Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
woiownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Post autor: woiownik »

Witam,

Poszukuję planów modelarskich jednostek cywilnych, a w szczególności masowców drobnicowców, zbiornikowców (tankowce ,chemikaliowce albo gazowce ze zbiornikami sferycznymi). Taki rozstrzał ponieważ wiem że dużo tego w internecie i rękach prywatnych nie ma, choć najbardziej nastawiałbym się na zbiornikowce.... dodam że na wydziale OiO PG nie mają niestety nic..... a przynajmniej nie udostępniają nam studentom. Za wszelką pomoc z góry Bardzo Dziękuję!
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Post autor: Emilius »

witam szanownego kolegę

słowem wstępu, - prosimy o przedstawienie się wpierw co kto i jak, co budujesz, czy w ogóle budujesz jakiś model, czy to co szukasz potrzebne ci jest po prostu do studiów
secundo - wątek przeniosłem do tego forum gdyż nie czytasz regulaminu forum i działów oraz zasad jakim tu hołdujemy
tercio - szukaj planów może w takiej kolejności: najpierw - allegro - kolekcje - modelarstwo - plany - szkutnictwo
wybacz że tak odpisuję, ale wchodzisz jakby z ulicy i mówisz nam - szukam - help!


-------------------
ps,
sorki - zadałem sobie trud sprawdzić aukcje ale ty nie - jest do wyboru, do koloru wszystko niemal o czym mówisz.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Post autor: grzegorz75 »

Ściągnij sobie katalog z tej stronki , jest tam wiele bardzo ciekawych planów modelarskich... Jednostek cywilnych ... Rozumiem , że potrzebne do budowy modelu...

http://www.modelarstwo-ns.com
http://www.iik.suzuki.pl/
woiownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Post autor: woiownik »

No cóż, trochę prostacko z mojej strony że się nie przywitałem, a więc: Mam na imię Rafał i jestem studentem wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Modelarstwem zajmuję się od 10 lat, kiedyś panzerka, ostatnio z powodu profilu studiów szkutnictwo.

Co do planów. Na allegro nic nie znalazłem, ogólnie widzę, że jest deficyt tego typu jednostek. A plany, są mi potrzebne do zrobienia własnoręcznie modelu, na studiach bardziej bawimy się w robienie czegoś z niczego, lub ewentualnie na podstawie jednostek bliźniaczych ;)

I przepraszam że wrzuciłem temat tam gdzie nie trzeba....
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Post autor: Emilius »

woiownik napisał:
.........
Co do planów. Na allegro nic nie znalazłem, ogólnie widzę, że jest deficyt tego typu jednostek. ....


Jeju Rafał bój sie :woohoo: wiesz kogo

http://www.allegro.pl/item355487821_pm_nr_111_franciszek_zubrzycki.html
pokaż inne przedmioty Sprzedającego

PM nr 111 Franciszek Zubrzycki
PM nr 88 KONTENEROWIEC
PM nr 101 polski holownik typ H-300 Bogdan
PM nr 60 Statek - Baza Rybacka 9300 DWT Pieczenga
PM nr 92 M/S "OLIWA"
PM nr 41 DROBNICOWIEC WESTERPLATTE
PM nr 22 DROBNICOWIEC MOTOROWY M/S I.DOMEYKO

reszty szukaj sam bo nie chce mi się dalej kopiować ze spisu
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
woiownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Post autor: woiownik »

no cóż fakt, na allegro są jakieś plany, ale jednostek starych i nie ma żadnych zbiornikowców produkowanych po roku 88... powiedzmy że to co oferują na allegro w tym momencie nie interesuje mnie...
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Post autor: artur »

Witam kolegę coś słabo szukasz tych planów zapytaj na uczelni w biblioteczce czasami mają takie plany a tym bardziej na wydziale okrętownictwa chyba mają. Pozdrawiam Bosmanmat.B) B) B)
Kocham Laubzegę
woiownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Post autor: woiownik »

No cóż, byłem w bibliotece na OiO i nie mają nic, tzn są rysunki boczne, jednak bez przekrojów bocznych ( po wręgach).... niestety...
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Post autor: jerry_bee »

ależ ta polibuda na psy schodzi ;)
w bibliotece to mają tylko książki :P znalazłem tam nawet dwie z rysunkami do Karl und Marie...
jak szukasz planów to pogadaj z jakimś wykładowcą, w katedrach na bank mają jakieś materiały. a jak nie to zmień kierunek ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
woiownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie Jednostek Cywilnych

Post autor: woiownik »

Hehe nawet myślałem o tym by porozmawiać z wykładowcą, ale szczerze mówiąc to nie ma sensu.... kiedyś gdy robiłem projekt na zawody do Rostocku w ramach działalności w Kole Naukowym Korab i poprosiłem o małą radę jednego z moich ćwiczeniowców (dokładnie od projektowania okrętów i jachtów) zostałem ***** jak pies - że niby co ja sobie wyobrażam, że jak jestem cwaniak by brać udział w konkursach to po co mi studia skoro uważam się za lepszego od innych studentów ze starszych lat .... ogólnie nasza kadra nie jest pomocna.... niestety...... zanim tu przyszedłem to też myślałem że będzie sielanka, jacyś normalni ludzie dostęp do materiałów itp itd.... a tu się okazuje że im więcej mają Panowie przed nazwiskiem tym bardziej nierówno pod sufitem mają..... tutaj chyba nikt nie ma powołania ? Dlatego jestem zmuszony radzić sobie sam...


Mam takie pytanie, wiem że w każdym numerze miesięcznika Modelarz są jakieś wkładki z planami; jednak nigdy nie śledziłem na bieżąco tej publikacji i nie wiem co kiedy się ukazało... czy jest jakaś stronka na której jest spis jakie plany w jakim numerze były załączone?? Na oficjalnej stronie loku w tej kwestii jest porażka.... informacje tylko z 2 roczników i na dodatek niekompletne....



EDIT:
Kierunku nie zmienię.... z marzeń się nie rezygnuje.... nawet jeśli twoi wykładowcy niszczą w Tobie pasję.... po prostu mówię sobie wtedy "ŻYCIE"...
ODPOWIEDZ