H.M.S. Bounty

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:H.M.S. Bounty

Post autor: ARIS20 »

Wziąłem się również za części pokładowe

Obrazek
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Bounty

Post autor: vegelus »

Obrus masz ładny ale co do koła to nic nie widać.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 967
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Bounty

Post autor: ataman »

ARIS20 czym robiłeś fotki? jesli aparatem cyfrowym, to musisz właczyć funkcje makro.. i punkt srodkowy pomiaru ostrosci wycelowac na to koło.. no i kontrolowac minimalna odległośc, jak sie za bardzo przyblizysz, to juz nie złapie ostrosci... Jeśli telefonem, to nie podejrzewam, aby miał funkcję makro.. wiec zbliżenia nie zrobisz... minimalna odleglosć bedzie conajmniej 30-40 cm.. a wtedy kółko wyjdzie malutkie, a jak sie bardziej zbliżysz, to zawsze będzie nieostre...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Bounty

Post autor: mirek »

Bardzo cię proszę o zmianę aparatu , te z telefonu nic nie dają i tylko zajmują nie potrzebnie miejsce.
Przykro mi bardzo ale następne zdjęcia tej jakości będą usunięte
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Bounty

Post autor: ROBERT »

Witaj. Zdjęcia tej jakości nic nie pokazują. Choć byśmy chcieli Ci cos podpowiedzieć to nie możemy, bo poprostu nic nie widać. Wielu z nas budowało modele z kartonu i ma dośc duże doświadczenie w tym temacie z którego mogbyś korzystać. Pozdrawiam Robert:( :( :(
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:H.M.S. Bounty

Post autor: ARIS20 »

Witam tym razem zamieszczam 5 zdjęcia jeśli jakość nie będzie spełniać waszych oczekiwań to już nie wiem. Chyba będzie to mój przedostatni post na tym forum bo mam kiepski aparat i nie da się robić innych. Dlatego to tylko od was zależy. :angry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Bounty

Post autor: ROBERT »

Teraz już lepiej widać. My nie chcemy byś od nas odszedł, tylko nie możemy Ci nic pomóc jak na zdjęciach nic nie widać. Powoli postaraj się o lepszy aparat, może ktoś ze znajomych Ci pożyczy na chwilę. Popytaj. Co do podpowiedzi to istnieje coś co nazywa się retusz. Warto troszkę pomyśleć o tym. Jakięs Farbki wodne , flamastry kredki itd.. Zależy co trzeba i jak podretuszować. Technika jest prosta, fragmenty które mają kolor biały należy upodobnić do kloru elementu, by nie było widać różnicy. Zwłaszcz widoczne jest to na pierwszym zdjęciu, brzegi elementów mają kolor biały, a powinny mieć np brązowy / winda kotwiczna/ i tak dalej. Przemyśl to bo model wtedy zyskuje na wyglądzie. Jak czegoś nie wiesz to pytaj na pewno ktoś Ci podpowie. Pozdrawiam i dalej prowadź relację każdy z nas uczyl sie na błędach, ale sztuką jest uczyć się na błędach innych. Głowa do góry. RobertB) B) B)
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:H.M.S. Bounty

Post autor: ARIS20 »

Postaram się ale nic nie obiecuję. A jeśli chodzi o maszt to może być taki?? W środku jest drewno. :unsure:
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:H.M.S. Bounty

Post autor: ROBERT »

Witaj. Najtrudniejszy pierwszy krok... Najważniejsze abyś to ty był zadowolony. Ja kiedyś też popełniałem wiele błędów i teraz nadal je popełniam, więc nie ma się co martwić. Natępny model jak będzieśz zaczynał to najpierw pytaj i oglądaj relacje kolegów. Na przykład RomekS pokazał jak należy robić szkielet z kartonu, oczywiście nie tylko. Jego prace są warte do naśladowania, zresztą takich relacji jest bardzo wiele
i każdy z budujących pokazuje coś przydatnego. Dlatego warto podglądać i zadawać pytania choć może wydają się głupie. Nie ma głupich pytań, głupie są tylko odpowiedzi.....:laugh: :laugh: :laugh: Pozdrawiam Robert
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:H.M.S. Bounty

Post autor: ARIS20 »

Witam ponownie po długiej przerwie nie miałem ostatnio zbytnio czasu ponieważ mam remont w domu, ale coś tam znów zrobiłem. Powoli poszczególne części mocuję już na stałe do modelu. Tylko proszę nie zwracajcie mi uwagi na białe ślady muszę kupić jakieś flamastry żeby to zacieniować. A oto kilka kolejnych fotek B) Coś nie bardzo mi to wychodzi ale jak na mój debiut w modelarstwie to nawet przyzwoicie myślę dlatego rozumiem również że moja relacja nie jest zbytnio ciekawa co innego wasze modele no tylko patrzeć i podziwiać ;) Ale starczy tego gadania. B)


Obrazek
Obrazek
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
ODPOWIEDZ