Witam wszystkich.

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzwoj
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Witam wszystkich.

Post autor: krzwoj »

Zgodnie z przyjętym obyczajem, chciałem po pierwsze nisko pokłonić się wszystkim forumowiczom.
Jestem nowym Waszym gościem i mam nadzieję, że pozwolicie mi zostać trochę dłużej. Od jakiegoś już czasu śledzę "po cichutku" forum i najwyższy czas coby się ujawnić.
Na imię mam Krzysiek, wiek trochu już "wskazujący" (51), ale co tam, lepiej późno niż wcale zając się czymś pożytecznym. Odkąd pamiętam, zawsze chodziło mi po głowie zbudowanie modelu jakiegoś jachtu, statku - niestety zawsze brakowało czasu, czasem i chęci. I wreszcie dotarło do mnie, ze albo zacznę realizować swoje zamysły teraz albo mogę już w końcu nie zdążyć :-). I tak tez się stało.

Zdecydowałem się na model HMS Alert 1777 firmy Shipyard i zakupiłem kompletny zestaw kartonowy. Tak wiem, wielu powie, że jak na początek trochę trudny model, ale co tam, jak spadać to z wysoka :-). Do dżonki też na pewno będę się przymierzał. Po otrzymaniu przesyłki i obejrzeniu wszystkiego, jak również prześledzeniu identycznych modeli (i wielu innych) z Waszego forum, pomyślałem, że będę próbował trochę ten model waloryzować, tzn. robić go technika kartonowo - fornirowa. I to w tej kwestii na razie tyle.
Może jeszcze to, że od paru lat mieszkam w Heidelbergu i z wykształcenia jestem inż. informatyk, ale już nie pamiętam, kiedy pracowałem tak naprawdę w swoim zawodzie.
I na koniec ( i tak coś za bardzo się rozpisałem) pokażę swoje miejsce, gdzie mam stocznie :-)


Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wsyzstkich.

Post autor: kagra »

No to witamy na pokładzie Krzysiek.
Widzę,że solidnie przygotowałeś swoją stocznię.A to podstawa naszego hobby.Życzę powodzenia.

Pozdrawiam.Kazimierz
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wsyzstkich.

Post autor: rychenko »

Witaj !!!
Swoją dziuple;) masz wyposażoną odpowiednio , z niecierpliwością będę czekał na twoją relacje z budowy , powodzenia i cierpliwości życzę.
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wsyzstkich.

Post autor: Jarek »

Również chciałbym powitać. Zaplecze widzę masz odpowiednie i napewno jeszcze wszystkiego nie objął kadr. Myślę, że z takim warsztatem śmiało możesz zaczynać drewno - wcale nie jest takie trudne, a efekty są zupełnie inne niż w kartonówce. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie.
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam wszystkich.

Post autor: Budrys »

krzwoj napisał:
. . . Na imię mam Krzysiek, wiek trochu już "wskazujący" (51), ale co tam, lepiej późno niż wcale zając się czymś pożytecznym. Odkąd pamiętam, zawsze chodziło mi po głowie zbudowanie modelu jakiegoś jachtu, statku - niestety zawsze brakowało czasu, . .


Przyłączam się do ogólnego powitania w gronie Kogi. Widzę, że obaj mieliśmy podobną drogę powrotu do pasji modelarstwa szkutniczego. Czuj się dobrze w gronie KOGI i zadowolenia z przyszłych efektów pracy.
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Witam wszystkich.

Post autor: RomekS »

Witam rówieśnika.
:) :) :)
Awatar użytkownika
krzwoj
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich.

Post autor: krzwoj »

Dziękuję wszystkim za przywitanie i nie tracąc czasu zameldowałem się już w Stoczni forumowej :-)
Awatar użytkownika
ericccmad
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich.

Post autor: ericccmad »

witam gorąco życzenia udanej pracy i jak najwięcej z niej radości mając taki kącik myślę że masz już doświadczenie. Osobiście nie pociągają mnie modele montowane z zestawu na początek dobre rozwiązanie lecz czy konieczne kiedy ja zaczynałem nie było mowy o kupnie sklejki a co dopiero zestawu dostępne były jedynie plany. Namawiam gorąco do próby zrobienia czegoś co będzie jedynym egzemplarzem i co da wiele satysfakcji.
Jeśli będę mógł w czymś pomóc pisz śmiało.
pozdrawiam Eryk
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich.

Post autor: inek1975 »

Witaj na pokładzie mam nadzieję że będziesz kolejnym zadowolonym Kogowiczem;)
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
ODPOWIEDZ