Witam wszystkich

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Awatar użytkownika
wudicom
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Witam wszystkich

Post autor: wudicom »

Witam,

Od grudnia śledzę wasze relacje czytam artykuły itd. Do tej pory sklejałem okręty z wycinanek ale tym co zawsze chciałem zrobić to model żaglowca z drewna. Zacząłem więc kompletować na początek zestaw DeaGostini Santissima Trinidad. Myślę że w niedługim czasie rozpocznę budowę:). Efekty pokażą czy warto zaczynać coś od podstaw. Jestem również żeglarzem jachtowym i w wolnych chwilach pływam.
Gorąco pozdrawiam.
PS Większość ze zbudowanych przez was modeli to cuda.
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: robin »

witam wudicom.hehe:) tez prenumeruje Santisime Trinidada
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
wudicom
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: wudicom »

WItaj,

Jestem dopiero przy 18 numerze i wybudowałem stocznie. Jeszcze poczekam trochę i zaczynam.
Puki co złożyłem wręgi na sucho i jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: robin »

ja mam aktualnie 29 zestaw i dzis powinny przyjsc kolejne 2.właśnie czekam na listonosza:laugh: model chociarz z prenumeraty i z firmy ktróa kiedys nie wzbudzała u mnie wielkiego zainteresowania okazał sie naprawde trafny.czesci pasuja itd.ja juz skończyłem szkielet, mam tez odeskowane wszystkie pokłady i zrobione poszycie burt od lini wodnej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
wudicom
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: wudicom »

Faktycznie ładnie to wygląda. Czym lakierowałeś pokłady i czym bejcowałeś burty.
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam wszystkich

Post autor: Budrys »

wudicom napisał:
. . . . Zacząłem więc kompletować na początek zestaw DeaGostini Santissima Trinidad. Myślę że w niedługim czasie rozpocznę budowę:). Efekty pokażą czy warto zaczynać coś od podstaw. Jestem również żeglarzem jachtowym i w wolnych chwilach pływam. . .

Witam kolejnego warszawiaka.;) Jako żeglarz jachtowy (jak piszesz) powinieneś być w 100%-ach przekonany i pewny, że nie tylko warto ale i należy ważne przedsięwzięcia zaczynać od podstaw! Mam nadzieję, że żeglarstwo też zaczynałeś od podstaw i jesteś przekonany, że warto było!
Nie napisałeś nic o posiadanych doświadczeniach modelarsko-szkutniczych (vide żeglarz) ale nie wiem czy "Santissima Trinidad" (nawet z zestawu) to właściwy model na początek? Rozejrzyj się, poczytaj a łatwiej będzie coś postanowić. :)
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam wszystkich

Post autor: robin »

w opisi jest zeby zastosowac werniks ale nie mogłem nigdzie dostać,wiec kupiłem coś w rodzaju wernikso podobnego czyli impregnat drewnochronny Nobilesa.ponoc ma podobne zastosowanie.wyszło ładnie.a burty...uwazam ze wyszedł mi troche za ciemny odcien.w opisi tez jest zeby pokryc bejca w kolorze orzecha.tak tez zrobiłem.ale chyba troszeczke przesadziłem.chociarz na zdjeciach pomocniczych kolor jest troche jasniejszy od tego co mam na swoim okrecie.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam wszystkich

Post autor: Budrys »

robin napisał:
w opisi jest zeby zastosowac werniks ale nie mogłem nigdzie dostać,wiec kupiłem coś w rodzaju wernikso podobnego czyli impregnat drewnochronny Nobilesa.ponoc ma podobne zastosowanie.wyszło ładnie.a burty...uwazam ze wyszedł mi troche za ciemny odcien.w opisi tez jest zeby pokryc bejca w kolorze orzecha.tak tez zrobiłem.ale chyba troszeczke przesadziłem.chociarz na zdjeciach pomocniczych kolor jest troche jasniejszy od tego co mam na swoim okrecie.


i je przetestuje na kawałku drewna


To jest właśnie ten prosty sposób.:huh:
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam wszystkich

Post autor: Budrys »

A tak na marginesie: łatwiej się czyta teksty pisane z zastosowaniem dużych liter po kropce, na początku zdania i z zastosowaniem znaków diakrytycznych języka polskiego.
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 967
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam wszystkich

Post autor: ataman »

Kochani Moi!!
dyskusja zaczyna wykraczać poza ramy tematyczne "Przywitalni".
Natomiast byłaby wskazana i merytorycznie uzasadniona w waszej relacji z budowy ST
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ