Dzieńdobry

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
MrRince
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Z\u0105bki","desc":"","lat":"","lng":""}

Dzieńdobry

Post autor: MrRince »

Witam wszystkich. Jestem małoletnim modelarzem, bez środków/ funduszy na modele, ale zawsze coś daję radę odłożyć. Jak do tej pory warsztat mam strasznie ubogi, bo zajmowałem się plastikową militarką. Ale uznałem to za zbyt nudne - ciągle to samo tak w zasadzie.. No i uwagę moją przyciągnęły statki. nawet kiedyś (czyt. z 8 lat temu) sklejałem jakiś plastikowy żaglowiec ^^. No i w zasadzie to tyle. Na forum będę się na razie tylko podszkalał, jednakże coś staram się wykombinować w temacie K&M.

No, to by było na tyle.
Pozdrawiam
Paweł

PS
I jestem fanem gry Pirates of the Spanish Main. ^^
Pozdrawiam, Paweł
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dzieńdobry

Post autor: ROBERT »

Witaj na pokładzie Kogi. Polecam na dobry początek dżonkę jako taki wstęp do drewna. Prosta, mało kosztowna no i dobra lekcja modelarstwa szkutniczego. Na forum znajdziesz kilka relacji tzn wszystko co Ci będzie potrzebne, aby zbudować ten modelik.B) B) B)
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
MrRince
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Z\u0105bki","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Dzieńdobry

Post autor: MrRince »

A czy mógłbyś mi podać wprost linki do poradnika/początku tematu budowy? Bo to forum mi nastręcza trudności w sensownym odnalezieniu czegokolwiek..
Pozdrawiam, Paweł
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Dzieńdobry

Post autor: JurekBin »

Witaj,
dżonek jest sporo, ale tu jest ta pierwsza Sławka Kromera:

http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,/func,view/catid,524/id,6429/#6429

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dzieńdobry

Post autor: Budrys »

MrRince napisał:
Bo to forum mi nastręcza trudności w sensownym odnalezieniu czegokolwiek..


Próbuj i pytaj o konkrety.
Zaczynaj od Menu Głównego. Plany dżonki znajdziesz idąc ścieżką: MG - Pliki do pobrania - Modelarstwo - Materiały zebrane - Dżonka. Obejrzyj plany i pytaj jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości lub niejasności - na pewno chętnie odpowiemy. Na Forum (wcześniejsze strony) znajdziesz też opisy ze zdjęciami budowanych egzemplarzy dżonek. Powodzenia. :lol:

PS. Jurek mnie wyprzedził z konkretną ścieżką do dżonki, tym będzie łatwiej!
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Dzieńdobry

Post autor: lesiu117 »

Witam na tym pelnym wiedzy forum :D Jak koledzy pisali najprostsza bedzie dzonka ;) Pozniej K&M. Dalej to sie zobaczy (mnie tak doradzali :P) Milej budowy :D:D


Ps. Pirates of the Spanish Main - fajne to:D W sam raz na odskocznie od monitora :PB)
w stoczni:
Bismarck
MrRince
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Z\u0105bki","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Dzieńdobry

Post autor: MrRince »

Witam.
Dziekuję za odpowiedzi, myślę, że już niedługo rozpocznę zabawę z dżonką.

A co do Pirats CSG, owszem, fajna odskocznia od wszystkiego. Szkoda, że praktycznie nie ma z kim grać
Pozdrawiam, Paweł
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Dzieńdobry

Post autor: lesiu117 »

No niestety tak jest w tym kraju ze wszelkie gry karciane (Magic the gathering itp) i wszelkiej masci gry podobne do tego (jak np Piraci..." maja male przebicie... Ludki wola monitor i super grafike (nie ukrywam ze uwielbiam gry na PC ktore maja idealna grafike takie jak np. FarCry, Crysis, Doom3, Half-Life 2 itp no i gram tez na Playstation3 a tam to juz wymiata :D) Ale chetnie siegam po jakas odskocznie :)

Wracajac do tematu... czekamy na relacje z budowy dzonki :)
w stoczni:
Bismarck
MrRince
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Z\u0105bki","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Dzieńdobry

Post autor: MrRince »

No z tą relacją, to niewiadomo jak.. bo aparatu żadnego nie posiadam. Ale może da radę pozyczyć parę razy podczas budowy :P

Ja z kolei mam PS2, też fajnie :P
Pozdrawiam, Paweł
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Dzieńdobry

Post autor: lesiu117 »

Tylko postaraj sie by fotki byly dobrej jakosci :) Gdyz przy czyjejs relacji fotki robione byly chyba telefonem i bardzo malo widac.. a co za tym idzie nikt nie mogl pomoc...

Ps. PS2 jest u braci w pokoju :P Wersja Two :D (ewentualnie slim hehe) I jeszcze 3ma sie z grami :D
w stoczni:
Bismarck
ODPOWIEDZ