Relacja z budowy HMS Alert 1777

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy HMS Alert 1777

Post autor: vegelus »

Możesz podzielić się uwagami co do sklejalności tego modelu i przejrzystości instrukcji. Nie ukrywam, że korci mnie ten zestaw ale chciałbym usłyszeć jak to wygląda praktycznie, gdyż załączone obrazki sugerują zupełnie coś innego niż sobie wydumałem :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy HMS Alert 1777

Post autor: mirek »

Marta napisał:
Myślę że Wy jako doświadczeni modelarze pomożecie mi gdybym miała jakieś problemy w czasie sklejania.


Oczywiście !
Ale widząc Twoje poczynania z modelem HMS Alert to raczej pomoc nie będzie potrzebna.
Gdyby jednak wystąpiły jakieś problemy to pytaj o każdej porze dnia i nocy.
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
DTHCHC
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Relacja z budowy HMS Alert 1777

Post autor: DTHCHC »

Witam na pokładzie ;)
Oficjalnie jestem pod wrażeniem... Nie dla tego, że kobieta robi, chociaż to po części też... Jakość i estetyka pracy na wysokim poziomie... Nie powiem chyba nic nowego, ale na pewno częściej będzie się tu zaglądało :)
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy HMS Alert 1777

Post autor: maciejza »

Witam,
Mozna prosic o fotke 18.jpg ale w wiekszej rozdzielczosci ?
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Relacja z budowy HMS Alert 1777

Post autor: Marta »

Cześć Modelarze!!!
Minęło trochę czasu od ostatnich zdjęć jakie zamieściłam na forum. Miałam ostatnio dużo obowiązków i na przyjemności związane z moim hobby nie starczało czasu, ale mam nadzieję to nadrobić w następnych dniach. Dzisiaj zamieszczam zdjęcia pokazujące dalsze etapy z moich zmagań z Alertem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na trzech zdjęciach powyżej możecie zobaczyć Alerta z przyklejonymi już wszystkimi odbojnicami i dekoracjami , również na rufie (dekorację oraz wykończenie poszycia zakładkowego). Kolejnym etapem było przyklejanie poręczy dookoła okrętu :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podczas przyklejania poręczy napotkałam na drobny problem na odcinkach na rufie. Poręcze były trochę za długie ( na szczęście za długie) i musiałam je trochę dociąć. Odcięłam odcinki, które są na rufie (bo cała część jest w kształcie litery L) i dopasowałam. Efekt możecie zobaczyć na zdjęciach. Na odcinku dziobowym musiałam zrobić wcięcia na osłony od otworów na linę od kotwicy, ale to nie sprawiło mi większego kłopotu. Dalej wszystko pasowało. W najbliższym czasie dodam zdjęcia z montażu relingu oraz kolejnych elementów.
Zdęcia robiłam na białym tle. Zobaczcie czy okręt jest lepiej widoczny :cheer:
Pozdrawiam i do kolejnego razu
pozdrawiam
Aqarius
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy HMS Alert 1777

Post autor: Aqarius »

Witaj Marto!!!

Kurcze dopiero teraz trafiłem na Twoją relację i muszę przyznać że to co widzę to to Bomba!

Nie ma już oklasków więc pozwolę sobie dać Ci, ...eee... buziaki?;)

Pozdrawiam Aqa
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy HMS Alert 1777

Post autor: inicjator »

Witam,
Bardzo ladnie wychodzi ten model. Trzymac tak dalej. Z zainteresowaniem czekam na dalsze postepy.
ps. Kobiety sa chyba bardziej precyzyjne i dokladniejsze od facetow ;)

Pozdrawiam
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Relacja z budowy HMS Alert 1777

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Bardzo ładnie, Bardzo ładnie. Model czysty, przejrzysty (No Ba, bo wykonuje go Szkutniczka:) )! Podoba mi się ta relacja. Trzymaj tak dalej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Relacja z budowy HMS Alert 1777

Post autor: Marta »

Cześć Modelarze!!!

Udało mi się zebrać zdjęcia moich kartek - które wykonuję oprócz budowy okrętu, jest to trochę inna forma modelarstwa kartonowego , ale też bardzo przyjemna. Zazwyczaj kartki te wykonuję dla swoich znajomych i przyjaciół na różne okoliczności.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak do tej pory udało mi się złożyć 12 lawet oraz gretingi. Na tych zdjęciach są jeszcze nie pomalowane. Po ich pomalowaniu wrócę do budowy relingu. Do kadłuba przykleiłam jeszcze ławy wantowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na tych zdjęciach możecie obejżeć jak udało mi się pomalować gretingi na kolor imitacji drewna , a lawety pomalowane są farbą "podkładową".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dzisiaj to już wszystko , w najbliższym czasie zaprezentuję kolejne zdjęcia pozdrawiam.:woohoo:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Relacja z budowy HMS Alert 1777

Post autor: Marta »

Witam Modelarze!!!
:woohoo:
Po długiej przerwie wracam do mojej relacji z budowy Alerta. Niestety duża ilość obowiązków opóźniła moją pracę nad modelem (studia i praca). To co udało mi się zrobić pokażę Wam na zdjęciach.

Obrazek

Na tym zdjęciu możecie zobaczyć gretingi ,pompy i armaty - lufy malowałam farbami Humbrol otarcia obręczy udało mi się wydobyć srebrną farbą, którą nakładałam prawie suchym pędzlem .

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Gotowe armaty - 12 sztuk.

Obrazek

Ujęcie mojego modelu od rufy.

Obrazek

Pompy na pokładzie.

Obrazek

Falkonety malowałam tak samo jak lufy armat aby uzyskać efekt wytartego metalu.
przygotowałam również słupki do falkonetów aby zamocować je na okręcie.

Pozdrawiam i mam nadzieję , że w najbliższym czasie będę mogła pokazać resztę wyposażenia okrętu.

:evil:
pozdrawiam
ODPOWIEDZ