Witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysztofZ
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Witam

Post autor: KrzysztofZ »

Witam wszystkich. Nazywam się Krzysztof, 15 lat, mieszkam w Szczecinie jestem początkującym modelarzem. (choć zbudowałem kilka żaglowców, ale wolałbym ich nie pokazywać, gdyż zostały wykonane bez żadnych planów) uznałem to za rozgrzewkę i chciałbym się zająć tym bardziej profesjonalnie i spróbować czegoś innego. Jednakże mam pewne problemy ze zdobyciem odpowiednich planów statku, jest to statek pasażerski drobnicowiec SS Kościszko polskiego armatora. Wypatrzyłem daną jednostkę w książce pt. ,,Mikroflota” S.Kazera jednak plany przedstawione są tam w skali 1:500, (i nie dokładne) a ja chciałbym wykonać ten model w skali 1:200. Ale czy ta skala jest dobra czy nie będę miał problemów z poszczególnumi elementami. Przeglądałem część forum ale nie znalazłem informacji o planach tego czy innego statku. Proszę o pomoc , radę w tej sprawie. Pozdrawiam jeszcze raz.......
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam

Post autor: grzegorz75 »

Witaj Krzysztofie . Myślę , że możesz śmiało pokazać swoje modele . Nie ma się czego wstydzić , skoro to te pierwsze . Pytasz o plany . Proponuję , byś nie rzucał się na tak głęboką wodę budowy modelu od podstaw z planów , tylko podparł się jakimś zestawem , wycinanką czy czymś podobnym . Jeżeli jednak koniecznie takowy chcesz zbudować , poszukaj równie atrakcyjnej dla Ciebie jednostki, do której zdobycie dokumentacji nie będzie graniczyło z cudem , a dostaniesz plany na przykład na allegro , wydawnictwach modelarskich itp .
http://www.iik.suzuki.pl/
Wartownik
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam

Post autor: Wartownik »

Siemano ;p powodzenia, ja też dopiero zaczynam i rownież miałem (mam ) ogromne plany co do budowy, ale kilku rozwaznych facetow poleciło mi zeby zaczac od czegos od czego sie na ogoł zaczyna,
ja też myslałem ze usiadę i wyrysuje sobie plany jednoski w skali mi odpowiadajacej ale po kilku minutach zauwazyłem, że narazie nie jestem w stanie. http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,showcat/catid,530/ w tym temacie jest wszytsko o budowie dzonki i napewno w razie problemów ktoś Ci pomoze w rozwiazaniu. Pozdrawiam
Nowy pasjonat
Awatar użytkownika
KrzysztofZ
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Witam

Post autor: KrzysztofZ »

To znaczy ja tym zajmuję się od około 4 lat. tylko że modele które wykonałem nie mają realnego odpowiednika (robiłem je bez planu i z tego co tak naprawdę znalazłem w domu). Jedyny model który zbudowałem z zestawem to Titanic ładnie wyszedł ale malowanie nie wyszło (farba czerwona zrobiła się różowa);) . Kiedyś wrzucone zostały tu moje zdjęcia przez mojego kuzyna lecz je wykasowałem ale teraz żełuję. Postaram się je wrzucić ponownie lecz na obecną chwile mam problem z komputerem.
ODPOWIEDZ