Harold Hahn HMS Alfred poszukiwany

Przegląd biblioteki szkutnika
ODPOWIEDZ
K.D. Werke
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:52

Harold Hahn HMS Alfred poszukiwany

Post autor: K.D. Werke »

Witam wszystkich, jak w temacie poszukuje planów Alfreda i ewentualnie Roebuck. Pisałem już na modelshipsbuilder, ale bez odzewu. Miałby ktoś owe plany na sprzedaż lub mógłby podpowiedzieć gdzie mógłbym je zdobyć?
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 396
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Harold Hahn HMS Alfred poszukiwany

Post autor: TomekA »

Znalazlem na stronie MSW taki adres do syna niezyjacego juz Harold Hahn'a, Chrisa.
Nie wiem, czy adres ten jest jeszcze aktualny, ale wartoby sie potrudzic i napisac do niego i zapytac czy on ma jeszcze na sprzedaz plany "Alfreda" autorstwa jego ojca? I za ile?

Chris Hahn
27645 Bishop Park Apt 509N
Willoughby Hills, OH 44092
USA

Ja swoich Ci niestety nie odsprzedam (mimo ze nie zamierzam nic z nich budowac), bo wraz z nimi w tubie jest tez osobista notatka-list od samego Harolda Hahna, adresowana na moje nazwisko i z recznym podpisem autora, gdzie Harold zyczy mi owocnej pracy przy budowie modelu z jego planow. To swego rodzaju pamiatka po zmarlym autorze, ktory badz co badz, byl duza osobistoscia w tym malym swiatku modelarzy szkutniczych.
Zreszta, przesylka ich ode mnie z USA, do Polski raczej nie mialaby sensu (koszty) - a musialaby to byc przesylka polecona, inaczej to ryzyko "zagubienia" jest zbyt wysokie...

PS: Do jakiegos czasu plany H. Hahna sprzedawala tez amerykanska firma modelarska Lumberyard - dlumberyard.com ale obecnie juz tego nie robi.

Tough luck,

Tomek
Załączniki
Harold Hahn's plans.jpg
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Harold Hahn HMS Alfred poszukiwany

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!

Nie wiem czy syn posiada jeszcze plany. Tak jak już Tomek wspomniał warto spróbować napisać do syna Chrisa.

Lumberyard posiada wszystkie plany H. Hahna ale rzeczywiście wstrzymał się z ich wysyłką. Wynika to z tego, że Lumberyard chce wypuścić na rynek zestawy drewnianych żaglowców na podstawie tych planów. Właśnie na desce kreślarskiej jest HMS ALFRED. Nie wiem czy kiedykolwiek dzieło to zostanie ukończone. Rodzi się w bólach. Kilku projektantów do tego siadało. Część się poddała. Jakiś czas temu było zapytanie z Lumberyard do Szkutnika na temat poprawienia dekorów do tego modelu.
Stwierdziliśmy, że szkoda czasu na korekty. efekt końcowy może być tych poprawek średnio zadawalający. Że możemy to zrobić od początku.... ale już na to stwierdzenie Lumberyard nie odpowiedział.
Z tego co mi wiadomo byli (są) jedynymi oficjalnymi dystrybutorami tych planów.
Pozdrawiam SZKUTNIK

szkutnik-model@wp.pl
ODPOWIEDZ