SZEBEKA II

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SZEBEKA II

Post autor: Slawek Kromer »

witam:) :) :)
wiosła będą zrobione jak będe miał odpowiedni materiał i dokładnie wiedział gdzie je umieścić jak szebeka płyneła pod żaglami
pozdrawiam sławek
Nocny_Jastrząb
Posty: 69
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:SZEBEKA II

Post autor: Nocny_Jastrząb »

Sławku możesz cyknąć fotki z zoom'em na bloczek jakiś?
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 967
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SZEBEKA II

Post autor: ataman »

Nocny_Jastrząb napisał:
Sławku możesz cyknąć fotki z zoom'em na bloczek jakiś?


Z tego co wiem, Slawek ma aparat z zoomem, i te wszystkie fotki sa zoomem robione.. na niektórych bloczki widać..:P

Jeśli chcesz zobaczyć szczegóły, czy zbliżenie bloczków... to raczej poproś o zdjęcie makro takowych..;)


[dla wyjaśnienia dla mniej zorientowanych: zoom to obiektyw zmiennoogniskowy, pozwala z tego samego miejsca objąć mniejszy lub wiekszy wycinek fotografowanej rzeczywistosci.. (potocznie można powiedzieć, że zoom pozwala przybliżać lub oddalać się od fotografowanego obiektu bez zmiany miejsca. Jednakże każdy obiektyw ma pewną graniczną wartośc poniżej której już nie wyostrzy. Dlatego, aby zrobić duże zbliżenie w fotografii tradycyjnej stosowało się dodatkowe soczewki wkręcane na obiektyw, pierścienie pośrednie lub mieszek wkręcany pomiędzy aparat a obiektyw, a w fotografii cyfrowej trzeba włączyc w aparacie funkcję makro - sam zoom, nawet o super zakresie, nie pozwoli na zrobienie zbliżenia bloczka.. ]
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SZEBEKA II

Post autor: maciejza »

ataman napisał:
Jeśli chcesz zobaczyć szczegóły, czy zbliżenie bloczków... to raczej poproś o zdjęcie makro takowych..;)


ta ... zrobcie sobie wojne na hasla z encyklopedii ...
wszyscy wiedza o co chodzi ... i nie robmy tutaj warsztatow terapii zajeciowej ...
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 967
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SZEBEKA II

Post autor: ataman »

maciejza napisał:

ta ... zrobcie sobie wojne na hasla z encyklopedii ...
wszyscy wiedza o co chodzi ... i nie robmy tutaj warsztatow terapii zajeciowej ...


Sorry, .. ale fotografia to też od prawieków moje hobby.. i jestem wyczulony na to, właśnie bardzo powszechne mylenie tych dwóch pojęć... I to mnie tez , jako fotografika, wkurza, że "wszyscy wiedzą o co chodzi"... bo to znaczy, że pomieszanie z poplątaniem podstawowych pojęć staje sie nowym pojęciem..
Nie zamierzałem żadnej wojny zaczynać, dlatego obszernie objaśniłem, co jest co, aby nie było nieporozumień
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SZEBEKA II

Post autor: mirek »

ataman napisał:
Sorry, .. ale fotografia to też od prawieków moje hobby.. i jestem wyczulony na to, właśnie bardzo powszechne mylenie tych dwóch pojęć
Nie zamierzałem żadnej wojny zaczynać, dlatego obszernie objaśniłem, co jest co, aby nie było nieporozumień


Koledzy spokojnie !
Takie wskazówki jakie podał Ataman są bardzo cenne i chwała ci Ataman za to .
Ale dyskusję proponuję przenieść do Hyde Park.
Nie zaśmiecajmy ciekawego wątku tyczącego budowy Szebeki
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SZEBEKA II

Post autor: Zbyszek »

No Ataman dzięki, no w końcu ktoś jasno i prosto wytłumaczył o co chodzi z robieniem zdjęć makro.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SZEBEKA II

Post autor: Slawek Kromer »

witam:) :) :)
chwilowo nie mogę zrobić zdjęć brak aparatu
bloczki które są na szebece zakupiłem w naszym sklepie(na kodze)
pozdrawiam
sławek
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:SZEBEKA II

Post autor: Leon27 »

Przedsrtawiam wam drodzy forumowicze moje wypociny sprzed 4 lat. Czekam na słowa krytyki. Dodam ze wykonanie na podstawie kartonowej szebeki ale sladu kartona to tu niema. Wszystko 100% drewno. Konstrukcja wregowa. Przy wodowaniu plywala ale za dlugo nie moczylem bo bejca wodna i lakier tez wodny:))) A nóż widelec by sie roztopila. Poszycie listewkowe. Nie ma na nim forniru. Widac brak w armatach. Musze dokupic i uzbroic. Pare linek luzem. Z pozdrowieniami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SZEBEKA II

Post autor: oksal »

Leon27 napisał:
sprzed 4 lat. Czekam na słowa krytyki. Dodam ze wykonanie na podstawie kartonowej szebeki ale sladu kartona to tu niema. Wszystko 100% drewno. Konstrukcja wregowa.


Leon co tu chcesz zeby krytykować... Ty lepiej zmień login na LeonZawodowiec:)
Pozdrawiam Adam
ODPOWIEDZ