Holownik CENTAUR II

Relacje z budowy tych jednostek
Krzysztof1976
Posty: 0
Rejestracja: 20 wrz 2013, 10:31

Re: Holownik CENTAUR II

Post autor: Krzysztof1976 »

HIPS to jedna z nazw a materiał tak czy siak jest PCV lub PVC jak zwał tak zwał i tak plastik fantastik.:)
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Holownik CENTAUR II

Post autor: jeskom »

Drodzy koledzy.. ramki sterówki wyglądają faktycznie licho, ale zapomnieliście o tym że kolega Optimusprime1977 w momencie wklejenia w późniejszym czasie szybek w te liche rameczki wielokrotnie zwiększy ich wytrzymałość na ciężar. W tym momencie nawet pół kilo na dachu nie powinno stanowić żadnego problemu.
Awatar użytkownika
lucky
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2014, 17:33

Re: Holownik CENTAUR II

Post autor: lucky »

W temacie HIPSA

HIPS - polistyren wysokoudarowy jest polimerem termoplastycznym
PCV -W obrocie handlowym w Polsce występuje jako polwinit (polichlorek winylu)


Są to dwa różne tworzywa o zupełnie innych zastosowaniach.


Pozdrawiam
Lucky
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Holownik CENTAUR II

Post autor: rychenko »

Witam
Jeskom widzę ze jakieś studia inżynierskie skończyłeś, o czym nie wiedziałem. Umiesz obliczyć wytrzymałość materiałów hehehe. Pisząc ze sterówka poprzez swoja „ażurową „ budowę wygląda na delikatną, nie miałem na myśli, że nie wytrzyma nacisku 0,5kg czy 15kg, bo nie o to tu chodzi ale o trudności w montażu chociażby relingu, bo ma słupki zaczynające się przy samej krawędzi pokładu sterówki. Pokład jest tak zrobiony ze powinien być wklejony już teraz na stałe, a nie być zdejmowany, a dojście do wnętrza raczej od spodu. Ale chyba sterówka jest już przyklejona na stałe ? Przy takich elementach trzeba bardzo wnikliwie przemyśleć jak co ma być zrobione, bo jak sobie wyobrażasz mocowanie tego „dachu „ sterówki z masztem na górze,relingiem ? chcesz wyposażyć wnętrze sterówki a następnie je zamknąć przyklejając ten górny pokład? Życzę powodzenia !
Załączniki
Image2.jpg
Image2.jpg (7.26 KiB) Przejrzano 4976 razy
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Holownik CENTAUR II

Post autor: jeskom »

Wiadomo że będzie miał niezły problem z zamocowaniem relingu do dachu i innych pierdoł, chyba że sam dach zrobi z blachy, to w tedy jest jeszcze nadzieja
Awatar użytkownika
Optimusprime1977
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:45

Re: Holownik CENTAUR II

Post autor: Optimusprime1977 »

Witam.

Bardzo się ciesze że takie znakomitości pochylają się nad moim modelem ( podziwiam Waszą pracę i jesteście niedoścignionym wzorem dla mnie ). W weekend postaram się rozwiać wasze wątpliwości ( zamieszczę dokumentację zdjęciową ). Teraz wspomnę tylko że każdy kąt sterówki jest słupkiem który idzie od podłogi sterówki po jej sufit ( zdjęcie w załączniku ). Dodatkowo wewnątrz jest drugi obniżony sufit, w którym jest schowane całe oświetlenie, klima i elektryka. Dach będzie idealnie dopasowany i będzie spoczywał na słupkach.

Z pozdrowieniami
Załączniki
20140126_201120.jpg
20140126_201120.jpg (67.72 KiB) Przejrzano 4920 razy
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Holownik CENTAUR II

Post autor: ryszardw »

Byłem na wycieczce i udało mi się sfotografować takie Centauropodobne które kręciły się po porcie.Może zdjęcia przydadzą się bo widać wyposażenie holownika .R
Załączniki
DSCF4562.jpg
DSCF4566.jpg
DSCF4567.jpg
DSCF4568.jpg
ODPOWIEDZ