Relacja z budowy Nina

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: Slawek Kromer »

witam:) :)

ukręciłem linę kotwiczną na moim wynalazku trza by zawiesić kotwice



Obrazek


Obrazek


Obrazek

i jeszcze jedno


Obrazek

jutro robię bandery


Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: Slawek Kromer »

witam:) :) :)

prace postępuja i są tego efekty


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

kotwice powieszone przyszedł czas na bandery


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

przyszedł cza na wodowanie


Obrazek


Obrazek

była to ostatnia fotka z przebiegu budowy NiNY,poniewarz w wycinance była SANTA MARIA chyba będe robił teraz czekam na szklaną obudowe

do zobaczenia w następnych relacjach Sławek Kromer
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: mirek »

Gratuluję zakończenia modelu :) :) Trochę skąpe te twoje opisy, myslałem , ze twoja relacja pokaże trochę więcej i koledzy bedą mogli czegoś się nauczyc :( :( Przydało by sie więcej szczegółów , opisy czynności jakie wykonywaleś . Opisz coś o wykomaniu olinowwania ruchomego . Z tego co widzę wiele nam mozesz pokazac i wyjaśnic a wręcz wytłumaczyc
Teraz weźmiesz sie chyba za coś następnego i będziemy mieli znów nową relację , ale prosżę o wiecej opisow oczywiście wzbogaconych fotkami :whistle: :whistle: :whistle:
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: Slawek Kromer »

jeszcze raz witam

Mireczku odpowiem na Twoje pytania lub stwierdzenia jak wolisz w ten sposób :podczas relacji z budowy brało udział w dyskusji 10 osób z czego 4 zadały łacznie 7 pytań na które odpowiedziałem.Jak wiesz młodzieńcem nie jestem i moja wiedza dla jednych może być duża dla innych nie.Jeśli chodzi o opisy to jest ich mało ale pokazano 93 fotki ,gdyby były pytania jak to się robi to bym wyjaśniał a tak uważałem że jest to zrozumiałe dla wszystkich.Jeśli chodzi o olinowanie ruchome to opiszę w następnej relacji a będzie napewno na 80% i SANTA MARIA
sławek
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: stefan »

Sławek Kromer napisal
odczas relacji z budowy brało udział w dyskusji 10 osób z czego 4 zadały łacznie 7 pytań na które odpowiedziałem.Jak wiesz młodzieńcem nie jestem i moja wiedza dla jednych może być duża dla innych nie.Jeśli chodzi o opisy to jest ich mało ale pokazano 93 fotki ,gdyby były pytania jak to się robi to bym wyjaśniał a tak uważałem że jest to zrozumiałe dla wszystkich.Jeśli chodzi o olinowanie ruchome to opiszę w następnej relacji a będzie napewno na 80% i SANTA MARIA


O kurde! aptekarz:laugh:

No a tak na powaznie to tak:
Slawku nie gniewaj sie na mnie za te takie tam powyzej, i wierz mi (albo nie) napeweno ktos sie czegos nauczyl z twojej relacji, mimo ze nie zadal zadnego pytania, nie zawsze trzeba o cos pytac jesli to widac wyraznie golym okiem, a czesto jedna dobra fotka tlumaczy wiecej niz jakies tam pokretne objasnienia, zawile opisy , z ktorych sie dopiero trzeba domyslac o co biega. Ja osobiscie uwazam, i nie jest to tylko moje zdanie, ze jedna dobra fotka pokaze wiecej niz kilka linijek opisu.
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: stefan »

Sławek Kromer napisal









Sliczna butelka:P ....eeeee.... to jest.... model smaczny....sliczny...:laugh: :laugh: :laugh:
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: maciejza »

daje oklask bo mam slabosc do Niny, aczkolwiek zona inne imie nosi ;).
Kontynuuj prace nad flotą, chociaz Santa Maria zdaje sie byc takim klocem w tym calym towarzystwie ...


ps: do stefana .. ty to kolega jestes .. wpadasz na chwile, posta cmyk i co .. na rozjasnienie umyslu tak w samotnosci ? ;) ... zabieram oklask .. a co ;)
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 967
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: ataman »

Sławku! . ja może troszkę dla uściślenia tego co napisał Mirek, (myśle, że kumam, o co chodziło Mirkowi)

Na pczątku musi być stwierdzenie, że Twoja relacja bardzo dużo wnosi do "charakteru" KOGI!!!
Ale: tak sie to tu poukładało, że KOGA poewoluowała w kierunku strony przyjaznej dla wszystkich , którzy robią, zaczynają robić i chcą zacząć robic modele. Nie jest to tylko (i całe szczęście) "Galeria" mistrzów, forum dla wymiany doświadczeń pomiędzy starymi wyjadaczami, ale forum dla wszystkich. Stąd jest tu kurs modelarski K@M, stąd próby stworzenia podręcznika z podstawami modelarstwa, (pierwsze prace Dziadka, Krzysztofa juz są do poczytania), są porady, jak zrobić to czy tamto.
I Mirek, dostrzegając to, że jesteś "Dobry w te klocki" (bo to ewidentnie widać po zdjęciach), zasugerował, abyś tu występował w roli mistrza, który pozwala podpatrzeć swój warsztat, bo wielu na tym może skorzystac. Podajesz statystyke, kto pisał, kto pytał.. ale , jak już inny miejscu pisałem, zarejestrowanych jest 304 a systematycznie pisuje tu najwyżej 10% .. reszta zapewne nieśmiało podgląda i chce się dowiedzeć jak najwiecej, a dotychczasowe ich umiejętności, czy wiedza blokują zadawanie pytań, (coby się nie ośmieszyć). Więc fajnie by było, aby tak prowadzić swą relację, by nie była ona tylko dla fachowców, dla tych co wszystko, lub prawie wszystko o modelarstwie wiedzą, ale także pod kątem, tych co chcą jak najwiecej się nauczyc.
pare konkretów: Dla mnie super w tej relacji (poza oczywiście finalnymi fotami modelu) było to, że pokazałeś swoją krajzege, że pokazałeś jak robisz bloczki, że była relacja z kołkowania pokładu, że był wątek o obszywaniu żagli (że zacytowałes źródło, gdzie było o smołowaniu), że pokazałeś buchtowanie lin
Natomiast, taki mały negatyw: wyjątek może potwierdzajacy "regułe Stefana" , ze zdjecie mówi wiecej niż opis to pokazanie Twego ropa.. bez komentarza... praktycznie niewiele mówiło.. dwa napędy 3 haczyki.. płytka.. dopiero w innym wątku wyszło wiecej szczegółów, że to na pasku klinowym.. etc. Inna rzecz, która mi się ostatnio nasunęła po tym , gdy Mirek zwrócił mi uwagę, ze nie powinienem odcinac wręg i poszywać dwustronnie. A obserwując tylko zdjęcia z Twej relacji, gdzie widać, ze nie było wogóle wręg dla nadburcia, i doklejałes pózniej wzmocnienia, i to , że widać iż robiłeś najpierw jedną burte, potem drugą, mogłoby mi zasugerowac.. że tak można, że mogę najpierw okleić całą jedną burte, potem drugą..
A że potrafisz się dzielić swą ( niewątpie, że ogromną ) wiedzą modelarską pokazałeś w innych miejscach, opisując dokładnie krajzege np..
Podsumowując: jesteś napewno jednym z wybitniejszych mistrzów na KODZE, i sugestia Mirka (no i teraz moja) to to, abyś robiąc relacje, robił nie tylko dla mistrzów, ale tez z myślą o maluczkich, którzy chcialiby wiedziec jak ładnie zrobiłeś, ale tez w jaki sposób tak ładnie zrobiłeś.
Osobiście już się ciesze na relacje z budowy Santa Marii... i mam nadzieje, że znów się z niej duuużo naucze, duuużo podpatrze..
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: Zbyszek »

Ja też się podpisuję pod stwierdzeniami Mirka i Atamana, ja też chcę podglądać:woohoo:
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
krzychkam
Posty: 187
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Bia\u0142ystok","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: krzychkam »

Witam :) :) :)

zbyszek napisał:
Ja też się podpisuję pod stwierdzeniami Mirka i Atamana, ja też chcę podglądać:woohoo:


Ja równiez się pod tym podpisuję - również chetnie popatrzę, podpatrzę i napewno sie czegoś nauczę.
Sam piszę niewiele ale czytam wszystko co nowego sie pojawi, a do "starych" wątków wracam niejednokrotnie po kilka razy.
Nie raz patrzę z zazdrością :blush: (ale ta zdrową - mobilizującą) ;) na Wasze modele, jakie są piękne, dokładnie wykonane, niektóre bardzo szybko - niestety moja Helena czeka na swoja kolej - brak czasu wstrzymał wszelkie prace budowlane, ale mam nadzieję że to wkrótce sie odmieni i będę mógł wznowić prace i swoją relację z budowy. :)

Tymczasem czekam niecierpliwie na kolejną relację z budowy kolejnej Santy :laugh: :laugh: :laugh: - poprzednia super relacja Mareckiego :woohoo:
ODPOWIEDZ