WITAM!!!

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Awatar użytkownika
mic
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

WITAM!!!

Post autor: mic »

Witam serdecznie wszystkich!!!
Na forum Koga trafiłem szukając informacji o modelu Bismarck'a z wydawnictwa Hachette i od razu wpadłem w otchłań wielu bardzo ciekawych tematów związanych z budową drewnianych i laminatowych modeli okrętów. Okazuje się, że Koga jest istną kopalnią wiedzy modelarstwa szkutniczego i to na najwyższym poziomie zarówno jeśli chodzi o porady jak i kulturę prowadzenia dyskusji.
Modelarstwem zajmuję się prawie 20 lat ale do tej pory były to modele plastikowe lub żywiczne i dodatkowo figurki z systemów bitewnych Warhammer Fantasy Battle i Warhammer 40 000. Zawsze chciałem jednak zahaczyć w swojej przygodzie z modelarstwem o model okrętu z drewna zwłaszcza jakiś żaglowiec (moimi faworytami są Cutty Sark, Victory lub Kruzenstern) ale po drodze pierwszy znalazł się Bismarck:) .
Na wstępie może tyle o sobie. Może w miarę korzystania z dobrodziejstw forum prześlę więcej informacji.
Widzę, że raczej długo posiedzę z Wami przy komputerze wymieniając poglądy o modelarstwie;) .
POZDRAWIAM SERDECZNIE WSZYSTKICH!!!!!
Michał Wnuk
....lubię chodzić do pracy, ale czekanie 8 godzin na wyjście to już przesada....
W STOCZNI: Bismarck 1/200, ORP Górnik (karton, pcv) 1/100
w planach: Santisima Trinidad 1/90
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:WITAM!!!

Post autor: Adam70 »

Witaj, na pokładzie. Miło że dołączyłeś do nas. :) Skoro zacząłeś już budowę Bismarka to pochwal się jak idą prace przy budowie. Milo będzie jak dołączysz kilka fotek.B)
Pozdrawiam Adam
ketek
Posty: 28
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:WITAM!!!

Post autor: ketek »

Witam! Widzę że mamy kolejną osobę na forum zainteresowaną okrętem Victory! Polecam od razu Santisimę Trinidad.

Pozdrawiam
Wojtek B)
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

O:WITAM!!!

Post autor: Borek »

Witam serdecznie:) Widzę że masz wśród faworytów zaglowców Kruzenszterna:) witaj w klubieB) Tu masz świetną relacje z budowy tego modelu
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=2677&start=0
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:WITAM!!!

Post autor: Lucek »

welcome in the family;)
Awatar użytkownika
mic
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:WITAM!!!

Post autor: mic »

Muszę się przyznać, że w mozolne zbieranie elementów Santisimy też już "wdepnąłem" :) ale z cierpliwością czekam na co najmniej 15 numerów wydawnictwa. To doświadczenie zdobyte na Bismarck'u - qpiłem od razu 17 numerów na allegro przez co miałem cały kadłub wraz z poszyciem i o wiele łatwiej było mi spasować elementy (nie wspomnę o korzyściach materialnych :) ). Fotki z budowy zamieszczę niedługo w nowym temacie (myślę, że w najbliższy weekend).
A swoją drogą zastanawiam się czy z Santisimą też nie poczekać na jakąś okazję na allegro i kupić po znacznie niższej cenie kilkanaście/kilkadziesiąt numerów od razu. Na razie mam 6 numerów w prenumeracie.
....lubię chodzić do pracy, ale czekanie 8 godzin na wyjście to już przesada....
W STOCZNI: Bismarck 1/200, ORP Górnik (karton, pcv) 1/100
w planach: Santisima Trinidad 1/90
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:WITAM!!!

Post autor: RomekS »

Witaj Michał,
obojętnie co postanowisz,
to już i tak jesteś "zarażony".
Tak jak większość na Forum.
Myślę, że będziesz się czuł tu dobrze.
Obowiązkowe fotki ;) ;) ;) z postępu prac.
:) :) :)
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:WITAM!!!

Post autor: arthx »

@mic
Ja natomiast kupie zestaw fimy OcCre Santisimy - koszt 315 eur + przesylka, co stanowi 1/3 ceny zestawu z wydawnictwa
ale w dalszym ciagu nie wiem, ktory zestaw jest lepszy (jakosc materialow i detale zaglowca)
Awatar użytkownika
Bartek_W
Posty: 245
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:WITAM!!!

Post autor: Bartek_W »

Witaj mic
Awatar użytkownika
mic
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:WITAM!!!

Post autor: mic »

Witaj arthx!
Moim zdaniem to te same modele (OcCre i z deagostini)
Jak zdecydujesz się kupić ten model to daj znać ile chcą za przesyłkę i jak szybko realizują, chociaż niby wszystko jest wyjaśnione na ich stronie.
myślę że chodzi Ci o ten model:
http://www.hobbiesguinea.com/product_info.php?cPath=57_631&products_id=5593&osCsid=f95d0d159ae4333007be41cb4aed160b
POZDRAWIAM!!!
....lubię chodzić do pracy, ale czekanie 8 godzin na wyjście to już przesada....
W STOCZNI: Bismarck 1/200, ORP Górnik (karton, pcv) 1/100
w planach: Santisima Trinidad 1/90
ODPOWIEDZ