Pancernik IJN Fuso 1/200 - karton/3D

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 40
Rejestracja: 25 maja 2021, 09:42
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Pancernik IJN Fuso 1/200 - karton/3D

Post autor: wieslaw_ »

gdas pisze: 03 kwie 2024, 11:35 Witam
Według mnie i posiadanych rysunków to położone są podpory tentów , reling mógł być kładziony na pokład ,
Dzięki Gdasiu, chyba mam jakiś przełom, po raz pierwszy widzę ten rysunek i wnosi on sporo nowego do moich poszukiwań. Przy czym chyba to nie są położone konstrukcje Tentów. Wrzuciłem tekst na bęben Googla i wyskoczyło mi cos takiego:

Płótno Hibakaki nr 4 :) Jakieś pomysły co to może być?
Załączniki
2008-04-03 20-45-38-01.jpg
Awatar użytkownika
gdas
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Pancernik IJN Fuso 1/200 - karton/3D

Post autor: gdas »

Gakken nr 30 , nic innego tam nie pasuje tylko maszty tentów , a płótno to może to być system podejmowania wodnosamolotu , rozkładano taka płachtę pod samolot aby go podjąć z wody , po co nie wgłębiałem się w temat , takie systemy były używane przy tendrach
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 40
Rejestracja: 25 maja 2021, 09:42
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Pancernik IJN Fuso 1/200 - karton/3D

Post autor: wieslaw_ »

Tylko maszty tentów stoją na pokładzie. Już u Skulskiego widać, że są daleko od brzegu pokładu a te konstrukcje są zamocowane do boku burty. Być może to była konstrukcja na której były rozwieszone siatki jak w przypadku lotniskowców w momencie gdy składano reling do wystrzelenia samolotu. Stąd to "płótno" w tłumaczeniu.

Natomiast konstrukcja jak widzę była i nie jest to fantazja. Dzięki Gdasiu.
Awatar użytkownika
gdas
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Pancernik IJN Fuso 1/200 - karton/3D

Post autor: gdas »

tenty przy burtach też były ale były demontowane i są niższe nisz te bardziej środka , co widać na rysunku z boku , być może skoro to są płócienne ochraniacze to mogą one być składane jak bomy do sieci torpedowych na burtach i dla tego tak słabo je widać , i mało kto je rysuje , to jest jedyne źródło z tymi detalami które to pokazuje jakie mam
Awatar użytkownika
gdas
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Pancernik IJN Fuso 1/200 - karton/3D

Post autor: gdas »

Tylko że te dwa zdjęcia tego nie potwierdzają
Załączniki
Fuso 1940a.jpg
1381.jpg
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 40
Rejestracja: 25 maja 2021, 09:42
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Pancernik IJN Fuso 1/200 - karton/3D

Post autor: wieslaw_ »

Rozkładane podczas akcji katapultowania samolotów? Tego już chyba nie rozstrzygniemy. Tak czy siak dzięki za zdjęcia.
ODPOWIEDZ