Ahoj!

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WojSzal
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Ahoj!

Post autor: WojSzal »

Założyłem konto na Kodze, pnieważ chcę zacząć (na dobre) przygodę z modelarstwem. Mam na imię Wojtek, i dobre (wcale nie pechowe) 13 wiosen ;). Mieszkam w Chodzieży 30 km od Piły. Modelarstwem zacząłem się interesować już dawno (i zawsze statki, okręty, żaglowce) zaczęło się od modelu Titanica z kolekcji Hachette (czy jakoś tak). Niestety po konsultacji z wujkiem modelarzem (wujek buduje modele samolotów RC) skończyło się kupowanie Titanica. Później sklejałem ORP Burza z MM niestety (razem z rodzicami) popełniliśmy masę błędów. Później też było kilka nieskończonych modeli z MM. Ale to jest przeszłość. Ostatnio zakupiłem ShipYard nr. 31 z HMS Victory i skleiłem szkielet. Wiem, że jest to trudny model dlatego zamierzam najpierw zbudować dżonkę. Tą krótką historią skończę tego posta (13 lat więc do szkoły trzeba iść!).

Pozdrawiam

Wojtek Szałata
Ahoj!

Wojtek

Żeglując poprzez morza...
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ahoj!

Post autor: Killim »

Witaj, na pokładzie;) widzę że zaczynasz przygodę z modelarstwem jak pewnie większość z nas.
Ja wychowałem się na MM i zaciekle szlifowałem umiejętności modelarskie,
kleiłem wszystkie modele jakie w tym czasie wydawał MM, większość z nich
już nie istnieje, ale doświadczenie i umiejętności zostały.
Pozdrawiam serdecznie
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
WojSzal
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ahoj!

Post autor: WojSzal »

Dziękuję za powitanie :) . Relację z budowy dżonki postaram sie jeszcze dziś otworzyć, w dziale stępka ;]. Może jako pierwszy POWAŻNY model nie będzie piękny, ale postaram się jak mogę żeby dorównać starannością innym dżonkom. W każdym razie zakupy zrobione, wszystkie materiały są ee.. (oprócz forniru... nie za bardzo wiem z czym to się je :unsure: ) Na pytanie przyjdzie czas, wraz z otworzeniem relacji ;)
Ahoj!

Wojtek

Żeglując poprzez morza...
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ahoj!

Post autor: rczarnec »

W Chodzieży na ul. Łukasiewicza jest zakład stolarski (znalezione przez Google). Podejdź / podjedź i zapytaj o odpadki forniru (nie powinny być kosztowne, jeśli cokolwiek za to wezmą). Poza tym poszukaj na Allegro - jest tam w tej chwili trochę fajnego forniru ( http://www.allegro.pl/search.php?string=fornir )
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
Awatar użytkownika
WojSzal
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ahoj!

Post autor: WojSzal »

Dziękuje. Myślałem o jakimś zakładzie stolarskim ale nie byłem za bardzo pewny czy fornir będą mieć... Na pomysł szukania na allegro nie wpadłem. W każdym bądź razie w zakładzie forniru poszukam. Przy okazji takie pytanie: Czy ktoś z użytkowników Kogi mieszka może w pobliżu Piły...?
Pytam się, ponieważ na starym lotnisku w Pile, w prawie każdą niedzielę w godzinach ok 10:30-14:00 odbywa się zlot aeroklubu z okolic. Jeśli ktoś chciałby popatrzeć to serdecznie zapraszam.
Ahoj!

Wojtek

Żeglując poprzez morza...
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ahoj!

Post autor: oksal »

Wojtek, Adam jestem;) Witaj na Kodze.
ODPOWIEDZ