HMS Enterprize(Shipyard)

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Enterprize(Shipyard)

Post autor: lkemot »

Ja też w Leocadii dolny pokład zrobiłem z prostych deseczek pomimo, że w wycinance na końcach deski się zwężają. Przy brzegach pokładu też pominąłem krzywiznę 2 desek, dlaczego - bo ten pokład jest prawie całkowicie zasłonięty przez górne pokłady i tego nie widać. Górne pokłady będę robił zgodnie z rozrysowanymi w wycinance. Podobnie w Cleopatrze tego pokładu mało co widać.
@madteam19 ja robiłem dziury pod kołkowanie wiertłem 0,5. Jak będziesz szlifował pokład proponuje byś użył cykliny (lub noży łamanych do tapet) gdyż wtedy pokład się nie brudzi od mazaka/nitki, której używasz do robienia uszczelnień.
A model wychodzi fajnie... podziwiam, że macie siłę w lato kleić, ja zrobiłem sobie wakacje i wracam do roboty we wrześniu B)
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Enterprize(Shipyard)

Post autor: madteam19 »

imitację kołków spróbowałem zrobić obciętą igłą lekarską,tak to wyszło:
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
a deseczki na górnych pokładach są jednakowej szerokości, załączam fotkę dla potwierdzenia
Obrazek
pozdrawiam Patryk

obecnie w stoczni: HMS Enterprize - 3%
Lexington - 1%
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Enterprize(Shipyard)

Post autor: Slawek Kromer »

Patryk
mam pewne uwagi-ślady po igle wyglądają jakby na siłe były wyciskane a przy skali1:96 powinny być tylko lekko nacięte
przy czernieniu boków desek (imitacja uszczelnienia)wiele osób popełnia błąd biorąc nowe mazaki ja do czernienia stosuje stare mazaki które ledwo co piszą.Efekt jest taki że brzegi nie są pozalewane poza tym dobieram poszczególne deski aby widać było różnice.Jeśli jeszcze możesz to zastanów się czy nie warto zrobić pokład jeszcze raz
Mój pokład wygląda tak(jeszcze nie skończony)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam sławek
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Enterprize(Shipyard)

Post autor: madteam19 »

pierwsza sprawa to uszczelnienie robione jest nitką nie flamastrem, a pokład i tak jest mało widoczny tak jak powiedział lkemot, imitacja gwoździ jest troszkę inna bo te zdjęcia tak to obrazują, przykro mi dysponuję jedynie aparatem 3.2 mega pixela z telefonu,lecz postaram się zrobić zdjęcie jakiejś lepszej jakości zbliżenia jak będzie dobre światło
deseczki też starałem się tak dobierać żeby były troszkę innego odcieniu, inaczej nie będzie bo fornir osikowy który posiadam jest raczej jednej barwy
Dziękuje za uwagi Sławku i igłę będę wbijał lżej;)
pozdrawiam Patryk

obecnie w stoczni: HMS Enterprize - 3%
Lexington - 1%
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Enterprize(Shipyard)

Post autor: Slawek Kromer »

Patryk
imitacja przybijania - pierw nawiercone otwory 0.5 mm a następnie zaszpachlowane (przed szpachlowaniem pokład lakierowany aby zabarwienie szpachlówki nie zostawało na drewnie)następnie lekko przecyklinowane.Po naklejeniu na kadłub będzie dopiero robiony na gotowo .Mam nadzieje że może być przydatne dla Ciebie( i nie tylko) jak zrobić ładny pokład
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sławek
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Enterprize(Shipyard)

Post autor: madteam19 »

witam ponownie, trochę ostatnio przestoju było no ale już szkołę skończyłem pozostała tylko obrona pracy
To co udało mi się skleić w wolnym czasie ukazują fotki, obecnie dłubię przy meblach i taka tam drobnica...

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam Patryk

obecnie w stoczni: HMS Enterprize - 3%
Lexington - 1%
ODPOWIEDZ