CSS Virginia 1:100

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
Matjejusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, 22:09

Re: CSS Virginia 1:100

Post autor: Matjejusz »

oksal pisze:Bardzo ciekawy temat i z tej ciekawości z zerknąłem na drukarkę , o której wspominasz. Droga, ale ta technologia daje szeroki wachlarz możliwości. Nawet widać w tym zarobek:)


Daje radę :D Wykorzystuję ją do produkcji niedostępnych części do zabytkowych samochodów.
Awatar użytkownika
Matjejusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, 22:09

Re: CSS Virginia 1:100

Post autor: Matjejusz »

I kolejna aktualizacja.

Częściowo wykonany żelazny pancerz superstruktury. Zgodnie z opracowaniami miał on 2'' grubości i 8'' szerokości. Zgodnie z wymiarami, został on wykonany na modelu. Wszystko oczywiście zostało odpowiednio zaokrąglone zgodnie z krzywiznami superstruktury.
Załączniki
superstruktura 4.jpg
Awatar użytkownika
Matjejusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, 22:09

Re: CSS Virginia 1:100

Post autor: Matjejusz »

Przygotowanie pod pokład górny. Zdecydowałem się na kratownicę (mam nadzieję, że dobrze nazywam ten element) zamiast standardowego "pokładu deskowanego" :D

Oczywiście cały czas wszystkie elementy są przygotowane pod druk z odpowiednimi tolerancjami pasowania.
Załączniki
superstruktura5.jpg
Awatar użytkownika
Matjejusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, 22:09

Re: CSS Virginia 1:100

Post autor: Matjejusz »

Dzisiaj mały update :D
Dalsze prace nad kratownicami. Z tego co wyczytałem w literaturze, pole kwadratów nie powinno być większe niż 2 i 3/4 cala kwadratowego. Na razie zdecydowałem się na wymiar 1 mm^2, jednak ten parametr może się zmienić :D Tutaj muszę się zmieścić z rozdzielczością urządzenia :mrgreen:
Załączniki
kratowice 1.jpg
kratowice 2.jpg
Awatar użytkownika
Matjejusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, 22:09

Re: CSS Virginia 1:100

Post autor: Matjejusz »

Po krótkiej przerwie zaczynam pracę nad kadłubem :D
Załączniki
kadłub1.jpg
Awatar użytkownika
Matjejusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, 22:09

Re: CSS Virginia 1:100

Post autor: Matjejusz »

Po przerwie udało mi się trochę podłubać nad kadłubem. Nie jest jeszcze idealny, ale zaczyna to jakoś wyglądać :D
Załączniki
1.jpg
ODPOWIEDZ