Witam wszystkich

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Awatar użytkownika
Morton
Posty: 26
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Witam wszystkich

Post autor: Morton »

Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem, więc może kilka słów o sobie. Mam obecnie 32 lata i mieszkam w Warszawie. Interesuję się historią i modelarstwem (niekoniecznie w tej kolejności). Modele buduję odkąd pamiętam, ale tak na poważnie to od ok. 16 lat. Pierwszy model jaki pamiętam to budowany przez mojego ojca Patiomkin z MM- miałem wtedy pewnie 5-6 lat. Uparłem się, że samodzielnie skleję jedną z wież- efekt do przewidzenia;) Później było kilka prób z kartonowymi i plastikowymi modelami- też niekoniecznie udanych;). Pierwszy "poważny" model, to Yamato z kartonu w skali 1:200. Ten zbudowałem w całości. Później był prawie ukończony "Richellieu", też w tej skali. Niestety nie dysponuję zdięciami- było to właśnie 16 lat temu. Później były plastkiowe modele- samoloty, a ostatnio czołgi (najnowszy "projekt" to czołgi wojska polskiego z WWII- może zamieszczę kilka zdjęć- obecnie czołgów jest 8, w tym nie ukończony jeszcze 7TP). No i jeszcze jeden drewniany model- dałem się skusić na tzw. San Juan Bautista z kolekcji DeAgostini. O tym modelu trochę już się napisało, ale odkryłem kilka faktów dotyczących go, więc może jeszcze rozwinę ten wątek.
Ostatnio zainteresowałem się historycznymi statkami naszego regionu, więc postanowiłem zacząć je budować. Obecnie gromadzę materiały na kogę, w planach holk i karaka "Peter von Danzig"- wszystkie z drewna, na podstawie MM. W dalszej przyszłości "Smok" oraz kilka statków z bitwy pod oliwą.
Na razie nie zanudzam więcej i pozdrawiam wszystkich entuzjastów szkutnictwa i nie tylko:) Michał Morton.
Ps. zawodowo daleko mi do szkutnictwa- jestem lekarzem:P
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: Adam70 »

Witaj Michale na pokładzie :).

PS
Rozumiem ze nie zamierzasz budować modelu (dżonki) obowiązkowego dla wszystkich nowych załogantów Kogi (hihi):laugh: :laugh: :laugh:
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: rychenko »

Witaj Michale miło powitać na pokładzie kolejnego zapaleńca:) , a to ze jesteś lekarzem to w niczym nie przeszkadza fajnie gdybyś był przy tym jeszcze psychiatrą niekiedy przydałby się takowy na Kodze gdy atmosfera „gęstnieje”:P
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam wszystkich

Post autor: Budrys »

Morton napisał:
. . . mieszkam w Warszawie . . . zawodowo daleko mi do szkutnictwa- jestem lekarzem:


Witam kolejnego "sąsiada" i to kolejnego "Pana Doktora". Większości z nas też daleko zawodowo do szkutnictwa: liczą się zainteresowanie i pasja! Co do reszty to się szybko wciągniesz.
Tak na marginesie zwróć uwagę na różnice między okrętami i statkami - mała rzecz a. . . to tak jak pomylić przedmiot specjalizacji okulisty i ginekologa (Op!:blush: pardon za wyrażenie!:S )
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: Jarek »

Również chciałbym powitać nowego kolegę. Jest mi tymbardziej przyjemnie, że chcesz budować jednostki z mojego rodzinnego Gdańska (nie patrz na moje miejsce gdzie mieszkam, bo to tylko czasowo). Ja nie mam w swojej kolekcji takich modeli i nawet nie mam ich w planach, ale jak to mówią "szewc bez butów chodzi". Może kiedyś w przyszłości "Nigdy nie mów nigdy". To że jesteś lekarzem (ciekawy jestem specjalizacji) to ma dobre strony w tym hobby. Jeżeli to chirurgia to tak jakbyś miał to już we krwi. I tu i tam ręce nie mogą Ci zadrżeć. Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Morton
Posty: 26
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: Morton »

Hm, jeśli dżonka jest obowiązkowa, to oczywiście zmierzę się z tym tematem:) Ale jeszcze nie wiem, czy przed, czy po kodze. Swoją drogą, pewnie coś mi umknęło, ale myślałem, że to właśnie koga jest obowiązkowa w portalu Koga?;)
Awatar użytkownika
Morton
Posty: 26
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: Morton »

No i masz. Przypomniał mi się mały szczegół- miałem wtedy pewnie coś z 10 lat- zacząłem budować dżonkę z jakiegoś zestawu kupionego w składnicy harcerskiej, niestety nie udało mi się jej ukończyć, więc pewnie się nie liczy:)
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam wszystkich

Post autor: Tomasz_D »

Zaraz tam obowiązkowa. Po prostu jest polecana początkującym chcącym zmierzyć się z materią jaką jest drewno. Nie budowałem jej osobiście i raczej nigdy nie zastosuję drewna w swoim modelarskim warsztacie.
Poza tym witam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: Adam70 »

Morton napisał:
No i masz. Przypomniał mi się mały szczegół- miałem wtedy pewnie coś z 10 lat- zacząłem budować dżonkę z jakiegoś zestawu kupionego w składnicy harcerskiej, niestety nie udało mi się jej ukończyć, więc pewnie się nie liczy:)


Ciężka sprawa :laugh: :laugh: :laugh: Spytaj Romka czy sie liczy ;)
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Witam wszystkich

Post autor: RomekS »

Witam serdecznie.
Jak już zaczynałeś dżonkę to się liczy.
Będziesz na Zlocie Kogi?
ODPOWIEDZ