Plany okrętów liniowych

Przegląd biblioteki szkutnika
ODPOWIEDZ
K.D. Werke
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:52

Plany okrętów liniowych

Post autor: K.D. Werke »

Dzień dobry, jak w tytule:poszukuje planów okrętów liniowych w okresu napoleońskiego. HMS Victory już mam. Interesują mnie okręty Francji, Hiszpanii i brytyjskie. Miałby ktoś na sprzedaż lub wskazał, gdzie mógłbym je zdobyć?
K.D. Werke
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:52

Re: Plany okrętów liniowych

Post autor: K.D. Werke »

Ps. Hero też odpada
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 396
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Plany okrętów liniowych

Post autor: TomekA »

Co do okretow angielskich, to tu jest ich sporo:
https://commons.wikimedia.org/wiki/Cate ... _Greenwich
Dla bardziej kompletnych planow wybranej jednostki, trzebaby chyba napisac do ichniego muzeum o fotokopie i zaplacic za usluge (nic za darmo w dzisiejszych czasach...).
Niezle plany konkretnych jednostek francuskich znajdziesz w wydawnictwie Ancre, w ich monografiach. To sa publikacje na b. wysokim poziomie i tez nie sa tanie.
Co do planow okretow hiszpanskich, to nie wiem, pewnie trzebaby sie skomunikowac z ichnim muzeum marynistycznym.

Bardziej szczegolowych informacji nie podaje tu, bo nie jestem pewien, czy i na ile powaznie jestes tymi sprawami zainteresowany, czy tez jest to tylko przyslowiowy "slomiany ogien" nastolatka?
K.D. Werke
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:52

Re: Plany okrętów liniowych

Post autor: K.D. Werke »

Wysłałem wiadomość
Awatar użytkownika
Greenhorn
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2021, 22:06

Re: Plany okrętów liniowych

Post autor: Greenhorn »

Chciałbym dołączyć do dyskusji i zapytać o plany HMS Bounty. Oczywiście chodzi mi o w miarę normalne plany( w stylu naszych polskich Planów Modelarskich które nie opublikowały Bounty) nie to co jest dostępne w zestawach.
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 396
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Plany okrętów liniowych

Post autor: TomekA »

kup se ksiazke o bounty z serii anatomy
Awatar użytkownika
Greenhorn
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2021, 22:06

Re: Plany okrętów liniowych

Post autor: Greenhorn »

I to jest bardzo dobra odpowiedź. Nawet nie spodziewałem się że będzie książka z tej serii o Bounty. Dziękuję.
ODPOWIEDZ