R-17 Pasat (lub Halny)

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:R-17 Pasat (lub Halny)

Post autor: Slawek Kromer »

jeśli będziesz potrzebował pomocy to chętnie wytłumacze jeśli będę potrafił aTy będziesz pytał
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:R-17 Pasat (lub Halny)

Post autor: antosiek »

Witam Kolegów!!!

Jestem na tym forum nowy i to moje pierwsze pisanie.

W zasadzie 99% mojego modelarstwa to samoloty RC, ale ten jeden procent to Halny.
Kiedyś kupiłem Plany Modelarskie, potem widziałem go we Władysławowie. Ale jeszcze mnie nie ruszyło. Kiedyś w Łebie zobaczyłem to co zniego zrobiono "Złota rybka". Dopiero po tym smutnym przeżyciu postanowiłem go zrobić. Kadłub z laminatu w formie. W zasadzie sam kadłub z wyposażeniem jest na ukończeniu. Pozostało parę drobiazgów do pomalowania, ale pogoda mnie całkowicie zniechęca.
Pewnie będę miał parę pytań odnośnie wykonywania sterówki, ale to jeszcze trochę. Podstawowy problem to z czego. Laminat czy sklejka? Nie bardzo uśmiecha mi się robienie kopyta i formy bo musiała by być mocno dzielona.


pozdrawiam
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:R-17 Pasat (lub Halny)

Post autor: JurekBin »

Po pierwsze witaj Antek :)

Strasznie się cieszę, że zawitałeś tutaj właśnie z Halnym :laugh:
Mnie te kształty oczarowały już dawno...

...zobaczyłem to co zniego zrobiono "Złota rybka".
:( :( to straszne

Laminat czy sklejka
wiesz nie jestem w tej dziedzinie nawet 50% znawcą ale chyba tutaj zależy jaka skala jest tego modelu. Mam nadzieję, że Sławek się wypowie, jako że przeszedł ten etap budowy halnego.
Ja jak na razie siedziałem w modelach stojących i moją metodą bym zrobił całość ze sklejki, tak jak teraz robię Zenita. Z 3 strony jak rozmawiałam z Andrzejem Bryską, Andrzej buduje Zenita RC, on robił nadbudówkę ze sklejki, natomiast samą sterówkę z obłym kształtem z blachy miedzianej!

Więc jest sporo opcji.

W jakiej skali budujesz model?

No i chyba wszyscy poproszą o jakieś zdjęcia B)
Tu masz trochę zdjęć... nie wiem czy już tam dotarłeś
Pasat w Gdyni
inne R-17

Pozdrawiam
Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:R-17 Pasat (lub Halny)

Post autor: JurekBin »

B) a tak wogóle to zapraszam... zakładaj swój wątek R-17 Halny i wstawiaj relację i zdjęcia i baw się razem z nami :woohoo:

nawet w te upały :S

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:R-17 Pasat (lub Halny)

Post autor: antosiek »

Witam!!!

Dziękuję za ciepłe przyjęcie.

Model wykonuje w skali 1:20 z założeniem pływający, dlatego kadłub laminatowy.
Zresztą technologia znana mi z lotnictwa.
Właśnie po wycieczkowym rejsie Złotą Rybką padło mi na głowę. Niestety nie miałem wtedy aparatu.
Pozwoliłem sobie tylko na rozmowę z właścicielem na temat nazwy. Potem była zmiana właściciela i zmiana na Halny ale nie w tej stylistyce mimo, że naspawane litery zostały. Kolorystyka nadwodnej części z przed trzech lat to biało-niebieski.
Co do bliźniaczej jednostki Pasata, to ostatnie informacje o niej pochodzą Darłowa. Mam nawet kilka zdjęć (nie mojego autorstwa), o tyle ciekawe, że wyciągnięty do remontu. Robił je motorzysta, z którym niestety kontakt mi się urwał.
Zdięcia na pewno pokażę, tylko za jakiś czas bo lada chwila urlop. Rozumiemem, że trzeba je wcześniej wstwić na jakiś wolny serwer.
A jak urlop to bez komputera.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:R-17 Pasat (lub Halny)

Post autor: jerry_bee »

witaj!
widzę, że kącik modelarzy 'blaszanych' rozrasta sie, mam nadzieję, że po urlopie pokażesz nam jak Ci idzie.

antosiek napisał:
Zdjęcia na pewno pokażę, tylko za jakiś czas bo lada chwila urlop. Rozumiemem, że trzeba je wcześniej wstwić na jakiś wolny serwer.

do wstawiania zdjęć nie jest potrzebny żaden zewnętrzny serwer, wystarczy Koga. najpierw przygotuj obrazki - powinny być wielkości na przyklad 800/600, najlepiej format JPG, w nazwie nie powinno być polskich znaków. jak juz to opanowaleś, to naciskasz na guzik "Przeglądaj..." zaraz pod okienkiem pisania postu, szukasz obrazka, wciskasz guzik "Wgraj plik" i to wszystko.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:R-17 Pasat (lub Halny)

Post autor: JurekBin »

możesz zdjęcia wstawić bezpośrednio na kodze :)
popatrze na zdjęcia... na dole masz przycisk...

znajdujesz plik i klikasz Wgraj Plik

Jak zachowasz post, wówczas zdjęcie będzie na samum dole.... potem post możesz edytować i zmienić pozycje na stronie

Jurek

Strasznie jestem ciekaw nowych zdjęć PASATA!!!
Obrazek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:R-17 Pasat (lub Halny)

Post autor: antosiek »

Jeszczt tym razem pierwsze zdjęcia tutaj. Następne w nowym temacie.


Ostatnie mi znane wcielenie Halnego w Łebie
Obrazek
Pasat w Darłowie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stan z przed paru miesięcy. Kolorystyka takia jaką kiedyś widziałem we Władysławowie
i dawno pierwszy raz w Łebie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:R-17 Pasat (lub Halny)

Post autor: mirek »

:whistle: :whistle: :whistle: Szykuje się następna super relacja
Pogratulowac tylko dotychczasowej pracy .
Ja rownież jak kolega przez ponat 40 lat bawiłem sie w modele latajace RC i jak widac modele pływające nie są nam obce ;) ;) ;)
Zawsze twierdzilem : Modelarz to Modelarz jak sie uprze to i karetę zrobi, liczy się wiedza i warsztat ale to przychodzi z czasem :) :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:R-17 Pasat (lub Halny)

Post autor: JurekBin »

no Antek :blink: :blink:
pierwsze posty i dałeś z GRUUUUBEEEEJ RURY :whistle:

Taki model :whistle:
Takie zdjęcia :whistle:

PIĘKNĘ.

Takie dwa małe pytania:
- PASAT II z napisem Darłowo, czy to jest ten sam co PASAT (bez numerów) z Gdyni? Może ktoś wie.
- czym pomalowałeś kadłub? Pytam ponieważ ostatnio mieliśmy wątek o farbach i malowaniu, no i po prostu jestem ciekaw :)

Tak czy inaczej... pięknie... Chybe teraz po takim wstępie już wszyscy czekają na dalszy ciąg B)

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
ODPOWIEDZ