HMS Bounty Shipyard 1:96

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

HMS Bounty Shipyard 1:96

Post autor: inek1975 »

Witam koledzy
Tak jak wcześniej wspominałem w swoim przywitaniu rozpoczynam relację z budowy HMS Bounty w skali 1;96 na podstawie wycinanki Shipyardu w technice kartonowo - fornirowej. Wręgi wycięte ze sklejki gr 3 mm, pokład sklejka 1 mm. Deski pokładu z forniru - brzoza. Liczę na uwagi i pomocną dłoń od kolegów

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Bounty Shipyard 1:96

Post autor: inek1975 »

Rozpocząłem wykonywanie pierwszej warstwy poszycia. Wykonuję je z balsy gr 1 mm. po wykonaniu całości będe oklejał fornirem - brzoza oraz mahoń.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

O:HMS Bounty Shipyard 1:96

Post autor: Borek »

Fajnie że budujesz ten okręcik i życzę cierpliwości i powodzenia ale zdjęć tego co wykonałeś nie widze:huh:
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Bounty Shipyard 1:96

Post autor: Handszpak »

Czesc. Balsa to raczej miętkie drewno jest. nie zapiankujesz kadłuba? Ja bym sie troszke bał że będą kłopociki...
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Bounty Shipyard 1:96

Post autor: inek1975 »

Handszpak napisał:
Czesc. Balsa to raczej miętkie drewno jest. nie zapiankujesz kadłuba? Ja bym sie troszke bał że będą kłopociki...


Nie boję się;) sprawdziłem już tą metodę , szpachel który nałoże przed ostatecznym poszyciem fornirem wzmocni balsę.
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Bounty Shipyard 1:96

Post autor: inek1975 »

Mam nadzieję że zdjęcia się dobrze wgrały i choć trochę coś widać ;)
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Bounty Shipyard 1:96

Post autor: inek1975 »

Witajcie ;) Po dłuższej przerwie w relacji ze wzgleu na nawał prac na mojej budowie ;) udało mi się znaleźć trochę wolnego by wstawić zdjęcia z moich poczynań;) pierwasz warstwa poszycia zakończona, poszpachlowana i wstępnie przeszlifowana. niestety podczas szlifowania doszedłem do wniosku, że burty będą przeszkadzać no i brutalnie je odciąłem ;) poniżej kilka zdjęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Bounty Shipyard 1:96

Post autor: inek1975 »

Przystąpiłem do wykonywania drugiego poszycia;) przycinanie forniru nie jest najprzyjemniejszym zajęciem;) no ale trzeba to przeżyć. Trochę to trwało na ale prace nad drugim poszyciem rozpoczęte. Fornir to brzoza pocięta w paski szerokości ok 4 mm;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
inek1975
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Bounty Shipyard 1:96

Post autor: inek1975 »

A to już stan na dziś;) poszycie w całości łącznie z burtami ;) listwy odbojowe przyklejone i wstępnie pomalowane. Stępkę przykleiłem w czech częściach tak jak było w wycinance- zrobiona ze sklejki 2,5 mm obklejona fornirem brzozowym jak całość. wewnętrzne deskowanie burt wykonałem z forniru mahoniowego . Pierwsze elementy wyposażenia pokładu już na swoim miejscu. Niestety zabrakło mi niebieskiej farby dla pomalowania pasów burt.. czas skoczyć do jakiegoś sklepiku ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
GrzesiekD
Posty: 197
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Bounty Shipyard 1:96

Post autor: GrzesiekD »

Hej Tomku!
Relacja się ciekawie zapowiada. Sam sklejałem Bounty tyle że w 1:50.
Mam kilka pytań - malowanie jest ostateczne, czy to dopiero wstęp? Widzę, że malowałeś z ręki - może warto byłoby skorzystać z jakiejś maski? (skala 1:96 wymaga dokładnego malowania). Inna sprawa - lustro rufy jest w modelu Shipyarda takie wąskie i wysokie, czy mi się wydaje? Nie żebym był ekspertem - to moja małe uwagi:whistle:
pozdrawiam
Grzesiek
Pozdrawiam
Grzesiek

Człowiek sam sobie nakłada ograniczenia.
ODPOWIEDZ