PARAT

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:PARAT

Post autor: mirek »

saradog napisał:
I mam pytanko do kolegów jak zrobić imitację gwoździ na klepkach gretingu.
Michał podsunął mi delikatne nawiercanie i zapuszczenie otworków proszkiem grafitowym z ołówka.


To chyba zły pomysł z tym gragitem .
Nie wiem jak to bylo robione w oryginale , ale może lepiej to zrobić z cienkiego bambusa tak jak robi się trenalis.
Pozdrawiam Mirek Rybus
saradog
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:PARAT

Post autor: saradog »

Mirku bambus odpada gwoździe są stalowe i widać je na zdjęciu oryginału tak że drut mosiężny też nie bardzo a wielkość łebka powinna mieć ok.0,3-0,4mm.
Pozdrawiam Krzysztof Bosak
www.modelarstwo-ns.com
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:PARAT

Post autor: JurekBin »

no a z drutu się nie da?
0.3-0.4mm można taki drut mosiężny dostać na metry, jeśli nie 0.3 to na 100% 0.5 mm.

Ładnie nawiercić tak jak pod kołek drewniany ale w zamian wstawić drucik :unsure:

Jakby co to oferuję usługę przelecenia się do sklepu po drut i wysłanie.

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
saradog
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:PARAT

Post autor: saradog »

Tak jak pisałem mosiądz odpada w oryginale są ocynkowane ale patent nawiercania to znam szukam czegoś bardziej oryginalnego ale w najgorszym układzie to drut stalowy tylko to dziadostwo rdzewieje.
A co do zakupów to daje radę .
:P
Pozdrawiam Krzysztof Bosak
www.modelarstwo-ns.com
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:PARAT

Post autor: JurekBin »

No za miły faktycznie nie jesteś od rana.
Ja proponuję pomoc tylko, a o mosiężnym drucie wcześniej w postach nie było.
No ale skoro moja pomocna ręka nie przyda się, więc nie przeszkadzam dalej.
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:PARAT

Post autor: mirek »

Jeżeli te rozwiązania od padają to moze zastosować drut srebrny jaki jest używany w elektronice
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
marekk
Posty: 67
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:PARAT

Post autor: marekk »

Skoro drut mosiężny i stalowy odpada, srebrny może być za drogi, to jeszcze istnieje stal nierdzewna. Przypuszczam, że drut ze stali nierdzewnej można nabyć, słyszałem że takowy o małych średnicach wykorzystują chirurdzy, w przemyśle też jest taki wykorzystywany.
Pozdrawiam - Marek

marek.kijew@op.pl
Aqarius
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:PARAT

Post autor: Aqarius »

Witaj Saradog!

Przede wszystkim gratuluję pięknej roboty!

Chciałbym zaoferować swoją pomoc, a mianowicie bardzo dobrym drutem do imitacji gwożdzi metalowych jest drut do plombowania liczników. Nie wiem z jakiego gatunku jest stali ale jest dosyć twardy i co najważniejsze że nie traci pierwotnego koloru. Ja używam go do robienia wszelkich oczek itp. Kiedyś na próbę zrobiłem pare "gwoździ" i po obróbce pilnikiem i drobnym papierem wyszły idealnie. Ten drut to właściwie dwa, mniejszy nawinięty na większy a wymiar który podałeś dotyczył by tego o mniejszej średnicy.

Jeśli jesteś zainteresowany to daj adres na priv i wyśle dosłownie ile chcesz. Oczywiście oferta dotyczy wszystkich.

Pozdrówka Aqa
saradog
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:PARAT

Post autor: saradog »

Witam Panowie bardzo dziękuję za rady i mam nadzieje że nie ostatnie. Drut nierdzewny to dobry kierunek tylko boje się jednego ten używany w stomatologii będzie cholernie twardy i w momencie szlifowania go aby był idealnie gładki z powierzchnia klepek może być problem że drewienko szybciej się podda niż drut bo to tylko 1mm listeweczka . Obadam jeszcze pomysł kolegi
Aqariusa to może być to bo z tego co pamiętam ma fajny szarawy kolor i nie rdzewieje i chyba jest w miarę miękki w obróbce papierkiem ściernym .
P.S.
Jeśli uraziłem Kolege ,,JurekBin” to przepraszam i proponuje uczestniczyć w mojej zabawie nadal. Hobby ma łączyć a nie dzielić .
:)
Pozdrawiam Krzysztof Bosak
www.modelarstwo-ns.com
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:PARAT

Post autor: vegelus »

A może drut stalowy przepalany nad ogniem do czerwoności i odpuszczony (nie studzony w wodzie) ma właściwości podobne do drutu miedzianego. Jeżeli chodzi o szlifowanie to proponuję najpierw szlifować, potem nawiercić dur i w nie wkładać kawałki drutu. Drut musi być równo przycięty aby nie trzeba było go szlifować. Po za tym jeden gwóźdź wystaje bardziej inny mniej :)
ODPOWIEDZ