witaj, Panie Marku, i zaczynaj jakąś budowę. może być nawet dżonka.

p.s. wstyd, normalnie, Panowie :P
kiedy przychodzi jakiś nawrócony po latach na modelarstwo, to od opinii aż huczy. a jak się pojawi chłopak z modelem to cisza. przecież powinno się go dopieszczać, bo wygląda że co najmniej DŻ. zrobi. a kto wie, może kiedyś i V.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam Wszystkich

Post autor: stefan »

Stojgniew pisze:Witaj serdecznie :-). Skoro zacząłeś robić z patyków od lodów to resztę dokończ lodami - joke ;-).


Patyki od lodów to się nadają...
albo do lodów albo do leżenia na plaży.

Na moje breszczate oko, szkielet jest w miare poprawny (w miarę, bo nie całkiem widać) więc po przestudiowaniu forum sam zapewne dojdziesz do wniosku że np. na te patyki od lodów śmiało mozna nakleić fornir, jaki? sam zdecydujesz :)

Stojgniew pisze: Zaraz zjawi się ktoś z oldbojów i dostaniesz ochrzan na powitanie - ale tym wogóle się nie przejmuj.


A cóż to za bzdury???
Na ochrzan, to se trza zasłużyć :) np. pytaniami czy słońce świeci...
Nikt (czyli np. ja :) ) nikogo (nowego na forum) nie opiernicza za to że modele buduje, lepsze, gorsze czy całkiem do...niczego, ważne że robi i pokazuje, potem sie takiego ktosia naprowadzi na własciwa drogę. (jeśli zechce...)

Stojgniew pisze: ale tym wogóle się nie przejmuj.


No, skoro tak chcesz uważać, to sory, ale nie możesz tu liczyc na pomoc, my pomagamy ludziom otwartym na dobre rady czy sugestie, koles zadufany w swoje ambicje nie ma tu raczej czego szukać, no, napewno nie aprobaty jako modelarz.
Stojgniew pisze: Tylko konstruktywna krytyka, dobre rady i podpatrywanie roboty tutejszych mistrzów się liczą.


NO, i o to własnied chodzi :)
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam Wszystkich

Post autor: Tomasz_D »

Witamy serdecznie na forum. Osobiście od razu czepie się pokładu w SM - po prostu wygląda katastrofalnie, a marynarze w rzeczywistości giry by połamali o tak wystające deski. Zapraszam kolegę do mojego wątku i akurat na jego szarym końcu jest sposób na robienie deskowania. Wprawdzie to nie żaglowiec ale deska to deska. Pokład do poprawy póki jeszcze na to czas.
Awatar użytkownika
Mar_123
Posty: 26
Rejestracja: 02 sie 2011, 20:16

Re: Witam Wszystkich

Post autor: Mar_123 »

Dzięki za odzew :P

Wiecie Panowie, ja byłem w tedy gdzieś w 6 klasie podstawówki jak ją robiłem, pisałem, że jeszcze nie zdążyłem pokładu przeszlifować, ale nie dokończę go bo nie mam planów, nawet nie wiem w jakiej skali był robiony bo jest powiększany kilka razy.

Obecnie teraz to mam problem, pytałem dziś w 2 sklepach modelarskich o fornir, albo jakieś listewki brzozowe i nie mają, w mojej okolicy także brak sklepów tego rodzaju. Czytałem na forum i wszyscy polecają i czerpią ''drewno'' od Pana Mirosława (dobrze zrozumiałem?).<== Nie mam pojęcia jak to u Was wygląda no więc moje skromne pytanie brzmi czy i ja nie załapał bym się na jakieś ''resztki'' forniru w cenie, choć na Dżonkę o której myślę.
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam Wszystkich

Post autor: Kazek »

Witaj ! Jesli chodzi o fornir to kupisz go tu http://allegro.pl/listing.php/search?st ... category=6
a drewno od Mirka to na Dżonke sie nie nadaje jest za dobre :D ale jak chcesz budować ten kultowy model tego forum to ogladaj relacje najlepiej RomkaS i zobaczysz że nie potrzeba zbyt wiele materiału ale dużo chęci . Powodzenia .
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Mar_123
Posty: 26
Rejestracja: 02 sie 2011, 20:16

Re: Witam Wszystkich

Post autor: Mar_123 »

Dzięki za odp. Oglądnąłem kolejnych kilka relacji i wybrałem fornir olcha i orzech, będzie ciemniej, jak fornir dotrze to zacznę relację. Na razie używam zwykły nożyk tapetowy 9mm ostrza.
ODPOWIEDZ