Pozdrowienia z Wrocławia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Awatar użytkownika
MikeB
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2011, 14:38

Pozdrowienia z Wrocławia

Post autor: MikeB »

Witam Forumowiczów,

Mam na imię Michał, mam 29 lat. Od 10 lat mieszkam we Wrocławiu, pochodzę z Kędzierzyna-Koźla.

Z wykształcenia jestem elektronikiem ( Technikum Elektroniczne => Politechnika Wrocławska/Elektronika i Telekomunikacja/Aparatura elektroniczna ).

Zawodowo zajmuję się reklamą w internecie, e-biznes, direct marketing.

Trafiłem na Koga'ę kilka dni temu. Tematyka forum idealnie pokrywa się z moimi ostatnio odświerzonymi zainteresowaniami.

Zostałem namówiony przez żonę na zakup pierwszego numeru HMS Victory by De Agostini. Podchodziłem do tematu z niechęcią, bałem się ponownego wpadnięcia w "nałóg" modelarstwa. Stało się tak jednak i oto jestem : - )

W młodości sklejałem papier, głównie MModelarz, itp. Popełniłem około 15 modeli(głównie samoloty, śmigłowce i okręty nowożytne), które obecnie gniją w piwnicy ponad 13 lat już... Do papieru nie wrócę jednak. Obecnie dysponuję odpowiednim zapleczem finansowym i jestem gotów oddać się pasji szkutnictwa.

Rozpocząłem:
1. HMS Victory / Da Agostini
2. Bismarck / Hachette

W nadchodzącym tygodniu(już zamówione):
1. USS Constellation I (1797) / Artesania Latina

I na ten model nastawiam się najgoręcej : - ) Studiuję jego historię, przeglądam zdjęcia.

Po zakońceniu USS Constellation planuję wybudować w miarę dostępności pozostałę z 6 orginalnych fregat zatwierdzonych do budowy przez senat w roku 1794. W międzyczasie także inne USS'y. Tak więc zainteresowania moje są oczywiste. Zapewne porwę się także na kilku hiszpanów i anglików, jednak nie ma sensu wybiegać w przyszłość.

Na początek chcę skończyć to co rozpocząłem.

Czytałem sporo postów, relacji z budowy i jestem pod ogromnym wrażeniem pracy Forumowiczów. Prawdę mówiąc, oglądając niektóre modele, szczęka mi opada :)

Kompletuję warsztat i mam 2 wątpliwości:

- Szukam sklepu gdzie dostanę stocznię billing boats lub coś podobnego (czy ktoś z forumowiczów może polecic produkt z najwyższej półki? szukam od tygodnia - bezskutenie.. jedyny sklep jaki znalazłem, nie posiada na stanie billing boats'owego shipyard'u).

Jeśli chodzi o wykonanie ręczne, znalazłem temat:
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=1168&hilit=stocznie&start=10

Jestem w stanie wykonać taki dok samemu :) Czy artykuł http://www.ship.modelarstwo.org.pl/stocznia2.htm jest dostępny pod innym adresem url?

- Od żony pożyczam Dremel'a FortiFlex'a ;) - muszę się zainteresować jak mogę to narzędzie przystosować do pracy jako frezarka, pilarka, szlifierka kątowa / lub nabyć takie narzędzia.

Nie zanudzając więcej,

Pozdrawiam serdecznie,

Michał
Awatar użytkownika
korasonek
Posty: 101
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Pozdrowienia z Wrocławia

Post autor: korasonek »

Witam na forum
Jeśli chodzi o stocznie to razem z projektem "Karl und Marie" był załączony pdf z kompletną stocznią
Zaglądnij na trzecią stronę "Karl und Marie" w dziale pliki do pobrania.
Pozdrawiam
Piotr

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi." (Albert Einstein)
Awatar użytkownika
Wojtass1818
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:10

Re: Pozdrowienia z Wrocławia

Post autor: Wojtass1818 »

Witam kolegę na forum :) Ktoś to na pewno powie więc może już teraz nadmienię: sklej waść "kogową" dżonkę. Pliki są do pobrania, to taki sprawdzian umiejętności (który czeka mnie w wakacje, gdyż w akademiku ciężko się klei) po którym można się wiele na swój temat dowiedzieć.

Nie jestem z reguły czepialski ale powiem że: Nowożytność to okres od 1453 (lub 92) do 1789 r :D:D:D Pewnie chodziło ci o modele współczesnych okrętów.

Jeśli uważasz modelarstwo za nałóg to..... :twisted: Pamiętaj, nasze szlachetne hobby jest frykasem zarezerwowanym dla nielicznych xD

Poza tym pozdrawiam okresowo również z Wrocławia :)
Tutaj robię zakupy: http://izmod.pl/
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Pozdrowienia z Wrocławia

Post autor: Karrex »

Witam w naszym gronie i pozdrawiam z Gdyni.
MikeB pisze:Zostałem namówiony przez żonę na zakup pierwszego numeru HMS Victory by De Agostini. Podchodziłem do tematu z niechęcią, bałem się ponownego wpadnięcia w "nałóg" modelarstwa :)
[...]
- Od żony pożyczam Dremel'a FortiFlex'a ;)
...

A ja myślałem, że mam żonę anioła ;) :)

Co do stoczni to zapewne znajdziesz TUTAJ, jak tylko zostaną usunięte perturbacje związane z przenosinami Kogi (Radek nad tym pracuje).
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
MikeB
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2011, 14:38

Re: Pozdrowienia z Wrocławia

Post autor: MikeB »

Masz rację Wojtass1818, miałem na myśli współczesne statki :) Dzięki za poprawkę, liczę na wiele krytyki przy relacji z budowy USS Constellation!

A dżonka niestety mnie nie pociąga :( choć może i się za nią zabiorę dla treningu!

Bismarck'a i HMS Victory nie ma sensu relacjonować imho z wiadomych względów :)

Piotrze, Radku, sprawdzałem K&M oraz wiele innych pożytecznych linków i problem z nimi niestety uniemożliwia mi skorzystanie z gotowych schematów stoczni.

Kupiłem dziś materiały i zabieram się za budowę stoczni na blacie 1000mm x 200mm (czy 20cm to nie za mało???) korzystając z załączonych obrazków gotowych egzemplarzy w kilku tematach forum. Wszystko ze zdrowym rozsądkiem rzecz jasna :) Sądzę, że do weekendu stocznia powinna powstać.

Do weekendu powinienem mieć także przygotowane stanowisko warsztatowe. Teraz "moczę palce w kleju" przy sotliku komputerowym...

A ze swojej strony mogę ofiarować pomoc związaną ze sprawami technicznymi forum. Jeśli potrzeba zaplecza technicznego, proszę o PM odpowiednie osoby, a najlepiej bezpośrednio walić na email prywatny to podam mój firmowy adres do korespondencji.
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Pozdrowienia z Wrocławia

Post autor: jerry_bee »

MikeB pisze:Piotrze, Radku, sprawdzałem K&M oraz wiele innych pożytecznych linków i problem z nimi niestety uniemożliwia mi skorzystanie z gotowych schematów stoczni.

słabo szukałeś, nie dotarłeś tutaj:
http://www.koga.net.pl/pliki-do-pobrani ... arieq.html
link Karola co prawda jest jeszcze martwy, ale na głównej stronie jak wół jest pozycja "Pliki do pobrania".
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
MikeB
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2011, 14:38

Re: Pozdrowienia z Wrocławia

Post autor: MikeB »

jerry_bee pisze:słabo szukałeś, nie dotarłeś tutaj:
http://www.koga.net.pl/pliki-do-pobrani ... arieq.html
link Karola co prawda jest jeszcze martwy, ale na głównej stronie jak wół jest pozycja "Pliki do pobrania".


Chylę czoło, nie szukałem na głównej stronie, jedynie poprzez forumowy search engine.

Dzięki za info, na głównej stronie jest masa przydatnych artykułów.
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Pozdrowienia z Wrocławia

Post autor: bartes123 »

MikeB pisze:Bismarck'a i HMS Victory nie ma sensu relacjonować imho z wiadomych względów :)



No to jak nie ma sensu relacjonować to i prosić o ewentualną pomoc też nie ma sensu, bo żaden z nas w wyobraźni Twojej nie czyta...
Awatar użytkownika
MikeB
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2011, 14:38

Re: Pozdrowienia z Wrocławia

Post autor: MikeB »

bartes123 pisze:
MikeB pisze:Bismarck'a i HMS Victory nie ma sensu relacjonować imho z wiadomych względów :)



No to jak nie ma sensu relacjonować to i prosić o ewentualną pomoc też nie ma sensu, bo żaden z nas w wyobraźni Twojej nie czyta...


Relacja będzie z USS Constellation. Będzie na pewno, I jak wcześniej pisałem liczę na krytykę najdrobniejszych niedociągnięć.

Bismark i Victory są opisane jak dla laik'ów przez Da Agostini i Hachette więc nie mam wątpliwości, że sobie poradzę, a na pewno nie chcę dublować już istniejących relacji i pytać o te same rzeczy, które już są naprostowane w tych relacjach. Na nich będę bazował swoją budowę tych jednostek.

Pozdro!

---
Edit: Chyba jednak zrobię relację :) Właśnie przeglądam Bismarck'i i widzę, że można nawet tutaj napotkać spore problemy i nie zawsze wszystko do siebie pasuje jak klocki Lego :)
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Pozdrowienia z Wrocławia

Post autor: bartes123 »

MikeB pisze:Bismark i Victory są opisane jak dla laik'ów przez Da Agostini i Hachette więc nie mam wątpliwości, że sobie poradzę, a na pewno nie chcę dublować już istniejących relacji i pytać o te same rzeczy, które już są naprostowane w tych relacjach. Na nich będę bazował swoją budowę tych jednostek.


Oj, żebyś się kolego brzydko nie zdziwił... To nie dżonka :)
ODPOWIEDZ