Czolem :)

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Czolem :)

Post autor: lesiu117 »

witam was wszystkich :) Na imie mamMichal i mam 20lat. Modelarstwem interesuje sie od dobrych paru lat (pierwsze modele byly chyba z 7lat temu :P) Na ta strone trafilem juz jakis czas temu...:) ale o niej zapomnialem :( Ostatnio Robert mi o niej przypomnial podajac link na forum o budowie bismarcka z kolekcji hachette za ktorego rowniez sie zabieram :) Kiedys budowalem okrety (nie pamietam nazw :() Byly one z MM (o innych modelach nie pisze bo nie ma sensu :P) Lecz podczas zmiany pokoju i remotu zostalo wszystko znisczone gdyz (jak mi sie wydawalo) doszedlem do wniosku ze koncze z modelarstwem. No ale wrocilo :D I chce zbudowac wlasnie bismarcka korzystajac z rad Roberta i niemieckich forow (rady pozostalych modelarzy mile widziane :)) Przyznam ze w budowie z drewna jestem poczatkujacym... i wszelkie rady mile widziane :) Rownloegle chce kupic jakis inny model z drewna (cos tanszego i mniejszego od tego pancernika) i na nim uzyskac jakies doswiadczenie z drewnem :) Np. cos jak zaglowka Enterprise ze sklepu tutaj za 350zl :) Takze radzcie chetnie bede sluchal :)


Ps. Moglby mi ktos powiedziec jakim okretem byla "Czarna Perła" w filmie Piraci z Karaibów? gdyz bardzo mi sie spodobala z tymi czarnymi, postrzepionymi zaglami :)
w stoczni:
Bismarck
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Czolem :)

Post autor: mirek »

Witaj na pokładzie
Jeżeli mogę ci coś zasugerować to raczej na pierwszy zestaw wybrał bym raczej to:
http://arch.navalis.pl/product_info.php/cPath/1_5_6/products_id/577
Kiedyś zbudowałem taki model i naprawdę byłem bardzo zadowolony
Mam go w rękach na fotce którą zapewne widziałeś parę razy
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Czolem :)

Post autor: lesiu117 »

Widzialem fotke nie raz :)
No modelik ladny :) pomyslimy :)

Ps. Ogladam teraz budowe wodnika przez Jurka... i mam pytanie.. przed polozeniem 2giej wartwy poszycia z deseczek najpierw sie szlifuje ta pierwsza?
w stoczni:
Bismarck
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Czolem :)

Post autor: maciejza »

lesiu117 napisał:
Moglby mi ktos powiedziec jakim okretem byla "Czarna Perła" w filmie Piraci z Karaibów? gdyz bardzo mi sie spodobala z tymi czarnymi, postrzepionymi zaglami :)


sorry winetou ... ale co was z ta czarna perla wzielo ?
jesli to kwestia czarnych zagli to rownie dobrze sie beda prezentowac na kazdym innym galeonie alibo fregacie :)) strzelisz do tego bandere znana z denaturatu i w ogole bedzie miodzio.

moze warto wyjsc z filmowych ram i postaralbys sie zdobyc troszke wiedzy o jakichs znanych piratach .. i zbudowac jednostke, na ktorej plywal prawdziwy harcerz a nie jakas umalowana lala. ;)


na kodze w wyszukiwarke wpisalem black pearl i jakies dwa linki od razu wylazly:

http://www.kipar.org/piratical-resources/potc-black-pearl.html
http://www.the-bahama-islands.com/piratesofcaribbean2.html

ps. witaj na pokladzie.
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Czolem :)

Post autor: lesiu117 »

hehe winetou pierwszy raz mnie ktos tak nazwal :P

jesli chodzi o Czarna Perłe... to przerobiony Edinburgh czy zle wyczytalem?
w stoczni:
Bismarck
ODPOWIEDZ