H.M.S. Victory z Shipyardu

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Victory z Shipyardu

Post autor: oksal »

james1986 napisał:


dzięki James. Jedną z tych stronek już widziałem (www.guine...) Własnie te fotki gotowego San Felipe mni zaraxiły. Ale jak powiększy się zdjęci eoferowanych planów to okazuje sie ze sa to amati- dziecinne opracowanie na jeki szkoda czasu. Ale jeszcze raz dziekuje za bandery NA pewno wielu się to przyda. Wogóle to mozna by było takie ekstra materiałki podpinac do Kogi
Awatar użytkownika
Piotrek 21
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Victory z Shipyardu

Post autor: Piotrek 21 »

Witam, wiesz Oksal, ja sie zastanawiam czemu jest tak mało opracowań hiszpańskich okrętów dokładniej to fregat i galeonów.... np. takich statków wchodzących w skład "Floty Skarbów" z pamiętnej gry Sid Meier Pirates.....
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
Piotrek 21
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Victory z Shipyardu

Post autor: Piotrek 21 »

Witam, no i stało się nauka ruszyła pełną parą, więc sklejanie już tylko w soboty i to nie zawsze,a prace z Victory narazie zostały przerwane z dwóch powodów, pierwszy wyżej wymieniony, a drugi to że przy wielkiej pomocy Marka K. mam fornir i w celu nauki obróbki forniru dokańczam jednostke "Le Courieur", a zdjęcia może za jutro alno za tydzień zamieszcze,
Pozdrawiam
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Victory z Shipyardu

Post autor: oksal »

james1986 napisał:
Witam, wiesz Oksal, ja sie zastanawiam czemu jest tak mało opracowań hiszpańskich okrętów dokładniej to fregat i galeonów.... np. takich statków wchodzących w skład "Floty Skarbów" z pamiętnej gry Sid Meier Pirates.....


Hej
w to nie grałem.. ale udało mi się sciągnąc plany galeonów angielskich z ruskiej strony. link jest podany na kodze. GAleony to Revange koniec XVI i niepodany z nazwy a datowany na 1610. Jakby co to mogę Ci na skrzynkę wysałć. Bo z tego ruskiego serwera strasznie źle się sciąga. nonstop rwie połączenia
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 967
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Victory z Shipyardu

Post autor: ataman »

:) Jest tam też trzeci angielski galeon... z ok 1572-80.. , plany Mamoli.. Właśnie wg tych planów buduję swój model
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Victory z Shipyardu

Post autor: oksal »

No własnie nie moge go ściągnąć... coś ruskie złota nie chcą dawać:)
Awatar użytkownika
Piotrek 21
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Victory z Shipyardu

Post autor: Piotrek 21 »

Oksal jak możesz to wyślij, a grę polecam.I znowu po weekendzie,prace nad vicim stoją w miejscu, natomiast dokańczam jednostkę "Le Courieur". narazie oklejam burty fornirem na burtach jest orzech a poszycie denne to jesioń. I narazie wygląda to tak"
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Victory z Shipyardu

Post autor: maciejza »

ale przyznaj sie ze sie troche spieszyles ;)
Awatar użytkownika
Piotrek 21
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Victory z Shipyardu

Post autor: Piotrek 21 »

Spieszyć się może nie spieszyłem, ale chyba dokładny to nie byłem :) a co aż tak widać? A i popełniłem bład, naklejałem fornir na nie oszpachlowane poszycie.

A powracając do Victory, mam problem, jak zrobić poszczególne deski poszycia ponieważ w wycinance jest taka przykładowa część:
Obrazek
i jak w prosty sposób można ją podzielić na poszczególne deski?? żeby w fornirze nie wycinać poszczególnych pasów - w tym przypadku żółtych lub czarnych.
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
majster
Posty: 58
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Stanis\u0142aw\u00f3w","desc":"Stanis\u0142aw\u00f3w,gmina Stare Babice,powiat warszawski zachodni,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2801003","lng":"20.749

Odp:H.M.S. Victory z Shipyardu

Post autor: majster »

Witam.Tu o armadzie jest sporo -http://armadasiglo18.free.fr/index.html.Pozdrawiam MARIAN
60+2;iK&M już w porcie
ODPOWIEDZ