Witam wszystkich

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
tom.ganc
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2011, 00:44

Witam wszystkich

Post autor: tom.ganc »

Witam wszystkich.

Mam na imie Tomek, mam 33 lata, na stale mieszkam w Anglii i od jakiegos roku ponownie zaczalem sie bawic w modelarstwo.
Swoja zabawe modelarska zaczolem wiele lat temu od modeli plastikowych a pozniej kartonowych. Sklejalem co tylko sie dalo od samolotow zaczawszy a na czolgach skonczywszy :)
Obecnie (od jakiegos roku) buduje HMS Victory (DeAgostini). Nie ukrywam ze jest to moj pierwszy drewniany model ale poki co jestem bardzo zadowolony z rezultatow, ktore osiagnalem.

Mam nadzieje dowiedziec sie tutaj wiele ciekawych technik od Was, doswiadczonych modelarzy.

P.S.
Nie mam polskiej czcionki na klawiaturze tak ze nie bijcie ;)
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam wszystkich

Post autor: bartes123 »

Witaj serdecznie!
Pokaż co tam zrobiłeś do tej pory z tym Wiktorem. Będziemy wiedzieli z kim mamy do czynienia.

PS. A wrzuć jak możesz fotkę klawiatury z polskimi literami. Jestem informatykiem w większej firmie, sprawdziłem wszystkie klawiatury i żadna nie ma polskich znaków. Ale można je bardzo łatwo uzyskać - jak chcesz powiem Ci jak, bo wiesz, kultura wymagałaby tego, że skoro jesteś na polskim forum i piszesz po polsku, to pisz tak, aby być zrozumianym...
tom.ganc
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2011, 00:44

Re: Witam wszystkich

Post autor: tom.ganc »

Hej
Udalo mi się zainstalować polską klawiaturę tak że nie będzie już nikogo razić brak odpowiednich znaków. :)

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

Maszt nie jest jeszcze w pełni gotowy ale zemierzam nad nim wkrótce popracować. Teraz zamówiłem miedziane płytki na poszycie kadłuba (około 4500) tak że troche pracy przede mną.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam wszystkich

Post autor: bartes123 »

Witam znowu!
Po pierwsze - miło że zamiast zarzucić fochem po żartach klawiaturowych po prostu ustawiłeś język i piszesz poprawnie.
Po drugie - na podstawie tych kilku zdjęć to mnie się bardzo podobuje to co widzę. A jest to jeden z wielu Wiktorów jakie się przewinęły, ale jeden z nielicznych które tak dobrze na pierwszy rzut oka wyglądają.
Po trzecie - napisz czy model robisz w całości według wydawnictwa, czy będziesz może waloryzował to i owo (na przykład jak kolega Karrex w relacji z Santissimy od gigi deagostino)?
tom.ganc
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2011, 00:44

Re: Witam wszystkich

Post autor: tom.ganc »

Hej.
Miło mi że podoba Ci sie moja praca. Pytaleś czy modyfikuje coś - owszem. Zacząłem od mniejszych bloczków przy działach, pokład to też moja inwencja. 3mm x 100mm wydaje sie bardziej w skali. Zrobilem go z orzecha. Podoba mi sie kolor. To takie najważniejsze zmiany.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ