Chcę budować statek wojenny

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Chcę budować okręt wojenny

Post autor: Budrys »

Witam!
Aby budować ten okręt może być potrzebna stocznia modelarska w przypadku wyboru metody szkieletowej z pozszyciem kadłuba. Rozwiązania techniczne stoczni są na stronie i Kogi i PWM oraz na innych stronach oferujących akcesoria i materiały modelarskie. Poprobuję zebrać parę przykładów. W przypadku wyboru budowy kadłuba metodą pałnego klocka drewna lub warstwową może wystarczyć prosta podstawa.
Od wyboru jednostki zazwyczaj zależeć może również wybór metody budowy modelu a szczególnie kadłuba: obłe, płaskie itp.
Jednym z pierwszych uwarunkowań jest też rozmiar modelu (wielkość jednostki - okrętu, skala, stopień uproszczenia - szczegóły wyposażenia itp).
Dosyć wymądrzania się - sprobuję odszukać materiały nt. korwety rakietowej Nanuszka.
Take it easy!
Budrys. :unsure:
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Chcę budować okręt wojenny

Post autor: Budrys »

PS.
Niestety nie dysponuję planami okrętów rodziny Mołnija, ozn. zach. Tarantul-I (proj. 1241.1, 12411 i 12412) a jedynie szkicami. Ale gdzieś na forum czytałem relację z budowy modelu.
Budrys.:(
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
okobroda
Posty: 25
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Chcę budować okręt wojenny

Post autor: okobroda »

Hej
Ten okręt który mam zamiar budowac jest w skali 1:50, ma jakieś ok. 1 m. długości

Arkusz 1 tego model mam zeskanowany na kartce wielkosci A0, jest to skala w ktorej mam zamiar go budowac, jesli jestescie zainteresowani 1 arkuszem tego modelu moge go tu umiescic, chyba sie zmiesci

pozdrawiam

okobroda
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Chcę budować okręt wojenny

Post autor: Zbyszek »

Jeśli te plany sam narysowałeś i chcesz sie podzielić to OK, ale jeśli skany z jakiegoś wydawnictwa no to sam rozumiesz # art. itd. Prawo autorskie
Pozdrawiam!!!
ODPOWIEDZ