Lexington practicum

Przegląd biblioteki szkutnika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Lexington practicum

Post autor: Tomek Aleksinski »

Dla angielskojezycznych czlonkow Kogi podaje do wiadomosci, ze na internecie udostepniono bardzo uzyteczny poradnik do budowy modelu kontynentalnej brygantyny "Lexington", w opracowaniu Clay'a Feldmana - znanego modelarza amerykanskiego, bylego wlasciciela amerykanskiego magazynu modelarzy szkutnikow Seaways' "Ships in Scale" oraz poprzedniego wlasciciela/moderatora miedzynarodowego forum internetowego modelarzy szkutniczych "Seaways".
Uprzednio material zawarty w w/w poradniku dostepny byl tylko dla czlonkow dedykowanego temu modelowi forum internetowego i za odpowiednia oplata. Teraz jest to dostepne dla wszystkich i bezplatne.
Warto z tej okazji skorzystac i wykorzystac informacje do budowy modelu owej brygantyny, czy tez innych podobnych jednostek dwumasztowych, o stosunkowo nieskomplikowanym olinowaniu i nieduzej ilosci detali na pokladzie, jak np. bryg, topsail schooner, topsail ketch, etc... :)
Oto link do tego poradnika:
http://www.lombardsnest.com/www.briglex.org/
Kloss
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Lexington practicum

Post autor: Kloss »

super sprawa. może komuś się udało zaciągnąć plany (very nice collection of scalable-to-correct size templates from Practicum Member David Hill) bo ja mam info

Group Not Found

There is no group called lexingtonpracticum. Please make sure you typed the web address correctly. If you have done so, the group may no longer exist.
You may also search or browse for groups on the Yahoo! Groups Home Page.
Awatar użytkownika
Wrajcik
Posty: 74
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Lexington practicum

Post autor: Wrajcik »

Witam serdecznie,

Plany są w tej części opisu:

Seaways' Ships in Scale Articles

1. JF 2005: History and Plans
2. MA 2005: Framework
3. MJ 2005: Planking the Hull
4. JA 2005: Hull Completion and Decking
5. SO 2005: Deck Fittings and Furniture
6. ND 2005: CannonRigging
7. JF 2006: Rigging Plan
8. MA 2006: Pre-Rigging the Hull and Spars

The following chapters do not have associated magazine articles; they will be online only.

9. The Ship's Boat
10. The Standing Rigging
11. The Running Rigging
12. The Ground Tackle
13. The Swivel Guns
14. The Flag and Pennant


np. Linie teoretyczne w punkcie 1. (link w tekście .... Here is the update of the three view plans. ....),
wyposażenie pokładu w punkcie 5.
Z pozdrowieniami Darek "Wrajcik"

W stoczni:
HMS Victory 1:176 (MM1986)
Dżonka Chińska
Kloss
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Lexington practicum

Post autor: Kloss »

to wiem, przeglądam je sobie, ale wydaje mi się, że te niedostępne to mogło być coś innego...
no nic, nie mam co myśleć o nowym modelu jak Hunter jeszcze daleko w stoczni :)
ODPOWIEDZ