Wodnik 2

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Wodnik 2

Post autor: kagra »

Serdecznie wszystkich witam.Już odpowiadam na pytania.Rzeczywiście zainspirował mnie Jurek Bin z zastosowanim belki montażowej.Wręgi wykreśliłem z PM.Zamiast balsy dowypełnienia wręg zastosowałem resztki paneli sufitowych z MDF które się dają dobrze obrabiać raszplą a poszycie można kleić i przypinać do nich pinezkami.Poszycie wykonałem rzeczywiście z pociętej na listewki deski bambusowej na którą natrafiłem w OBI.Jest to bambus klejony i prasowany który z łatwością daje się kształtować na wszyskie sposoby nad świeczką bez moczenia.Tu mam parę zdjęć do demonstracji.

Poszycie do LW będzie malowane na biało to myślę że nie będzie widać co to za materiał.Listwy dębowe zabejcuję chyba na ciemny dąb ale przed tym muszę jeszcze kadłub dopieścić poszpachlować szparki i ubytki i dokładnie doszlifować.Pracy co nie miara.Tu podpatruję na każdym kroku Jurka bo nie budowałem jeszcze takiego modelu.Jest to mój debiut.Czy będzie udany?Zobaczymy.Serdecznie wszystkich pozdrawiam.Kazimierz.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Thorus
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Wodnik 2

Post autor: Thorus »

a no mialem, Mirku:P :P
Awatar użytkownika
marten_kuna
Posty: 182
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wodnik 2

Post autor: marten_kuna »

Kagra, próbowałeś może, jak bambus daje się potraktować bejcą?
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Wodnik 2

Post autor: kagra »

Witam
Próbowałem barwić te listewki bambusowe bejcą.Efekt jest zadowalający.Barwią się bez problemu.
Thorus
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Wodnik 2

Post autor: Thorus »

a moze jakies zdjecia bys zapodał?:)
ODPOWIEDZ