HMS Cleopatra

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: Jarek »

robin, wydaje mi się, że ta żółta farba za bardzo się błyszczy. Proponuję używać bardziej matowych odcieni. Jeśli nie masz zawsze do błyszczącej można dodać odrobinę talku. Prześledziłem Twoją relację od początku i zgadzam się z niektórymi kolegami, że idziesz na łatwiznę i to czego nie widać robisz pośpiesznie i niedokładnie. Jest to zła droga, która wcześniej czy później się mści. Pomyśl nad tym.
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: robin »

Witam. Może teraz zdjęcia są lepsze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jarku co do farby to masz racje. Zastosuje talk, albo kupie drugą farbę matową:) .
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 920
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Cleopatra

Post autor: Slawek Kromer »

jakiej szerokości powinny być dechy na pokładzie rufowym?Może trzeba było zrobić tylko dwie po co się męczyć Profanacja modelarstwa jeśli robisz na odczep się to lepiej wcale dla porównania pokład jaki zrobiłeś i pokład też z Cleopatry i z tego samego wydawnictwa
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: madteam19 »

no właśnie mnie też te deski zaniepokoiły,a może to tylko tak pod spód??hmm robinie?
bo na innych pokładach w Twoim modelu, o ile mnie wzrok nie myli, są mniejszej szerokości...
pozdrawiam Patryk

obecnie w stoczni: HMS Enterprize - 3%
Lexington - 1%
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 920
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Cleopatra

Post autor: Slawek Kromer »

a czym ma być zakryty pokład może zwalą się maszty i zakryją go żagle?
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: madteam19 »

bez komentarza...
chodziło mi o jeszcze jedną warstwę pokładu Sławku
pozdrawiam Patryk

obecnie w stoczni: HMS Enterprize - 3%
Lexington - 1%
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: robin »

Sławku... wiem że mnie tu na forum wiele osób nie toleruje, ale zastanów się tak "na chłopski rozum". Jeżeli robię model na podstawie wydawnictwa modeli kartonowych i jakbym przykleił deski właściwe na karton na karton lekko by mi się wybrzuszył. Więc postanowiłem nakleic deski byle jakie żeby stanowiły jako-taką podporę na pokład właściwy. Pokład dziobowy i śródokręcie jest zrobione taką samą techniką i chyba to żle nie wygląda. Jakieś jeszcze pytanka:) . A co do zwalonych masztów to nie będę zabierał tak fajnego patentu na wykonanie okrętu, żaglowca lub innej jednostki pływającej tak wspaniałym modelarzom;) .
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: ryszardw »

Zastanów się nad proporcjami może wtedy zrozumiesz o co chodzi.Okręty to jak inne budowle tylko pływające.Mają schody .podłogi ,balustrady,okna drzwi gwoździe i inne używane powszechnie elementy.Jeżeli np robisz model w skali 1:100 i wykonasz deskę pokładową 5mm. to w oryginale wyjdzie 0,5m .Upraszczając w dużych okrętach 1klasy stosowano od 25 do40cm.W małych od 10 do 20cm.Ale to sie zmieniało na przestrzeni wieków.Podobnie schody szerokość ~25cm wysokość od 25do 30cm,głowa gwoździa ~25mm balustrady ~30cm Jeżeli każdy element przeliczysz i uświadomisz sobie jego rzeczywistą wielkość to nie popełnisz błędów.Oczywiście mm w jedną czy druga stronę nie gra roli.Pozdrawiam R.
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: robin »

Ryszardzie na pewno wezmę to do siebie:) i pragną zaznaczy że odeskowanie ktore na razie wykonałem jest o 1 mm mniejsze niż na planach shipyard-u.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: robin »

A i przepraszam że jeszcze dodam swoje 2 grosze, ale muszę odp na pytanie przesłane na priv tak żeby inny już nie pytali. Tak będzie jeszcze przeszpachlowany, musiałem go pokryc farbą gdyż nie widziałem braków a teraz je pięknie widac więc mogę pracowac dalej:) .
Pozdrawiam Michał
ODPOWIEDZ