Moje boje modelarskie

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
a51
Posty: 0
Rejestracja: 28 wrz 2014, 11:20

Moje boje modelarskie

Post autor: a51 »

Moze troche niefortunnie zaczalem od wpisu u kolegi, ale wszystko mozna naprawic, jak tam wspomnialem od dziecka bylem przez mojego tate szpikowany szkutnictwem. ;)
Wchodza w wiek emerytalny postanowilem pracowac przy modelach i tak spokojnie doczekac emerytury, z tym spokojnym zajeciem przy modelarstwie to jest roznie. Dysponuje sprzetem pozwalajacym na wykonanie kadlubow w roznych technologiach. Wycinanych laserem, lub frezowanych 3D ( na 4 os do frezarki zbieram - maszyna jest przystosowana, ale koszty w tym formacie sa dosc duze ).

Tu kilka zdjec z naszych zmagan ( robie to z moim srednim synem ), pomimo, ze robimy rozne modele tu bede pokazywal tylko nasze zmagania marynistyczne.
Na poczatek projekty jakie sa zaczete.
HUNT skala 1/72 kadlub przewidziany jako kopyto do laminatu.
no i proby wykonania do niego szalup.

Milego ogladania i mam nadzieje, ze nasze prace wam sie spodobaja, Konstruktywna krytyka mile widziana.

( przepraszam za brak polskich znakow, ale przestawianie komputera dla paru wpisow na polskim forum jest zbyt czasochlonne )
jeszcze jedna prosba - przy checi prowadzenia korespondencji prosze o poczte na:
biuro@adam-modellbau.com
Załączniki
HUNT-II-28.07-F.jpg
HUNT-II-28.07-F.jpg (246.17 KiB) Przejrzano 10200 razy
HUNT-II-29.07-F.jpg
HUNT-II-29.07-F.jpg (311.96 KiB) Przejrzano 10200 razy
Szalupy brytyjskie.jpg
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Moje boje modelarskie

Post autor: pdyner »

Cześć
Miło,że dzielisz się z nami swoimi pracami ale:
( przepraszam za brak polskich znakow, ale przestawianie komputera dla paru wpisow na polskim forum jest zbyt czasochlonne )

też myślałem, że to roboty na dwie godziny a to nie prawda. Moje rozwiązanie dotyczy Windowsa i nie jest czaso ani pracochłonne :)).
Klikasz na pasek zadań ( ten na dole, gdzie jest godzina i inne pierdoły) prawym klawiszem myszki i wybierasz : Toolbars i dalej zaznaczasz language bar ( to przynajmniej dla wersji angielskojęzycznej).
Teraz powinieneś mieć w prawym dolnym rogu skrót nazwy Twojego języka, jak się domyślam będzie to DE.
Klikasz prawym myszki i wybierasz ustawienia. W otwartym okienku wybierasz opcje dodaj i wtedy szukasz polskiego i zaznaczasz klawiatura polski i OK. zamykasz wszystko.
Teraz kiedy masz zamiar pisać na polskim forum, jak już masz kursor w okienku, w którym piszesz naciskasz lewym klawiszem owo DE i zaznaczasz PL ( bo powinno już tam być) i piszesz po polsku. W momencie, gdy wrócisz do Windows, język powinien wrócić do DE, bo jest doyślnym. Tak to działa przynajmniej u mnie. Jedyny problem jest, że cały tekst będziesz miał podkreślony, bo korektę pisowni dalej masz w języku domyślnym.
Naprawdę lepiej się czyta z ogonkami.
Pozdrawiam Przemek
a51
Posty: 0
Rejestracja: 28 wrz 2014, 11:20

Re: Moje boje modelarskie

Post autor: a51 »

Windows jest mi zupełnie obcy - od 25 lat używam Mac. Dodam też że po 34 latach na obczyźnie mogą się zakradać błędy ortograficzne za co też przepraszam i proszę moderatora w razie potrzeby o poprawki. Mogę wam jedynie wynagrodzić problem z czytaniem proponowanymi projektami z mojej strony. Tu kadłuby jakie tez są w fazie powstawania. Oczywiście w tej samej skali.
Załączniki
NARVIK-2F.jpg
NARVIK-2F.jpg (319.43 KiB) Przejrzano 10023 razy
KADLUBY-F.jpg
KADLUBY-F.jpg (202.96 KiB) Przejrzano 10023 razy
a51
Posty: 0
Rejestracja: 28 wrz 2014, 11:20

Re: Moje boje modelarskie

Post autor: a51 »

Musze was przeprosic za tak dluga cisze. Spowodowane bylo to problemem z otworzeniem strony forum, dla mnie w Austrii nie istaniala. :| Jakis techniczny problem. Drugi to walka na padajacym rynku europejskim. Teraz sie troche uspokoilo i dalej dzialamy. Jak sie wypogodzi i przestanie u nas padac to zrobie pare nowych zdjec. Gdzie prace przy kadlubach nie mialy gigantycznego tempa. Wykonywalismy pare zamowien przemyslowych ( budowa modeli kontenerow itp ). Rowniez rozbudowa asortymentu produkowanego przeze mnie modelu Stara A28 i 200 w skali 1/87 zajela nam sporo czasu.
Milego dnia i fajnie ze znowu moge czytac i ogladac to forum. ;)
a51
Posty: 0
Rejestracja: 28 wrz 2014, 11:20

Re: Moje boje modelarskie

Post autor: a51 »

Hallo -troche mialem przerwy w dzialaniach moddelarskich. Mam duza nadzieje, ze teraz juz bedzie sie jechalo wszystko do przodu.
wspominac nie ma co. Poczatki byly trudne i jak juz wielu modelarzy napisalo jest zabawa dla cierpliwych ( co nagle to po ... ).
Kadlub T-22 przeszedl powazny przeszczep w mojej klinice. Partia dziobowa i rufa zostaly amputowane i zastapione pozadnymi elemntami - operacja sie udala i prace przy kadlubie ida dalej.
https://www.dropbox.com/s/n4vtnstblx9uwrk/f_t22-vorne_1200x600px.jpg
https://www.dropbox.com/s/t85ffce0lydsaxg/f_t22-hinten_1200x600px.jpg
do gotowyh wzorcow kadlubow jak PC-533 doszedl tez zrobiony od nowa kadlub HMS GREY GOOSE
https://www.dropbox.com/s/3quvasvnz5p1s9g/f_pc553_1200x600px.jpg
https://www.dropbox.com/s/gtrye617f4hlzci/f_greygoose_1200x600px.jpg
no zeby troche ulatwic sobie kontrole jakosci kadlubow - postanowilismy z synem zrobic serie dla moddelarzy-kartonowych w skali 1/200. co mozna ogladac na naszej stronie internetowej.
milego ogladania i mam nadzieje, ze ktos trzyma kciuki i wspiera moralnie nasza walke. Liste gotowych kostrukcji kadlubow moge umiescic gdy bedzie tym zaiteresowanie. Tak na zakonczenie to mam gotowy i czaka na zdjecie niszczyciel - typu HUNT II, oraz typ MATSU.
a51
Posty: 0
Rejestracja: 28 wrz 2014, 11:20

Re: Moje boje modelarskie

Post autor: a51 »

Umiescil mi moj chlopak zdjecia na naszym serwerze, tak to wyglada.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oczywiscie wszystli kadluby w skali 1/72.
a51
Posty: 0
Rejestracja: 28 wrz 2014, 11:20

Re: Moje boje modelarskie

Post autor: a51 »

Trwa to u mnie okropnie dlugo, ale ucze sie modelarskiej cierpliwosci i dokladnosci wykonania. :?
Na dzien dzisiejszy jestem na takim etapie, kadluby w 85% przygotowane do zdjecia formy.
No i dlubie w miedzy czasie nad dodatkami.
Obrazek
Teraz walcze z wieza dzialowa z Orkana - jest tego troche w tej skali.

Milego ogladania Adam
ODPOWIEDZ